110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Права особи у разі притягнення до адміністративної відповідальності за порушення карантинних заходів

YS Korona Zakon

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

28 липня 2020

1) Адміністративна відповідальність за порушення карантину та її відмінність від кримінальної.

Для дотримання профілактичних та безпекових заходів було запроваджено відповідальність за порушення карантину – адміністративну та кримінальну.

Адміністративна відповідальність передбачена ст. 44-3 КУпАП та становить від 17 000 до 34 000 гривень; а для посадових осіб – від 34 000 до 170 000 гривень.

Дії, за які особа зараз може бути притягнута до адміністративної відповідальності відображені у тексті Постанови КМУ № 392 від 20 травня 2020 р. Наприклад, заборонено перебувати в транспортні без маски, самовільно залишати обсервацію чи самоізоляцію, для розважальних закладів та закладів громадського харчування – працювати після 23-ї та до 7-ї години тощо.

Відмінність між адміністративною та кримінальною відповідальністю за порушення правил карантину полягає лише в настанні негативного наслідку у вигляді поширення захворювання за ст. 325 КК України, у той час як для адміністративної відповідальності достатньо самого факту протиправного діяння (без настання наслідків).

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/07/YS_korona_zakon-1.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

2) Права особи у разі притягнення до адміністративної відповідальності за порушення карантинних заходів.

Притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП починається зі складання протоколу про адміністративне правопорушення за порушення правил карантину. Протокол складається у двох примірниках не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, котра вчинила таке правопорушення. Один примірник вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

При складанні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються її права і обов’язки.

Після оформлення протоколу та доданих до нього матеріалів уповноважений суб’єкт (найчастіше це поліція) направляє протокол до суду, у якому й буде розглядатись справа про адміністративне правопорушення.

3) Порядок оскарження штрафів.

Перша і основна підстава оскарження штрафу та протоколу за ст. 44-3 КУпАП – фактична відсутність складу адміністративного правопорушення.

У суді захищатися можна по-різному. Можна посилатися на недосконалість закону, на його неконституційність в окремих моментах, на неможливість знати приписи підзаконних актів, а отже, виконати їх, на відсутність належного забезпечення масками тощо. Суттєвими будуть і докази того, що події відбувалися зовсім по-іншому, як це викладено у протоколі. Зокрема і посилання на крайню необхідність вчинення правопорушення. Наприклад, особа йшла до хворих чи престарілих батьків, а маски закінчилися напередодні.

Куди частіше, підставами для оскарження адмінпротоколу, в тому числі складеного за ст. 44-3 КУпАП, і штрафів за порушення карантину стануть процесуальні недоліки в оформленні матеріалів.

Випадки помилок при складанні адміністративного протоколу:

  1. 1.У протоколі неправильно вказана суть адміністративного правопорушення;

2. До протоколу не долучено достатніх доказів;

​3. Протокол складено щодо особи, яка не може нести відповідальність за порушення ст. 44‑3 КУпАП.

4. Відомості про свідків не зазначені у протоколі. До адміністративного матеріалу не долучені пояснення свідків (за наявності таких) та/або їх взагалі не опитано.

У випадку неналежного складання працівниками поліції протоколу чи недолучення до нього достатніх доказів необхідно подати до суду клопотання про закриття провадження у справі (або направлення адміністративного матеріалу для належного оформлення), у яких звертати увагу судді на зазначені недоліки.

Проєкт виконується за підтримки Embassy of Canada in Ukraine #CanadaFundUA

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like