Юридична Сотня допомогла 67 000 захисників України

Підтримати проєкт

Номер гарячої лінії:  0 800 308 100

Наша iсторія

Юридична Сотня заснована улітку 2014 р. як група небайдужих юристів-волонтерів в мережі Facebook, які надавали допомогу пораненим учасникам російсько-української війни у військових госпіталях. У січні 2015 р. Юридична Сотня була зареєстрована як громадська організація.

Першим масштабним проєктом Юридичної Сотні стала безкоштовна Гаряча лінія правової допомоги, яка запрацювала в грудні 2014 р. До допомоги через гарячу лінію приєдналися юристи-волонтери зі всієї України, які надавали безкоштовну правову допомогу та забезпечували супровід учасників російсько-української війни в судах та у спілкуванні з органами державної влади. За весь час існування організації співпрацю на волонтерських засадах підтримало 250 юристів та адвокатів зі всієї країни.

Другий знаковий проєкт Юридичний Сотні – «Пам’ятка учасникам російсько-української війни». Це ілюстрований довідник з інформацією про права, обов’язки та соціальні гарантії учасників російсько-української війни та членів сімей загиблих. «Пам’ятка учасникам російсько-української війни» об’єднала в собі більш ніж 20 пам’яток з окремих питань, які були створені раніше. Друковані наклади пам’яток передавалися на потреби Міністерства оборони України, Генерального Штабу Збройних Сил України, Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО, розповсюджувалися серед військовослужбовців та волонтерів. За весь час надруковано понад 102 тис. примірників Пам’яток.

З 2016 р. в 12 регіонах України запрацювали на постійній основі представники Організації, які забезпечили надання первинної та вторинної правової допомоги, консультації під час групових зустрічей, консультації ГО та ветеранських організацій, взаємодію з органами місцевого самоврядування для вирішення системних питань. У 2020 році регіональні  представництва завершили свою діяльність.

З 2016 р. Юридична Сотня також розпочала активну законопроєктну діяльність. Станом на 1 липня 2020 року на рахунку Організації 14 розроблених законопроєктів, 12 з яких набули чинності. Робота над змінами в законодавстві продовжується і далі.

З 2018 року посилала освітній напрям Школою Юридичної Сотні – курсом інтенсивних тренінгів в 6 регіонах України для підвищення спроможностей громадських організацій учасників російсько-української війни.

В квітні 2018 року на базі Юридичної Сотні був організован Проєктний офіс для створення Міністерства у справах ветеранів, який протягом 6 місяців розробив проєкт структури Міністерства, проєкти нормативно-правових актів для створення та запуску роботи та сформував бачення оновленої системи соціальної підтримки ветеранів. Всі напрацювання було передано до Прем’єр міністра України та використано для створення нового міністерства. Наразі Юридична Сотня та Мінветеранів активно співпрацюють в дотичних напрямах.

Legal Hundred 1

Legal Hundred 2

Legal Hundred 3

Legal Hundred 4

Legal Hundred 5

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Наша команда

Юлія Морій

Директорка

Вікторія Івасик

Координаторка аналітико-адвокаційного центру

Наталя Шумінська

Юристка, координаторка гарячої лінії

Вікторія Фацієвич

Юристка

Марія Звягінцева

Юристка

Олена Лисенко

PR та комунікації

Вікторія Олійник

Юристка

Анна Пашкіна

Операторка гарячої лінії

Дар`я Воронченко

Операторка гарячої лінії

Михайло Михальчук

Оператор гарячої лінії

Ксенія Лелякова

Операторка гарячої лінії

Марина Булак

Бухгалтерка

Олексій Пильов

Дизайнер, ілюстратор

Лія Шейніна

Грант-менеджерка

Валентина Лавренюк

Редакторка

Юристи-волонтери

З літа 2014 р. проект безоплатної правової допомоги підтримало 250 юристів-волонтерів зі всієї України. У 2018 р. з організацією активно співпрацювали 114 юристів-волонтерів, які надавали безкоштовну правову допомогу та супровід ветеранів російсько-української війни в судах та в спілкуванні з органами державної влади. 

З 1 березня 2019 р. Юридична Сотня була вимушена припинити надання вторинної правової допомоги (представництво в судах, держорганах, органах місцевого самоврядування). Причина такого рішення: з 1 січня 2019 року набули чинності зміни у законодавстві, які дозволяють представництво в судах виключно адвокатам. На жаль, на той момент у Юридичної Сотні не було достатньої кількості адвокатів-волонтерів, щоб забезпечити адвокатом кожну особу, яка звертається.