Юридична Сотня допомогла 53 310 захисникам України

Пам'ятки

Номер гарячої лінії:  0 800 308 100

Наша iсторія

Юридична Сотня заснована улітку 2014 р. як група небайдужих юристів-волонтерів в мережі Facebook, які надавали допомогу пораненим учасникам російсько-української війни у військових госпіталях. У січні 2015 р. Юридична Сотня була зареєстрована як громадська організація.

Першим масштабним проектом Юридичної Сотні стала безкоштовна Гаряча лінія правової допомоги, яка запрацювала в грудні 2014 р. До допомоги через гарячу лінію приєдналися юристи-волонтери зі всієї України, які надавали безкоштовну правову допомогу та забезпечували супровід учасників російсько-української війни в судах та у спілкуванні з органами державної влади. За весь час існування організації співпрацю на волонтерських засадах підтримало 250 юристів та адвокатів зі всієї країни.

Другий знаковий проект Юридичний Сотні – «Пам’ятка учасникам російсько-української війни». Це ілюстрований довідник з інформацією про права, обов’язки та соціальні гарантії учасників російсько-української війни та членів сімей загиблих. «Пам’ятка учасникам російсько-української війни» об’єднала в собі більш ніж 20 пам’яток з окремих питань, які були створені раніше. Друковані наклади пам’яток передавалися на потреби Міністерства оборони України, Генерального Штабу Збройних Сил України, Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО, розповсюджувалися серед військовослужбовців та волонтерів. За весь час надруковано понад 100 тис. примірників Пам’яток.

З 2016 р. в 12 регіонах України запрацювали на постійній основі представники Організації, які забезпечили надання первинної та вторинної правової допомоги, консультації під час групових зустрічей, консультації ГО та ветеранських організацій, взаємодію з органами місцевого самоврядування для вирішення системних питань. Станом на січень 2019 року представники в 9 регіонах надають тільки первинну правову допомогу.

З 2016 р. Юридична Сотня також розпочала активну законопроектну діяльність. Станом на 1 липня 2019 року на рахунку Організації 7 розроблених та прийнятих законопроектів. Робота над змінами в законодавстві продовжується і далі.

З 2018 року посилала освітній напрям Школою Юридичної Сотні – курсом інтенсивних тренінгів в 6 регіонах України для підвищення спроможностей громадських організацій учасників російсько-української війни.

В квітні 2018 року на базі Юридичної Сотні був організован Проектний офіс для створення Міністерства у справах ветеранів, який протягом 6 місяців розробив проект структури Міністерства, проекти нормативно-правових актів для створення та запуску роботи та сформував бачення оновленої системи соціальної підтримки ветеранів. Всі напрацювання було передано до Прем’єр міністра України та використано для створення нового міністерства. Наразі Юридична Сотня та Мінветеранів активно співпрацюють в дотичних напрямах.

Legal Hundred 1

Legal Hundred 2

Legal Hundred 3

Legal Hundred 4

Legal Hundred 5

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Наша команда

Василенко Леся

Засновниця організації

Морій Юлія

Директорка

Лавренюк Вікторія

Координаторка аналітико-адвокаційного центру

Шумінська Наталя

Юристка, координаторка гарячої лінії

Лисенко Олена

Координаторка комунікаційного напрямку

Дідач Вікторія

Юристка

Ковцун Христина

Юристка

Звягінцева Марія

Юристка

Кляровська Леся

Адвокат-волонтер

Юристи-волонтери

З літа 2014 р. проект безоплатної правової допомоги підтримало 250 юристів-волонтерів зі всієї України. У 2018 р. з організацією активно співпрацювали 114 юристів-волонтерів, які надавали безкоштовну правову допомогу та супровід ветеранів російсько-української війни в судах та в спілкуванні з органами державної влади. 

З 1 березня 2019 р. Юридична Сотня була вимушена припинити надання вторинної правової допомоги (представництво в судах, держорганах, органах місцевого самоврядування). Причина такого рішення: з 1 січня 2019 року набули чинності зміни у законодавстві, які дозволяють представництво в судах виключно адвокатам. На жаль, на той момент у Юридичної Сотні не було достатньої кількості адвокатів-волонтерів, щоб забезпечити адвокатом кожну особу, яка звертається.