110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Які існують доплати до зарплати (грошового забезпечення) на період карантину та протягом 30 днів з дня його відміни?

гроші

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

3 серпня 2020

Що за доплата? 

Додаткова доплата до зарплати (грошового забезпечення) пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах.

Коли виплачується?

На період карантину, установленого Кабміном з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу, та протягом 30 днів з дня його відміни.

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/08/groshi.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Розміри доплати: 

 

  • працівникам підприємств, установ та організацій, органів державної влади, які фінансуються з державного та місцевих бюджетів, у граничному розмірі до 50% зарплати (грошового забезпечення).
  • працівникам надавачам соціальних послуг державного/комунального сектору, які безпосередньо надають соцпослуги за місцем проживання/перебування їх отримувачів (вдома), у граничному розмірі до 100 % зарплати (грошового забезпечення).

 

Увага: Вище вказаний граничний розмір. Конкретна сума доплати вираховується пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах.

Категорії осіб, яким виплачується доплата: окремим категоріям працівників, військовослужбовців Нацгвардії та Держприкордонної служби, посадових осіб Державної митної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення (забезпечення продовольчими та непродовольчими товарами, послугами зв’язку, транспорту, адміністративними, соціальними послугами, а також захист прав дітей та забезпечення правопорядку і безпеки громадян) та внаслідок виконання своїх обов’язків мають безпосередній контакт з населенням.

Але: Перелік посад (професій) працівників, яким встановлюються такі доплати, визначається відповідним центральним органом виконавчої влади у сфері, у якій він реалізує державну політику, а персональний перелік працівників, яким встановлюється доплата, визначається керівником (керівником державної служби) відповідного підприємства, установи та організації, органу державної влади.

Нині такий перелік посад працівників затвердило лише міністерство соцполітики наказом № 321 від 22 травня 2020 р. До переліку входять: педагог соціальний / фахівець із соціроботи, фахівець із соцдопомоги вдома, соцпрацівник, соцробітник, фахівець з фізичної реабілітації, практичний психолог / психолог.

Чим регулюється?

Доплати до заробітної плати (грошового забезпечення)  на період карантину та протягом 30 днів з дня його відміни здійснюються згідно з Постановою КМУ від 29 квітня 2020 р. № 375 «Деякі питання оплати праці (грошового забезпечення) окремих категорій працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, посадових осіб Державної митної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення, на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни»

 

Стан реалізації постанови та впровадження доплат:

Постановою КМУ від 10 червня 2020 р. № 485 «Про виділення коштів для здійснення доплати військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським, які забезпечують життєдіяльність населення, медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, у відомчих закладах охорони здоров’я» було встановлено суми коштів, які мають бути виділені Міністерству внутрішніх справ, зокрема Апарату Міністерства внутрішніх справ, Національній гвардії, Адміністрації Державної прикордонної служби, Державній службі з надзвичайних ситуацій, Національній поліції для реалізації доплат та затверджено порядок використання коштів.

[/tm_pb_text][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Проєкт виконується за підтримки Embassy of Canada in Ukraine #CanadaFundUA

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like