Гаряча лінія
Першим масштабним проєктом Юридичної Сотні стала безоплатна гаряча лінія правової допомоги, яка запрацювала в грудні 2014 р. До допомоги через гарячу лінію приєдналися юристи-волонтери зі всієї України, які надавали безоплатну правову допомогу та забезпечували супровід учасників російсько-української війни в судах та у спілкуванні з органами державної влади. За весь час існування організації співпрацю на волонтерських засадах підтримало 250 юристів та адвокатів зі всієї країни.
Гаряча лінія 0800 308 100 складається з 5 кваліфікованих юристів, які надають безкоштовну правову допомогу щодо питань проходження військової служби та соціального забезпечення ветеранів та їхніх родин, а також допомагають родинам загиблих військовослужбовців. З початку своєї діяльності гаряча лінія Юридичної сотні надала допомогу для більш, ніж 70 000 осіб. Найпопулярнішими запитаннями на гарячій лінії є: військова служба та звільнення з контракту, соціальне забезпечення, адаптація ветеранів до мирного життя, трудові права.
Завдяки роботі гарячої лінії, ми постійно залишається на зв’язку з українськими ветеранами, знаємо про їхні проблеми та потреби. Нормотворча та адвокаційна діяльність нашої організації базується на тих зверненнях, які ми отримуємо на гарячій лінії. Для Юридичної сотні гаряча лінія є корисним джерелом інформація, а для ветеранів – місцем, де вони можуть отримати якісну юридичну допомогу.
Пам’ятка учасникам російсько-української війни
Другий знаковий проєкт Юридичний Сотні – «Пам’ятка учасникам російсько-української війни». Це ілюстрований довідник, де на більше, ніж 200 сторінках тексту міститься інформація про права, обов’язки та соціальні гарантії учасників російсько-української війни та членів сімей загиблих. Друковані наклади пам’яток передавалися на потреби Міністерства оборони України, Генерального Штабу Збройних Сил України, Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО, розповсюджувалися серед військовослужбовців та волонтерів.
Регіональні представництва
З 2016 р. в 12 регіонах України запрацювали на постійній основі представники Організації, які забезпечили надання первинної та вторинної правової допомоги, консультації під час групових зустрічей, консультації ГО та ветеранських організацій, взаємодію з органами місцевого самоврядування для розв’язання системних питань. У 2020 році регіональні представництва завершили свою діяльність.
Адвокація та нормотворчість
З 2016 р. «Юридична Сотня» розпочала нормотворчу діяльність — написання текстів законопроєктів, державних стратегій, програм, які стосуються соціально-правового захисту учасників російсько-української війни. Організація надає публічну підтримку законопроєктам Генерального Штабу Збройних Сил України та сприяє їх погодженню в комітетах Верховної Ради України, просуванню до голосування. Читайте на нашому сайті про законопроєкти, авторами яких є юристи Юридичної сотні, та адвокаційні кампанії, які провела організація.
Створення Міністерства у справах ветеранів
Завдяки успішній адвокаційній роботі Юридичної сотні протягом 2017-2018 років було створено Міністерство у справах ветеранів. До початку даної адвокаційної кампанії в Україні не вистачало державної інституції, яка могла б створювати державну політику у сфері ветеранських справ. У квітні 2018 року на базі Юридичної Сотні був організований Проєктний офіс для створення Міністерства у справах ветеранів, який протягом 6 місяців розробив проєкт структури Міністерства, проєкти нормативно-правових актів для створення та запуску роботи та сформував бачення оновленої системи соціальної підтримки ветеранів. Всі напрацювання у форматі “Білої книги” було передано до Прем’єр-міністра України та використано для створення нового міністерства. Наразі Юридична Сотня та Мінветеранів активно співпрацюють в дотичних напрямах.
Новинні розсилки
У 2020 році Юридична сотня запустила 3 щотижневих e-mail розсилки про: головні новини тижня у сфері ветеранських справ, аналіз нових законопроєктів, які зареєстровані у Верховній Раді та Вісник Юридичної сотні з аналізом порядку денного Верховної Ради. Ви можете читати розсилки на нашому сайті або підписатися на e-mail розсилку.
Аналітика
З початку своєї діяльності Юридична сотня регулярно публікує аналітичні звіти. Дана аналітика широко цитувалася у ЗМІ, використовувалися органами державної влади, народними депутатами, громадськими та міжнародними організаціями. Було опубліковано звіти: “Медична, психологічна, професійна реабілітація та соціальна адаптація”, “Судові справи захисників”, “Бюджетні програми з соціального забезпечення” та інші.
Освіта
З 2018 року посилала освітній напрям Школою Юридичної Сотні – курсом інтенсивних тренінгів в 6 регіонах України для підвищення спроможностей громадських організацій учасників російсько-української війни.
У 2020 році Юридична сотня провела навчання для працівників регіональних відділень Міністерства у справах ветеранів України та для юристів, які працюють у системі безоплатної правової допомоги.