Юридична Сотня допомогла 67 000 захисників України

Підтримати проєкт

Номер гарячої лінії:  0 800 308 100

Юридична сотня – це громадська організація, яка надає соціальну та правову допомогу учасникам російсько-української війни та їхнім родинам. Юристи Юридичної Сотні щомісяця надають допомогу понад 1200 військовослужбовцям, ветеранам та їх родинам. Організація співпрацює з ООН, Генштабом ЗСУ, Мінветеранів, Міноборони та Мінсоцполітики. Юридична сотня є членом Реанімаційного пакета реформ та резидентом Veteran Hub у Києві.

Наша історія

Юридична Сотня заснована улітку 2014 р. як група небайдужих юристів-волонтерів в мережі Facebook, які надавали допомогу пораненим учасникам російсько-української війни у військових госпіталях. У січні 2015 р. Юридична Сотня була зареєстрована як громадська організація.

0001

0002

0003

0004

0005

0006

0007

0008

0009

0010

0011

0012

0013

0014

0015

0016

0017

0018

0019

0020

0021

0022

Гаряча лінія
Першим масштабним проєктом Юридичної Сотні стала безоплатна гаряча лінія правової допомоги, яка запрацювала в грудні 2014 р. До допомоги через гарячу лінію приєдналися юристи-волонтери зі всієї України, які надавали безоплатну правову допомогу та забезпечували супровід учасників російсько-української війни в судах та у спілкуванні з органами державної влади. За весь час існування організації співпрацю на волонтерських засадах підтримало 250 юристів та адвокатів зі всієї країни.

Гаряча лінія 0800 308 100 складається з 5 кваліфікованих юристів, які надають безкоштовну правову допомогу щодо питань проходження військової служби та соціального забезпечення ветеранів та їхніх родин, а також допомагають родинам загиблих військовослужбовців. З початку своєї діяльності гаряча лінія Юридичної сотні надала допомогу для більш, ніж 70 000 осіб. Найпопулярнішими запитаннями на гарячій лінії є: військова служба та звільнення з контракту, соціальне забезпечення, адаптація ветеранів до мирного життя, трудові права.

Завдяки роботі гарячої лінії, ми постійно залишається на зв’язку з українськими ветеранами, знаємо про їхні проблеми та потреби. Нормотворча та адвокаційна діяльність нашої організації базується на тих зверненнях, які ми отримуємо на гарячій лінії. Для Юридичної сотні гаряча лінія є корисним джерелом інформація, а для ветеранів – місцем, де вони можуть отримати якісну юридичну допомогу.

Пам’ятка учасникам російсько-української війни
Другий знаковий проєкт Юридичний Сотні – «Пам’ятка учасникам російсько-української війни». Це ілюстрований довідник, де на більше, ніж 200 сторінках тексту міститься інформація про права, обов’язки та соціальні гарантії учасників російсько-української війни та членів сімей загиблих. Друковані наклади пам’яток передавалися на потреби Міністерства оборони України, Генерального Штабу Збройних Сил України, Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО, розповсюджувалися серед військовослужбовців та волонтерів. 

Регіональні представництва
З 2016 р. в 12 регіонах України запрацювали на постійній основі представники Організації, які забезпечили надання первинної та вторинної правової допомоги, консультації під час групових зустрічей, консультації ГО та ветеранських організацій, взаємодію з органами місцевого самоврядування для розв’язання системних питань. У 2020 році регіональні представництва завершили свою діяльність.

Адвокація та нормотворчість
З 2016 р. «Юридична Сотня» розпочала нормотворчу діяльність — написання текстів законопроєктів, державних стратегій, програм, які стосуються соціально-правового захисту учасників російсько-української війни. Організація надає публічну підтримку законопроєктам Генерального Штабу Збройних Сил України та сприяє їх погодженню в комітетах Верховної Ради України, просуванню до голосування. Читайте на нашому сайті про законопроєкти, авторами яких є юристи Юридичної сотні, та адвокаційні кампанії, які провела організація.

Створення Міністерства у справах ветеранів
Завдяки успішній адвокаційній роботі Юридичної сотні протягом 2017-2018 років було створено Міністерство у справах ветеранів. До початку даної адвокаційної кампанії в Україні не вистачало державної інституції, яка могла б створювати державну політику у сфері ветеранських справ. У квітні 2018 року на базі Юридичної Сотні був організований Проєктний офіс для створення Міністерства у справах ветеранів, який протягом 6 місяців розробив проєкт структури Міністерства, проєкти нормативно-правових актів для створення та запуску роботи та сформував бачення оновленої системи соціальної підтримки ветеранів. Всі напрацювання у форматі “Білої книги” було передано до Прем’єр-міністра України та використано для створення нового міністерства. Наразі Юридична Сотня та Мінветеранів активно співпрацюють в дотичних напрямах.

Новинні розсилки
У 2020 році Юридична сотня запустила 3 щотижневих e-mail розсилки про: головні новини тижня у сфері ветеранських справ, аналіз нових законопроєктів, які зареєстровані у Верховній Раді та Вісник Юридичної сотні з аналізом порядку денного Верховної Ради. Ви можете читати розсилки на нашому сайті або підписатися на e-mail розсилку.

Аналітика
З початку своєї діяльності Юридична сотня регулярно публікує аналітичні звіти. Дана аналітика широко цитувалася у ЗМІ, використовувалися органами державної влади, народними депутатами, громадськими та міжнародними організаціями. Було опубліковано звіти: “Медична, психологічна, професійна реабілітація та соціальна адаптація”, “Судові справи захисників”, “Бюджетні програми з соціального забезпечення” та інші.

Освіта
З 2018 року посилала освітній напрям Школою Юридичної Сотні – курсом інтенсивних тренінгів в 6 регіонах України для підвищення спроможностей громадських організацій учасників російсько-української війни.
У 2020 році Юридична сотня провела навчання для працівників регіональних відділень Міністерства у справах ветеранів України та для юристів, які працюють у системі безоплатної правової допомоги.

Наша команда

Юлія Морій

Директорка

Вікторія Івасик

Координаторка аналітико-адвокаційного центру

Наталя Шумінська

Юристка, координаторка гарячої лінії

Вікторія Фацієвич

Юристка

Марія Звягінцева

Юристка

Олена Лисенко

PR та комунікації

Вікторія Олійник

Юристка

Анна Пашкіна

Операторка гарячої лінії

Ксенія Лелякова

Операторка гарячої лінії

Слава Орлова

Операторка гарячої лінії

Дмитро Чернявський

Оператор гарячої лінії

Марина Булак

Бухгалтерка

Олексій Пильов

Дизайнер, ілюстратор

Лія Шейніна

Керівниця комунікаційного напряму

Валентина Лавренюк

Редакторка

Юристи-волонтери

З 1 березня 2019 року Юридична сотня була вимушена припинити надання вторинної правової допомоги (представництво в судах, держорганах, органах місцевого самоврядування). Причина такого рішення: з 1 січня 2019 року набули чинності зміни у законодавстві, які дозволяють представництво в судах виключно адвокатам. На жаль, на той момент у Юридичної Сотні не було достатньої кількості адвокатів-волонтерів, щоб забезпечити адвокатом кожну особу, яка звертається.

Нині гаряча лінія Юридичної сотні 0800 308 100 продовжує надавати якісну первинну правову допомогу, а саме: надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, допомогу у написанні рапортів, заяв, скарг та інших документів правового характеру, роз’яснення про можливості центрів безоплатної правової допомоги і медіації.