110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Вебінар “Доплати до заробітної плати (грошового забезпечення) на період карантину та протягом 30 днів з дня його відміни”

Screen Shot 2020 07 29 At 17.38.58

29 липня 2020

Юристка Юридичної сотні Дар’я Воронченко провела вебінар на тему “Доплати до заробітної плати (грошового забезпечення) на період карантину та протягом 30 днів з дня його відміни””. Запис вебінару доступний для вільного перегляду.

Під час вебінару ви дізнаєтеся про:

  • Умови виплати доплати та її розміри.
  • Категорії осіб, яким виплачується додаткова доплата до заробітної плати
  • Стан впровадження доплат (наявність переліку посад, яким виплачується доплата та питання виділення коштів).

Проєкт виконується за підтримки Embassy of Canada in Ukraine #CanadaFundUA

Доплати до заробітної плати (грошового забезпечення) на період карантину та протягом 30 днів з дня його відміни

Доплати до заробітної плати (грошового забезпечення) на період карантину та протягом 30 днів з дня його відміниПроєкт виконується за підтримки Embassy of Canada in Ukraine #CanadaFundUA

Опубліковано Юридична сотня Середа, 29 липня 2020 р.

Така доплата здійснюється згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2020 р. № 375 «Деякі питання оплати праці (грошового забезпечення) окремих категорій працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, посадових осіб Державної митної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення, на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни»

1. Умови виплати доплати та її розміри.

Що за доплата? – Додаткова доплата до заробітної плати (грошового забезпечення) пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах.

Коли виплачується? – На період карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни.

Розміри доплати:

  • працівникам підприємств, установ та організацій, органів державної влади, які фінансуються з державного та місцевих бюджетів, у граничному розмірі до 50 відсотків заробітної плати (грошового забезпечення).
  • працівникам надавачів соціальних послуг державного/комунального сектору, які безпосередньо надають соціальні послуги за місцем проживання/перебування їх отримувачів (вдома), у граничному розмірі до 100 відсотків заробітної плати (грошового забезпечення).

Увага: Вказаний граничний розмір. Конкретна сума доплати вираховується пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах.

2. Категорії осіб, яким виплачується доплата.

В постанові передбачена доплата таким категоріям осіб: окремим категоріям працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, посадових осіб Державної митної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення (забезпечення продовольчими та непродовольчими товарами, послугами зв’язку, транспорту, адміністративними, соціальними послугами, а також захист прав дітей та забезпечення правопорядку і безпеки громадян) та внаслідок виконання своїх обов’язків мають безпосередній контакт з населенням.

Але: Перелік посад (професій) працівників, яким встановлюються такі доплати, визначається відповідним центральним органом виконавчої влади у сфері, у якій він реалізує державну політику.

В той же час, Персональний перелік працівників, яким встановлюється доплата, визначається керівником (керівником державної служби) відповідного підприємства, установи та організації, органу державної влади.

Наразі такий перелік посад працівників затвердило лише міністерство соціальної політики наказом № 321 від 22 травня 2020р. Згідно з ним, додаткова доплата має виплачуватися таким працівникам надавачів соціальних послуг державного/комунального сектору, які безпосередньо надають соціальні послуги за місцем проживання/перебування їх отримувачів (вдома):

1. Педагог соціальний / фахівець із соціальної роботи

2. Фахівець із соціальної допомоги вдома

3. Соціальний працівник

4. Соціальний робітник

5. Фахівець з фізичної реабілітації

6. Практичний психолог / психолог

Окрім цього, в п. 6 Постанови КМУ № 375 висловлена рекомендація керівникам підприємств, установ та організацій приватної форми власності прийняти рішення щодо встановлення доплати відповідно до пункту 1 цієї постанови за рахунок власних коштів.»

З тексту постанови можемо презюмувати, що механізм буде такий самий: по підприємству має бути виданий наказ керівником відповідного підприємства, установи та організації, щодо встановлення персонального переліку працівників, яким встановлюється доплата.

3. Стан реалізації постанови та впровадження доплат.

Така доплата здійснюється за рахунок та в межах видатків державного та місцевих бюджетів, передбачених за відповідними бюджетними програмами головних розпорядників бюджетних коштів.

Постановою КМУ від 10 червня 2020 р. № 485 «Про виділення коштів для здійснення доплати військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським, які забезпечують життєдіяльність населення, медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, у відомчих закладах охорони здоров’я» було встановлено суми коштів, які мають бути виділені для реалізації доплат та затверджено порядок використання коштів.

Кошти виділяються на безповоротній основі, із фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками та використовуються виключно для:

  • доплати до грошового забезпечення військовослужбовцям Національної гвардії та Адміністрації Держприкордонслужби, особам рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейським, які забезпечують життєдіяльність населення на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;
  • доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, у відомчих закладах охорони здоров’я.

Кому будуть виділені кошти:  Міністерству внутрішніх справ, зокрема Апарату Міністерства внутрішніх справ, Національній гвардії, Адміністрації Державної прикордонної служби  , Державній службі з надзвичайних ситуацій, Національній поліції.

You may also like