Юридична Сотня допомогла 67 000 захисників України

Підтримати проєкт

Номер гарячої лінії:  0 800 308 100

Юридична сотня – це громадська організація, яка надає соціальну та правову допомогу учасникам російсько-української війни та їхнім родинам. Юристи Юридичної Сотні щомісяця надають допомогу понад 1200 військовослужбовцям, ветеранам та їх родинам. Організація співпрацює з ООН, Генштабом ЗСУ, Мінветеранів, Міноборони та Мінсоцполітики. Юридична сотня є членом Реанімаційного пакета реформ та резидентом Veteran Hub у Києві.

Наша історія

Юридична Сотня заснована улітку 2014 р. як група небайдужих юристів-волонтерів в мережі Facebook, які надавали допомогу пораненим учасникам російсько-української війни у військових госпіталях. У січні 2015 р. Юридична Сотня була зареєстрована як громадська організація.

Гаряча лінія
Першим масштабним проєктом Юридичної Сотні стала безоплатна Гаряча лінія правової допомоги, яка запрацювала в грудні 2014 р. До допомоги через гарячу лінію приєдналися юристи-волонтери зі всієї України, які надавали безоплатну правову допомогу та забезпечували супровід учасників російсько-української війни в судах та у спілкуванні з органами державної влади. За весь час існування організації співпрацю на волонтерських засадах підтримало 250 юристів та адвокатів зі всієї країни.

З 1 березня 2019 року Юридична сотня була вимушена припинити надання вторинної правової допомоги (представництво в судах, держорганах, органах місцевого самоврядування). Причина такого рішення: з 1 січня 2019 року набули чинності зміни у законодавстві, які дозволяють представництво в судах виключно адвокатам. На жаль, на той момент у Юридичної Сотні не було достатньої кількості адвокатів-волонтерів, щоб забезпечити адвокатом кожну особу, яка звертається.

Нині гаряча лінія Юридичної сотні 0800308100 продовжує надавати якісну первинну правову допомогу, а саме: надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, допомогу у написанні рапортів, заяв, скарг та інших документів правового характеру, роз’яснення про можливості центрів безоплатної правової допомоги і медіації.

У 2020 році, з початком пандемії COVID-19, оператори гарячої лінії Юридичної сотні почали надавати правову допомогу усім охочим щодо змін, які виникли у зв’язку з пандемією, зокрема, щодо питань самоізоляції, пільг для лікарів та бізнесу, штрафів через порушення правил карантину.

Пам’ятка учасникам російсько-української війни
Другий знаковий проєкт Юридичний Сотні – «Пам’ятка учасникам російсько-української війни». Це ілюстрований довідник, де на більше, ніж 200 сторінках тексту міститься інформація про права, обов’язки та соціальні гарантії учасників російсько-української війни та членів сімей загиблих. Друковані наклади пам’яток передавалися на потреби Міністерства оборони України, Генерального Штабу Збройних Сил України, Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО, розповсюджувалися серед військовослужбовців та волонтерів. За весь час надруковано понад 150 тис. примірників Пам’яток.

Регіональні представництва
З 2016 р. в 12 регіонах України запрацювали на постійній основі представники Організації, які забезпечили надання первинної та вторинної правової допомоги, консультації під час групових зустрічей, консультації ГО та ветеранських організацій, взаємодію з органами місцевого самоврядування для розв’язання системних питань. У 2020 році регіональні представництва завершили свою діяльність.

Адвокація та нормотворчість
З 2016 р. «Юридична Сотня» розпочала нормотворчу діяльність — написання текстів законопроєктів, державних стратегій, програм, які стосуються соціально-правового захисту учасників російсько-української війни. Організація надає публічну підтримку законопроєктам Генерального Штабу Збройних Сил України та сприяє їх погодженню в комітетах Верховної Ради України, просуванню до голосування. Читайте на нашому сайті про законопроєкти, авторами яких є юристи Юридичної сотні, та адвокаційні кампанії, які провела організація.

Створення Міністерства у справах ветеранів
Завдяки успішній адвокаційній роботі Юридичної сотні протягом 2017-2018 років було створено Міністерство у справах ветеранів. До початку даної адвокаційної кампанії в Україні не вистачало державної інституції, яка могла б створювати державну політику у сфері ветеранських справ.

27 лютого 2018 р. Парламент ухвалив постанову про утворення Міністерства у справах ветеранів України. У квітні 2018 року на базі Юридичної Сотні був організований Проєктний офіс для створення Міністерства у справах ветеранів, який протягом 6 місяців розробив проєкт структури Міністерства, проєкти нормативно-правових актів для створення та запуску роботи та сформував бачення оновленої системи соціальної підтримки ветеранів. Всі напрацювання у форматі “Білої книги” було передано до Прем’єр-міністра України та використано для створення нового міністерства. Наразі Юридична Сотня та Мінветеранів активно співпрацюють в дотичних напрямах.

Новинні розсилки
У 2020 році Юридична сотня запустила 3 щотижневих e-mail розсилки про: головні новини тижня у сфері ветеранських справ, аналіз нових законопроєктів, які зареєстровані у Верховній Раді та Вісник Юридичної сотні з аналізом порядку денного Верховної Ради.

Аналітика
З початку своєї діяльності Юридична сотня регулярно публікує аналітичні звіти. Дана аналітика широко цитувалася у ЗМІ, використовувалися органами державної влади, народними депутатами, громадськими та міжнародними організаціями. Опубліковані звіти: “Медична, психологічна, професійна реабілітація та соціальна адаптація”, “Судові справи захисників”, “Бюджетні програми з соціального забезпечення” та інші.

Освіта
З 2018 року посилала освітній напрям Школою Юридичної Сотні – курсом інтенсивних тренінгів в 6 регіонах України для підвищення спроможностей громадських організацій учасників російсько-української війни.
У 2020 році Юридична сотня провела навчання для працівників регіональних відділень Міністерства у справах ветеранів України та для юристів, які працюють у системі безоплатної правової допомоги.

Legal Hundred 1

Legal Hundred 2

Legal Hundred 3

Legal Hundred 4

Legal Hundred 5

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Legal Hundred 6

Наша команда

Юлія Морій

Директорка

Вікторія Івасик

Координаторка аналітико-адвокаційного центру

Наталя Шумінська

Юристка, координаторка гарячої лінії

Вікторія Фацієвич

Юристка

Марія Звягінцева

Юристка

Олена Лисенко

PR та комунікації

Вікторія Олійник

Юристка

Анна Пашкіна

Операторка гарячої лінії

Дар`я Воронченко

Операторка гарячої лінії

Михайло Михальчук

Оператор гарячої лінії

Ксенія Лелякова

Операторка гарячої лінії

Марина Булак

Бухгалтерка

Олексій Пильов

Дизайнер, ілюстратор

Лія Шейніна

Грант-менеджерка

Валентина Лавренюк

Редакторка

Юристи-волонтери