110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Новини тижня від 3 серпня 2020 року

новини тижня

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

3 серпня 2020

Міністерство оборони України

Курси лідерства

Міністерство оборони України наказом № 246 від 03.07.2020 врегулювало питання проведення пілотного проєкту курсів лідерства офіцерського складу тактичного рівня. Курси розпочнуться з 01.09.2020 й триватимуть 12 місяців. Вимоги до осіб, які хочуть взяти участь у пілотному проєкті:

  • громадянство України;
  • ступінь вищої освіти не нижче “бакалавр”;
  • за станом здоров’я придатні до проходження військової служби на первинних посадах осіб офіцерського складу Збройних сил України.

Текст наказу, де визначено кількість осіб та за якими військово-обліковими спеціальностями вони можуть проходити навчання, за лінком.

 

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/08/novini-tizhnya.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Офіс Президента України

Утворення військово-цивільних адміністрацій

27.07.2020 Указом № 293/2020 Президента України було утворено  військово-цивільну адміністрацію міста Лисичанськ Луганської області, 28.07.2020 Указом № 297/2020 — військово-цивільну адміністрацію міста Сєвєродонецьк Луганської області.

Військово-цивільні адміністрації це тимчасові державні органи в селах, селищах, містах, районах та областях, що діють у складі АТЦ при СБУ або в складі Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ та призначені здійснювати керівництво у сфері забезпечення громадського порядку й безпеки. Ці тимчасові органи на відповідній території виконують функції органів місцевого самоврядування та їхніх голів.

Зміни в складі Тристоронньої контактної групи

Відповідно до указу 302/2020 від 30.07.2020 Президент України вивів зі складу делегації України для участі в Тристоронній контактній групі Л. Д. Кучму, натомість ввів Л. М. Кравчука (Президента України в 1991-1994 роках), визначивши його главою делегації. Нагадаємо: Тристороння контактна група займається питаннями мирного врегулювання ситуації на сході України й складається з представників України, ОБСЄ та Росії.

Кабінет Міністрів України

Компенсаційні виплати працівникам апарату військових аташе та апарату представника Міністерства оборони України при закордонній дипломатичній установі України

Постановою від 29.07.2020 № 662 Кабінет Міністрів України продовжив реалізацію пілотного проєкту щодо запровадження тимчасового механізму формування та здійснення компенсаційних виплат в іноземній валюті працівникам апарату військових аташе та апарату представника Міністерства оборони при закордонній дипломатичній установі України, направленим у довготермінове відрядження до закордонних дипломатичних установ України, до 01.01.2021.

Міністерство у справах ветеранів України

Створення нової робочої групи при Мінветеранів

При Мінветеранів створено робочу групу, яка працюватиме над удосконаленням чинного законодавства, що регулює питання забезпечення  ветеранів та членів їхніх  сімей доступом до послуг з психологічної реабілітації.

Робоча група має на меті:

  • підготувати концепцію нормативно-правової бази, яка б забезпечувала ветеранів додатковими можливостями в отриманні вказаних послуг, як-от: психологічна діагностика, психологічна просвіта та інформування, консультування, психологічна підтримка та супроводження, психотерапія та групова робота;
  • розробити уніфікований стандартний протокол психологічної реабілітації ветеранів;
  • визначити освітньо-кваліфікаційні вимоги до надавачів послуг з психологічної реабілітації;
  • затвердити професійно-етичний кодекс психологів.

Ознайомитися з наказом про утворення робочої групи, де міститься перелік осіб, що входять до її складу, можна за посиланням.

Новини Юридичної сотні

Дивіться записи вебінарів “Доплати до заробітної плати (грошового забезпечення) на період карантину та протягом 30 днів з дня його відміни” та “Приватизація землі. Як отримати ділянку безоплатно”.

Ми опублікували новий аналітичний звіт “Що зробила Верховна Рада для ветеранів та військових за перше півріччя 2020 року?” 

На сайті “Українська Правда. Життя” вийшла стаття юристки Юридичної сотні Вікторії Фацієвич “Особливості спрощеної процедури вступу ветеранів війни до вишів у 2020 році”.

 А також ми створили нову пам’ятку про пільги на здобуття освіти

Читайте наш аналіз нової Постанови Верховного Суду, в якій вирішено питання, чи служба в АТО/ООС є поважною причиною для пропуску позовних строків у трудових спорах.

Роз’яснення про права осіб у разі притягнення до адміністративної відповідальності за порушення карантинних заходів є в нас на сайті

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like