110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Повна назва: Проект Закону про внесення змін до Закону України ,,Про волонтерську діяльність” щодо підтримки волонтерської діяльності.

Мета: проект Закону розроблено з метою забезпечення подолання викликів, які стали актуальними для волонтерського руху та неприбуткових організацій, зокрема, в умовах збройної агресії росії проти України, і які покликані створити додаткові гарантії та можливості для волонтерів в умовах війни.

Що було зроблено: Після аналізу законопроєкту юристи ГО долучилися до підготовки поправок до 2 читання для удосконалення термінології проєкту, а також для поширення дії закону на волонтерів, які надавали і продовжують надавати волонтерську допомогу поза зоною АТО/ООС після 24.02.2022.

 

Дати та стан проходження:

03.09. 2022 Набув чинності

01.09.2022 Повернуто з підписом від Президента

15.08.2022 Закон прийнято

31.05.2022 Прийнято за основу із скороч. строку підготовки

10.05.2022 Одержано Верховною Радою

Повна назва: Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо надання права на звільнення з військової служби та відстрочки від призову під час мобілізації особам, звільненим з полону.

Мета: Прийняття законопроекту узгодить національне законодавство з деякими положеннями Женевської конвенції про поводження військовополоненими та дозволить покращити правовий захист військовослужбовців, звільнених з полону, сприятиме відновленню їхнього морально-психологічного стану. Водночас, такі законодавчі зміни продемонструють повагу і підтримку українським захисникам, які повернулися з полону, з боку суспільства та держави.

Законопроект пропонує внести зміни до статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», якими надає право на звільнення з військової служби за власним бажанням військовослужбовцям, які повернулися з полону. Окрім цього, запропоновано зміни до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації особам, які були звільнені з військової служби у зв’язку з поверненням з полону. Такі особи зможуть бути призвані на військову службу лише за їхньою згодою та лише за місцем проживання. 

Що зроблено. З огляду на звернення звільнених з полону військовослужбовців, експертами ГО “Юридична сотня” було підготовлено текст та супровідні документи до законопроєкту. 

20.09.2022 Направлено на розгляд Комітету ВРУ.

15.11.2022 Надано висновок Комітету про розгляд (підтримано за основу)

Повна назва: Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо звільнення від військової служби деяких категорій громадян 

Мета: закон забезпечує охорону прав дітей, установлюючи додаткові підстави для звільнення з військової служби й відстрочки від мобілізації під час воєнного стану та особливого періоду.

Закон визначає нові сімейні обставини, які є підставою для звільнення контрактників під час мобілізації та воєнного стану:

Призвані за мобілізацією військовослужбовці, призвані резервісти під час воєнного стану відтепер також можуть звільнитися у зв’язку з вагітністю, декретом (це стосується лише жінок). До того ж мають право на звільнення один із подружжя, якщо обоє проходять військову службу і мають дитину (дітей), та військовослужбовці, які самостійно виховують дитину (дітей).

Додаткові підстави для звільнення під час особливого періоду відповідно до цього закону:

Додаткова підстава для відстрочки від мобілізації — жінки та чоловіки, що мають дитину (дітей) до 18 років і чоловіка (дружину), який вже проходить військову службу.

Що було зроблено. Експерти ГО долучилися до розробки тексту законопроєкту та супровідних матеріалів до нього, опрацювавши звернення військовослужбовців, які надходили на гарячу лінію організації.

 

Дати та стан проходження: Закон підписано

13.04.2022 Набрання чинності

12.04.2022 Повернуто з підписом від Президента

01.04.2022 Закон прийнято

24.03.2022 Одержано Верховною Радою

Повна назва: Проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти), помер під час захисту незалежності та суверенітету України

Метою законопроєкту є підвищення рівня соціального захисту дітей, батьки яких загинули (пропали безвісти), померли захищаючи суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України.

Пропонується внести зміни до Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, “Про професійну (професійно-технічну) освіту”, “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”, “Про дитяче харчування” щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей, батьки яких загинули (пропали безвісти), померли захищаючи суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України.

Що було зроблено:

Проєкт було розроблено експертами ГО “Юридична сотня” після проведення серії робочих зустрічей із представниками ветеранської спільноти, органів соціального захисту тощо. До розробки проєкту були залучені представники Міністерства у справах ветеранів та його консультативно-дорадчих органів. Експерти ГО “Юридична сотня” є співавторами законопроєкту.

Повна назва: Проєкт Закону про статус осіб, які сприяли захисту Батьківщини, та осіб, постраждалих внаслідок збройних конфліктів

Законопроєкт покликаний забезпечити ефективну державну підтримку для цивільних осіб, які сприяли захисту Батьківщини, однак не брали безпосередньої участі у відсічі і стримуванні збройної агресії у складі офіційних силових формувань (не є комбатантами) та осіб, постраждалих внаслідок збройних конфліктів. Законопроєкт покликаний на рівні держави забезпечити ефективну, індивідуалізовану та необхідну для цивільних осіб державну підтримку (соціальну та правову), яка спрямована на відновлення та підтримку здоров’я, їх подальшу інтеграцію до активного суспільного життя.

Для цього законопроєкт закріплює поняття і зміст статусу осіб, які сприяли захисту Батьківщини та осіб, які постраждали внаслідок збройних конфліктів та передбачає оновлення системи державних гарантій для кожного із зазначених статусів.

Що було зроблено:

Проєкт було розроблено експертами ГО “Юридична сотня” після проведення серії робочих зустрічей із представниками ветеранської спільноти, органів соціального захисту тощо. До розробки проєкту були залучені представники Міністерства у справах ветеранів та його консультативно-дорадчих органів. 

 

Повна назва: Проєкт Закону про статус ветеранів та членів сімей загиблих (померлих) Захисників України та ветеранів

Законопроєкт має на меті підвищення рівня державної підтримки ветеранів, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів; узгодження дій органів державної влади та органів місцевого самоврядування у сфері соціального та правового захисту ветеранів та їх сімей; створення в Україні ефективного (доступного, зрозумілого, передбачуваного) механізму реалізації і забезпечення належних ветеранам державних гарантій.

В законопроєкті пропонується новий підхід до надання статусу ветерана, встановлюються статуси члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана та члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника України; пропонується оновлена система державних гарантії для ветеранів та членів сімей загиблих (померлих) ветеранів.

Що було зроблено: 

Проєкт було розроблено експертами ГО “Юридична сотня” після проведення серії робочих зустрічей із представниками ветеранської спільноти, органів соціального захисту тощо. До розробки проєкту були залучені представники Міністерства у справах ветеранів та його консультативно-дорадчих органів. Після цього організація проводила адвокаційну кампанію для прийнятті даного законопроєкту.

[tm_pb_section admin_label=”section” transparent_background=”on” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off” padding_mobile=”off” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”on” make_equal=”off” use_custom_gutter=”off” module_class=”first-block”][tm_pb_row admin_label=”Row” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” use_grid_padding=”on” width_unit=”on” padding_mobile=”off” allow_player_pause=”off” parallax=”off” parallax_method=”off” make_equal=”off” parallax_1=”off” parallax_method_1=”off” parallax_2=”off” parallax_method_2=”off” column_padding_mobile=”on” module_class=”topicality-block”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Проблема” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Проблема

В Україні існує термінологічна невизначеність поняття “ветеран”. Згідно з чинним законодавством цей термін не завжди означатиме людину, яка брала участь у захисті Батьківщини чи проходила службу в Збройних Силах України. Нині в Україні налічується близько одного мільйона двохсот тисяч ветеранів, з яких тільки пів мільйона брали участь в бойових діях. Так, в залежності від участі в бойових діях, ветеранів можна умовно поділити на 3 групи: перша – учасники бойових дій, ветерани з інвалідністю, а також сім’ї загиблих ветеранів; друга – постраждалі учасники Революції Гідності та сім’ї Героїв Небесної Сотні; третя – цивільні захисники Батьківщини та особи, що постраждали внаслідок бойових дій. Даний факт спричиняє труднощі у формуванні та сприйнятті образу ветерана, що в свою чергу, применшує внесок цих осіб у захист нашої Батьківщини. 

Наявна система державної підтримки є застарілою та не відповідає реальним потребам ветеранів. Якщо одним ветеранам держава має забезпечити гідну старість, то іншим вона має дати можливості для саморозвитку, навчання та повернення у мирне життя. Чинне законодавство намагається догодити всім і відразу, але не спроможне встановити високий рівень соціального захисту нікому.  Хоч як би виконавча влада старалася забезпечити всі задекларовані гарантії, реальна реформа впирається в застаріле й суперечливе законодавство.

[/tm_pb_text][tm_pb_text admin_label=”Мета” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Мета

Оновлення закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у якому потрібно чітко визначити, хто такий ветеран, а також модернізувати систему державної підтримки.

Весною 2019 року Юридична Сотня розпочала процес розробки нових законопроєктів про статус та державну підтримку ветеранів, сімей загиблих та померлих ветеранів, постраждалих внаслідок Революції Гідності та людей, які сприяли захисту Батьківщини. Метою організації стало прийняття розроблених законопроєктів Верховною Радою України.

[/tm_pb_text][tm_pb_text admin_label=”Результат” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Результат

Тексти законопроєктів, які були розроблені Юридичною сотнею, зареєстровані на сайті Верховної Ради України. Профільний комітет рекомендував їх підтримати. 

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=68710″ url_new_window=”off” button_text=”Проєкт Закону про статус ветеранів та членів сімей загиблих (померлих) Захисників України та ветеранів №3407 від 29.04.2020″ button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=68711″ url_new_window=”off” button_text=”Проєкт Закону про статус осіб, які сприяли захисту Батьківщини, та осіб, постраждалих внаслідок збройних конфліктів №3408 від 29.04.2020″ button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”що було зроблено” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Що було зроблено

[/tm_pb_text][tm_pb_text admin_label=”Вивчення досвіду” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Вивчення досвіду

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][tm_pb_row admin_label=”Row” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” use_grid_padding=”on” width_unit=”on” padding_mobile=”off” allow_player_pause=”off” parallax=”off” parallax_method=”off” make_equal=”off” parallax_1=”off” parallax_method_1=”off” parallax_2=”off” parallax_method_2=”off” column_padding_mobile=”on” module_class=”topicality-block”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_image admin_label=”Фото круглий стіл укрінформ 2018 р” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/01/32592872_1674773742618705_5310172083009880064_o.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”on” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” alt=”Круглий стіл Юридичної сотні, 15 травня 2018 року, %22Укрінформ%22″ title_text=”Круглий стіл Юридичної сотні, 15 травня 2018 року, %22Укрінформ%22″] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Круглий стіл, який був організований Юридичною сотнею спільно з Держслужбою у справах ветеранів, в Укрінформі, 15 травня 2018 року

[/tm_pb_text][tm_pb_text admin_label=”Текст 2018 рік Укрінформ” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

У 2018 році Юридична сотня ініціювала ґрунтовне обговорення проблем визначення ветеранських статусів. Зокрема, організація спільно з Держслужбою у справах ветеранів та учасників АТО організували круглий стіл щодо ветеранських статусів та доцільності їх перегляду, який відбувся в “Укрінформі”. Учасники круглого столу дійшли висновків, що в Україні існує потреба щодо унормування поняття “ветеран” та визначення його статусу, і якими саме категоріями ветеранів займатиметься майбутнє міністерство у справах ветеранів.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][tm_pb_row admin_label=”Row”][tm_pb_column type=”1_4″][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/01/Screen-Shot-2021-01-11-at-01.36.41.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”on” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” url=”https://youtu.be/AWMpM3fFp8g”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Відеозапис круглого столу

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_4″][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/01/Bezyimyannyij-1.png” show_in_lightbox=”off” url=”https://dsvv.gov.ua/top-novyny/kruhlyj-stil-na-temu-vyznachennya-statusu-veterana-dotsilnist-perehlyadu-nadanyh-statusiv-veterana-vijny.html” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”on” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Інформація про круглий стіл на сайті Держслужби

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_4″][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/01/3296677F-ECD4-46E4-9B9E-C5F0D9B685E7_w1023_r1_s.jpg” show_in_lightbox=”off” url=”https://www.radiosvoboda.org/a/29228526.html?fbclid=IwAR3fsmBnjXldQKLvwurOBxAgWPOMHulRJMjS_BoSli9bCMJ00CXE7ZO3dVY” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”on” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

“Радіо свобода” про круглий стіл

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_4″][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/01/Screen-Shot-2021-01-11-at-01.50.10.png” show_in_lightbox=”off” url=”https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR0NM7iUFt0sODzqW6MndXlZXW-NuYL1wHH2uQ3bOrokTSOLWU64ztQM3kY&v=DCYNo4jtlBs&feature=youtu.be” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”on” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Леся Василенко: Ветеранські статуси, чи потрібен перегляд? Запис ефіру

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][tm_pb_row admin_label=”Row”][tm_pb_column type=”3_4″][tm_pb_image admin_label=”Фото у Житомирі” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/06/img1562336084-1.jpg” title_text=”текст” show_in_lightbox=”on” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”on” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Круглий стіл у Житомирі у якому взяла участь міністерка у справах ветеранів Оксана Коляда

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_4″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][tm_pb_row admin_label=”Row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

З метою вивчення досвіду, Юридична сотня організувала обговорення пропозицій у 7 містах України (Дніпро, Харків, Львів, Івано-Франківськ, Одеса, Житомир, Київ) з місцевою спільнотою ветеранів, родинами загиблих ветеранів, волонтерами, громадським сектором, представниками місцевих органів влади, які реалізують закони у сфері справ ветеранів на місцях.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][tm_pb_row admin_label=”Row”][tm_pb_column type=”1_4″][tm_pb_image admin_label=”І-Ф” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/06/DSC_5116-1230×820.jpg” show_in_lightbox=”off” url=”https://legal100.org.ua/yuridichna-sotnya-v-ivano-frankivsku-prezentuvala-proekt-zakonu-shhodo-viznachennya-statusu-veterana/” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”on” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Івано-Франківськ

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Харків” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/06/harkiv-1.jpg” show_in_lightbox=”off” url=”https://legal100.org.ua/u-harkovi-obgovorili-pilgi-dlya-veteraniv/” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”on” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Харків

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_4″][tm_pb_image admin_label=”Житомир” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/06/1286593-u-zhitomiri-obgovorili-noviy-zakon-pro-veteraniv.jpeg” show_in_lightbox=”off” url=”https://legal100.org.ua/v-zhitomiri-obgovorili-noviy-zakon-pro-veteraniv/” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”on” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Житомир

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Дніпро” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/06/69541005_2318000305129815_5209654772948271104_n.jpg” show_in_lightbox=”off” url=”https://legal100.org.ua/yuridichna-sotnya-u-dnipri-obgovorila-neobhidnist-reformuvannya-veteranskih-pilg/” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”on” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Дніпро

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_4″][tm_pb_image admin_label=”Одеса” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/06/yuso.png” show_in_lightbox=”off” url=”https://legal100.org.ua/yuridichna-sotnya-v-odesi-prezentuvala-proyekt-zakonu-shhodo-viznachennya-statusu-veterana/” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”on” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Одеса

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Київ” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/06/IMG_0764.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”on” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Київ

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_4″][tm_pb_image admin_label=”Львів” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/06/lviv-2.jpg” show_in_lightbox=”off” url=”https://legal100.org.ua/yuridichna-sotnya-u-lvovi-prezentuvala-proekt-reformi-zakonodavstva-shhodo-viznachennya-statusu-veterana/” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”on” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Львів

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][tm_pb_row admin_label=”Row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Відбулося 2 обговорення з Радою ветеранів Міністерства у справах ветеранів та Рухом ветеранів України, до складу яких входять представники ветеранських спільнот з усіх регіонів, а також було проведено обговорення з експертами з вузьких питань реалізації діючих пільг чи запровадження нових.

Після поїздок Україною юристи Юридичної сотні також провели значку кількість обговорень безпосередньо з ветеранською спільнотою та сім’ями загиблих учасників російсько-української війни в стінах міністерства у справах ветеранів. 

[/tm_pb_text][tm_pb_text admin_label=”соц опитування” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Соціологічне дослідження

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/06/ass6892_48836767446_o.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”on” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Презентація результатів соціологічного дослідження у Ukraine Crisis Media Center

[/tm_pb_text][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

На замовлення Юридичної Сотні та за підтримки USAID Україна було проведене соціологічне дослідження потреб ветеранів. Дослідження проводилося соціологами “Kantar Україна” протягом серпня 2019 року, під час якого було опитано 1245 респондентів у 10 населених пунктах (Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів, Запоріжжя, Маріуполь, Кривий Ріг, Житомир, Біла Церква). Серед респондентів були особи, яких чинне законодавство відносить до ветеранів: ветерани АТО/ООС, ветерани бойових дій у Афганістані, Другої світової війни, особи з інвалідністю внаслідок війни, постраждалі учасники Революції Гідності. Методологія дослідження: особисті інтерв’ю із закритими питаннями.

Згідно з результатами дослідження можна вважати, що українські ветерани потребують оновлення системи державної підтримки, але не готові до радикальних змін, коли відповідальність за рівень життя покладається на ветерана, а не на державу: тобто коли держава пропонує замість “живих” грошей у вигляді пільг додаткові можливості отримати освіту та роботу і, відповідно, покращити рівень свого життя самостійно.

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://legal100.org.ua/analytics/rezultati-sotsiologichnogo-doslidzhennya-stavlennya-veteraniv-do-pilg/” url_new_window=”off” button_text=”Завантажити результати соціологічного дослідження ” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

[/tm_pb_text][tm_pb_text admin_label=”Кампанія у соціальних мережах” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Кампанія у соціальних мережах

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][tm_pb_row admin_label=”Row”][tm_pb_column type=”1_2″][tm_pb_image admin_label=”тест1″ src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/06/61146143_2208431379252936_8249540807246217216_o.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” url=”https://legal100.org.ua/hto-takiy-veteran-rezultati-testu/”] [/tm_pb_image][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_2″][tm_pb_image admin_label=”тест2″ src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/06/YS_test_pilgi.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” url=”https://legal100.org.ua/pilgi-dlya-veteraniv-rezultati-testu/”] [/tm_pb_image][/tm_pb_column][/tm_pb_row][tm_pb_row admin_label=”Row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

У соціальних мережах Фейсбук, Інстаграм та Телеграм Юридична Сотня поширила декілька тестів, щоб всі бажаючі могли перевірити як добре вони знають, кого законодавство відносить до ветеранів, а також перевірити знання про те, на який соцзахист мають право ветерани та їх родини. Тести виявилися надзвичайно популярними – у них взяли участь близько 4 тис. користувачів. 

Крім того, результати тестів показали, що правильно відповісти на всі запитання змогли лише 3% опитаних. Більшість відповіла правильно лише на половину запитань.

Для більшості опитаних було складно правильно визначити категорії ветеранів. Відповідь “військовий, який воював на Сході України (у районах проведення АТО/ООС)”, безперечно, дали всі. А от з іншими категоріями почалися проблеми. Хоча опитування проводилося, зокрема, й серед ветеранів, вони не знали, що ветеранами, згідно із законодавством, є також особи, які зазнали інвалідности внаслідок участи в Революції Гідности; добровольці з інвалідністю; особи, які проживають на території, де ведуться бойові дії, зазнали поранення і стали особами з інвалідністю.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][tm_pb_row admin_label=”Row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Біла книга” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Біла книга

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/01/46717215_1970852266327507_4948902416440360960_o.jpg” show_in_lightbox=”off” url=”https://legal100.org.ua/yuridichna-sotnya-peredala-ministru-u-spravah-veteraniv-irini-friz-materiali-neobhidni-dlya-formuvannya-maybutnogo-ministerstva/” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”on” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Підпис фото” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Юридична сотня передала Білу книгу Міністру у справах ветеранів Ірині Фріз, 26 листопада 2018 року

[/tm_pb_text][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

У вересні 2018 року Проєктний офіс зі створення Міністерства у справах ветеранів, який був створений на базі ГО “Юридична Сотня”, представив аналітику “Біла книга: аналіз системи державної підтримки ветеранів та їх родин в Україні”. У аналітичному звіті організація надала рекомендації для майбутнього міністерства щодо вдосконалення державної підтримки ветеранів в Україні. Однією з порад було чітко визначити статус ветеранів. 19 вересня 2018 року Юридична сотня передала “Білу книгу” Прем’єр-міністру України, а 26 листопада – Міністру у справах ветеранів.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][tm_pb_row admin_label=”Row”][tm_pb_column type=”1_4″][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/01/02.png” show_in_lightbox=”off” url=”https://legal100.org.ua/proektniy-ofis-zi-stvorennya-ministerstva-veteraniv-yakiy-pratsyuye-na-bazi-go-yuridichna-sotnya-prezentuvav-bilu-knigu/” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”on” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Завантажити Білу книгу

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/01/D3126B3D-06C8-4362-83CF-4D4CD9347EB9_w1023_r1_s.jpg” show_in_lightbox=”off” url=”https://www.radiosvoboda.org/a/veteran-ato-oos-pidtrymka/29498303.html” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”on” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

“Підтримка ветеранів АТО/ООС: рекомендації урядові від громадськості” – Радіо свобода

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_4″][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/01/Proektnyj-ofis-zi-stvorennya-minveteraniv-840×480-c-1.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”on” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Відеозапис презентації Білої книги

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/01/Screen-Shot-2021-01-11-at-02.57.44.png” show_in_lightbox=”off” url=”https://novynarnia.com/2018/11/27/aktivisti-peredali-friz-bilu-knigu-neobhidnu-dlya-formuvannya-ministerstva-veteraniv/?fbclid=IwAR1FBWUDOWHEruBFvYCck8o-IewaFTvroOMyWQUE5KVVXi2N8wBv6gaqgzE” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”on” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

“Активісти передали Фріз Білу книгу, необхідну для формування Міністерства ветеранів” – Новинарня

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_4″][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/01/Screen-Shot-2021-01-11-at-03.03.11.png” show_in_lightbox=”off” url=”https://legal100.org.ua/yuridichna-sotnya-peredala-ministru-u-spravah-veteraniv-irini-friz-materiali-neobhidni-dlya-formuvannya-maybutnogo-ministerstva/” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”on” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Юридична Сотня передала Міністру у справах ветеранів Білу книгу

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_4″][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/01/ukr-tizhden.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”on” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” url=”https://tyzhden.ua/Society/220321″] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

“В Україні немає чіткого розуміння того, хто ж такі ветерани” – Український тиждень

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][tm_pb_row admin_label=”Row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Згадки в медіа” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Згадки в медіа

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][tm_pb_row admin_label=”Row”][tm_pb_column type=”1_2″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Хто такі українські ветерани?

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://dt.ua/SOCIUM/hto-taki-ukrayinski-veterani-316353_.html” url_new_window=”off” button_text=”Посилання на статтю” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Тема дня: Підтримка ветеранів сучасної війни

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://youtu.be/L5_3xACjmjI?t=985″ url_new_window=”off” button_text=”Посилання на відео” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Більшість людей не знають, кого законодавство відносить до ветеранів – опитування

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://www.radiosvoboda.org/a/news-opytuvannya-veterany/30019028.html?fbclid=IwAR35k8gUBXB8nRq6-X2YZUvnakYCOu9bEmikk6e_eJywMnsH3cCYU_A6ue8″ url_new_window=”off” button_text=”Посилання на статтю” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Хто такий ветеран? Результат тесту

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://www.3849.com.ua/news/2423303/hto-takij-veteran-rezultat-testu” url_new_window=”off” button_text=”Посилання на новину” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

У Житомирі обговорили новий Закон України «Про статус ветеранів та їх сімей»

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://www.facebook.com/watch/?v=319543002257423″ url_new_window=”off” button_text=”Посилання на відео” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Хто такі українські ветерани?

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://dniprograd.org/2019/07/08/khto-taki-ukrainski-veterani_79816″ url_new_window=”off” button_text=”Посилання на статтю” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Як реформувати ветеранські пільги, обговорювали в Івано-Франківську

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://if.suspilne.media/news/32068″ url_new_window=”off” button_text=”Посилання на відео” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Які поправки до закону про ветеранів пропонують внести активісти

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://www.032.ua/news/2466475/aki-popravki-do-zakonu-pro-veteraniv-proponuut-vnesti-aktivisti” url_new_window=”off” button_text=”Посилання на статтю” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Для ветеранів готують новий закон: скоротять пільги, визначать статус і захистять їх сім’ї

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://www.youtube.com/watch?v=fp8eQsWV7Ig&feature=share” url_new_window=”off” button_text=”Посилання на відео” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Реформа законодавства у сфері ветеранських справ

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://youtu.be/3J1WAYs39r0?t=1117″ url_new_window=”off” button_text=”Посилання на відео” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

“Юрсотня” пропонує новій Раді прийняти закони на захист ветеранів

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://novynarnia.com/2019/09/06/yursotnya-proponuye-noviy-radi-priynyati-zakoni-na-zahist-veteraniv/?fbclid=IwAR2ldXIk0NaCCz_aXYjRLwdsyEAa-pdxXfLw8j8FKPq1pETc3Ryl1p6qbFc” url_new_window=”off” button_text=”Посилання на статтю” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Близько третини ветеранів бойових дій стикалися з порушеннями їхніх прав – опитування

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://www.radiosvoboda.org/a/news-veterany/30197370.html” url_new_window=”off” button_text=”Посилання на новину” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Соціологи назвали шість найпопулярніших пільг серед українських ветеранів

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://novynarnia.com/2019/10/04/sotsiologi-nazvali/” url_new_window=”off” button_text=”Посилання на статтю” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Близько третини ветеранів бойових дій зіштовхувалося з порушеннями їхніх прав – опитування

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://hromadske.radio/news/2019/10/03/blyzko-tretyny-veteraniv-boyovyh-diy-zishtovhuvalosya-z-porushennyamy-yihnih-prav-opytuvannya” url_new_window=”off” button_text=”Посилання на новину” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

На систему пільг військовим-контрактникам чекає революція чи еволюція?

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://www.radiosvoboda.org/a/30207537.html” url_new_window=”off” button_text=”Посилання на статтю” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Як військові оцінюють надання державою соціальних пільг

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://m.day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/neaktualni-abo-nedosyazhni” url_new_window=”off” button_text=”Посилання на статтю” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Земельні діялнки, житло і компенсація за навчання. Якими пільгами найрідше користуються ветерани

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://galnet.fm/zemelni-dilyanky-zhytlo-i-kompensatsiya-za-navchannya-yakymy-pilgamy-najridshe-korystuyutsya-veterany/” url_new_window=”off” button_text=”Посилання на статтю” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Чи скасують пільги для ветеранів?

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://www.youtube.com/watch?v=O9bjWTuTnp0″ url_new_window=”off” button_text=”Посилання на відео” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Соціологи назвали топ-6 популярних пільг серед українських ветеранів

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://rubryka.com/2019/10/19/sotsiology-nazvaly-top-6-populyarnyh-pilg-sered-ukrayinskyh-veteraniv/” url_new_window=”off” button_text=”Посилання на новину” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_2″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Ірина Фріз запропонувала родинам загиблих долучитися до розробки закону про статус ветеранів

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://www.kmu.gov.ua/news/irina-friz-zaproponuvala-rodinam-zagiblih-doluchitisya-do-rozrobki-zakonu-pro-status-veteraniv” url_new_window=”off” button_text=”Посилання на новину” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Більшість українців не орієнтуються, кого закон зараховує до ветеранів. ОПИТУВАННЯ

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://novynarnia.com/2019/06/25/bilshist-ukrayintsiv-ne-oriyentuyutsya-kogo-zakon-zarahovuye-do-veteraniv-opituvannya/” url_new_window=”off” button_text=”Посилання на новину” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Хто відноситься до ветеранів за законодавством

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”http://www.golos.com.ua/article/318730″ url_new_window=”off” button_text=”Посилання на статтю” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Розробляють новий закон про статус та пільги ветеранів

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://www.youtube.com/watch?v=UVhJANysGws” url_new_window=”off” button_text=”Посилання на відео” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Законодавча реформа для ветеранів

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://www.youtube.com/watch?v=gLl4BPGiVNE” url_new_window=”off” button_text=”Посилання на відео” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Громадські діячі наполягають на необхідності змін до законодавства щодо статусу ветерана (Відео)

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”http://7kanal.com.ua/2019/07/gromadski-diyachi-napolyagayut-na-neobhidnosti-zmin-zakonodavstva-shhodo-statusu-veterana-video/” url_new_window=”off” button_text=”Посилання на відео” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Про пільги для сімей учасників бойових дій

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” url_new_window=”off” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

В Україні пропонують реформувати законодавство про ветеранів

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”http://tvoemisto.tv/news/v_ukraini_proponuyut_reformuvaty_zakonodavstvo_pro_veteraniv_101994.html” url_new_window=”off” button_text=”Посилання на статтю” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Зміни для ветеранів війни

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://www.youtube.com/watch?v=_BsAHQ0nAdk” url_new_window=”off” button_text=”Посилання на відео” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

У Дніпрі відбувся круглий стіл “Реформа законодавства у сфері ветеранських справ”

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://www.youtube.com/watch?v=vOlDukDVaBw” url_new_window=”off” button_text=”Посилання на відео” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Презентація соціологічного дослідження: ставлення ветеранів до пільг. УКМЦ 03.10.2019

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”http://uacrisis.org/ua/73518-veterans-opinion-about-social-benefits” url_new_window=”off” button_text=”Посилання на статтю” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Что нужно ветеранам

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://bigkiev.com.ua/chto-nuzhno-veteranam/” url_new_window=”off” button_text=”Посилання на статтю” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Рівень соціального захисту ветеранів війни не зменшиться по жодному пункту

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://mva.gov.ua/ua/news/riven-socialnogo-zahistu-veteraniv-vijni-ne-zmenshuyetsya-po-zhodnomu-punktu” url_new_window=”off” button_text=”Посилання на новину” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Дослідження: Які пільги нині потрібні ветеранам

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://armyinform.com.ua/2019/10/doslidzhennya-yaki-pilgy-nyni-potribni-veteranam/” url_new_window=”off” button_text=”Посилання на статтю” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Чи готові ветерани АТО до нових реформ

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://zik.ua/news/2019/10/08/vybachteishchoineizdohly_chy_gotovi_veterany_ato_do_novyh_reform_1663265″ url_new_window=”off” button_text=”Посилання на новину” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Внесок кожного воїна не повинен бути недооцінений

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”http://www.golos.com.ua/article/322480″ url_new_window=”off” button_text=”Посилання на статтю” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Знижка на оплату комуналки, безкоштовний проїзд, виплати до 5 травня: ветерани назвали найважливіші пільги

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://hromadske.radio/podcasts/hromadska-hvylya/znyzhka-na-oplatu-komunalky-bezkoshtovnyy-proyizd-vyplaty-do-5-travnya-veterany-nazvaly-nayvazhlyvishi-dlya-nyh-pilgy?fbclid=IwAR0kd5vrh8_osb8kS06sAvftb4IQEaKHmGRnUuXPKGQYfVN8F6jU0ex-y_I” url_new_window=”off” button_text=”Посилання на статтю” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Пільги для ветеранів: риба чи вудочка?

[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://www.dt.ua/SOCIUM/pilgi-dlya-veteraniv-riba-chi-vudochka-326687_.html” url_new_window=”off” button_text=”Посилання на статтю” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

Законопроєктом пропонується доповнити частину першу статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» новим пунктом 21, за яким статус УБД пропонується надавати членам екіпажів кораблів, катерів, суден забезпечення, літаків та вертольотів, іншим особам, які, перебуваючи на борту кораблів, катерів, суден забезпечення, літаків (вертольотів) ЗСУ, Держприкордонслужби та Нацгвардії, захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь у виконанні бойових (службових) завдань в умовах безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з військовими формуваннями інших держав і незаконними збройними формуваннями. Повноваження щодо визначення порядку надання та позбавлення статусу УБД вказаним категоріям осіб покладатимуться на КМУ.
Доцільність прийняття законопроєкту пояснюється подіями, які мали місце 25 листопада 2018 року у Керченській протоці, коли були обстріляні та затримані військовими формуваннями Російської Федерації 24 військовослужбовці Військово-морських сил ЗСУ.
Юридична Сотня була долучена до підготовки правок до другого читання до законопроєкту №1197.

Законом запроваджуються такі зміни:

  1. унормування на законодавчому рівні питань призупинення військової служби для військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини або місця служби, дезертирували із ЗСУ:

– такі військовослужбовців визнаються такими, що не входять до чисельності ЗСУ

– за ними зберігається статус військовослужбовців на період здійснення кримінальних проваджень в органах досудового розслідування та судах, але служба «призупиняється». Початком призупинення військової служби пропонується визначити день внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань на підставі заяви, повідомлення командира (начальника) військової частини про вчинене кримінальне правопорушення, поданих відповідно до частини четвертої статті 85 Дисциплінарного статуту ЗСУ;

– призупинення виплати таким особам грошового та видачі інших видів забезпечення, а також непоширення на них соціальних гарантій, установлених законодавством для військовослужбовців;

– військовослужбовці, стосовно яких обвинувальні вироки суду набрали законної сили, підлягають звільненню з військової служби;

– військовослужбовці, стосовно яких судом винесено виправдувальний вирок, що набрав законної сили, або стосовно яких закрито кримінальне провадження, військова служба та контракт продовжується, усі види забезпечення та відповідні гарантії соціального захисту їм поновлюються;

  1. встановлено додаткову підставу для відстрочки від строкової служби громадянам України, які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу при вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;
  2. вжито заходів щодо збереження льотного складу авіації Збройних Сил України, а саме для офіцерів спеціальностей льотного складу авіації строк контракту встановлюється на 10 років (для інших залишається 5 років);
  3. невиконання освітньої програми (індивідуального навчального плану за його наявності) курсанта стає підставою для відшкодування витрат, пов’язаних з їх утриманням у закладах вищої освіти;
  4. передбачено також, що Національна поліція за вимогою військових комісаріатів подають у строк до 10 робочих днів відомості стосовно призовників про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості;
  5. перейменування «вищі навчальні заклади» на «заклади вищої освіти» у відповідність із законами України «Про освіту», «Про вищу освіту».

Юридична Сотня була долучена до підготовки правок до другого читання до законопроєкту №1224.

Законом визначається порядок притягнення до матеріальної відповідальності військовослужбовців під час виконання ними обов’язків військової служби, військовозобов’язаних та резервістів під час проходження ними зборів, а також осіб рядового та начальницького складу правоохоронних органів спеціального призначення, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, сил цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої служби України, Державного бюро розслідувань за шкоду, що була ними заподіяна державі під час виконання службових обов’язків. Притягнення до матеріальної відповідальності не звільнятиме від дисциплінарної, адміністративної або кримінальної. Службову особу може бути притягнуто до матеріальної відповідальності протягом трьох років із моменту виявлення завданих збитків. Закон передбачає обмежену, повну та підвищену матеріальну відповідальність. Підвищена (кратна) може застосовуватись за шкоду, завдану розкраданням або втратою озброєння, зброї та боєприпасів до неї.
Порушник нестиме відповідальність за шкоду в розмірі нанесеної шкоди через необережність , але не більше ніж 15 прожиткових мінімумів. Командир, який порушив порядок обліку, зберігання, використання майна або не вжив заходів, щоб запобігти розкраданню, знищенню майна, також нестиме відповідальність не більше ніж 15 прожиткових мінімумів.
У законі також прописано порядок встановлення розміру завданих збитків, проведення відповідного розслідування та порядок стягнення.
Законопроєкт було розроблено на базі Положення про матеріальну відповідальність військовослужбовців за шкоду, заподіяну державі, затвердженого постановою ВРУ від 23.06.1995 р. № 243/95-ВР.
Юридична Сотня була долучена до підготовки правок до другого читання до законопроєкту №1224.

Закон спрямований на врегулювання застосування бойової техніки, зброї ЗСУ, Держспецтрансслужбою, воєнізованою охороною Держспецтрансслужби. За прийнятим законом, ЗСУ надається право використання зброї, техніки не лише в мирний час, але і в особливий період. Закріплюється порядок використання військовослужбовцями Держспецтрансслужби зброї на підставах і в порядку, визначених Законом України «Про Збройні Сили України», статутами ЗСУ та іншими актами законодавства, а також спеціальних засобів відповідно до переліку та правил, затверджених КМУ.

Працівники воєнізованої охорони Держспецтрасслужби відповідно до закону мають право застосовувати зброю для захисту свого життя і здоров’я від нападу, а також життя і здоров’я інших осіб, якщо їм загрожує небезпека, для відбиття нападу на них або на об’єкти, які охороняються, для затримання озброєної особи та в інших передбачених законопроєктом №1224 випадках, а спецзасоби – відповідно до окремої постанови КМУ.

Юридична Сотня була долучена до підготовки правок до другого читання до законопроєкту №1224.

Законопроєкт передбачає надання статусу добровольцям, які безпосередньо виконували бойові завдання в АТО не менше ніж 30 календарних днів (незалежно від перерв) у складі добровольчих формувань, які не увійшли до складу офіційних, але взаємодіяли із ЗСУ, МВС чи іншими військовими формуваннями, які передбачені чинним законодавством. Рішення про надання статусу УБД добровольцям буде приймати міжвідомча комісія Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

Основними документами для надання статусу УБД, :

  1. Довідка органів, які згідно із Законом України «Про боротьбу з тероризмом» визначені суб’єктами, які безпосередньо здійснюють боротьбу з тероризмом (СБУ, МВС, МО, ЦОВ згідно Закону);
  2. Витяг з наказу АТЦ при СБУ про залучення особи;

У разі відсутності вищезазначених документів, підставою для надання статусу УБД добровольцям є нотаріально завірені свідчення не менш ніж трьох свідків із статусом «учасник бойових дій» або «особа з інвалідністю внаслідок війни». А для добровольців, які отримали поранення – 2 свідчення та медичні виписки, які підтверджують поранення.

Для добровольців, які були визнані особами з інвалідністю внаслідок війни, та яким після повторного огляду медико-соціальною експертною комісією не було встановлено інвалідність, користуватимуться спрощеним порядком надання статусу учасника бойових дій.

Важливо:

  1. Закон про надання статусу УБД персонально добровольцям, а не про легалізацію підрозділів
  2. Статус УБД добровольці можуть отримати за участь в АТО (ООС – не враховується)

Повна назва. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України).

Мета. Законопроєкт стосується:

 – спрощеної системи отримання посвідки на тимчасове проживання та отримання громадянства для іноземців-учасників АТО/ООС;

– заборони на примусове повернення в державу походження або третю державу, яка вчинила акт агресії проти України або в державу, яка не визнає територіальну цілісність та суверенітет України.

Юристами «Юридичної Сотні» було підготовлено поправки до ІІ читання до законопроекту №3433, які були враховані на засіданні профільного комітету. Крім того, організація проводила адвокаційні заходи, спрямовані на підтримку законопроекту №3433 – було надіслано звернення до профільного комітету та голови Верховної Ради України для винесення на голосування вказаного законопроекту.

6 червня 2019 року законопроект 3433 було прийнято за основу і в цілому, закон набув чинності.

Сьогодні особи, які незаконно здійснюють носіння військової форми одягу, чим вводять в оману суспільство та дискредитують військовослужбовців, а також особи, що здійснюють незаконне виготовлення державних нагород не підлягають ні адміністративній, ні кримінальній відповідальності.

За наругу над могилою чи пам’ятником, спорудженим в пам’ять захисників України, до винних осіб може бути застосоване покарання у вигляді штрафу. В той же час, за осквернення або руйнування могили, пам’ятника, спорудженого в пам’ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни, воїнів-інтернаціоналістів до осіб застосовується покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

Законопроектом №9217 пропонується впровадження:

1) адміністративної відповідальності за незаконне носіння військової форми та підроблення державних нагород;

2) кримінальної відповідальності за осквернення могил, пам’ятників, споруджених в пам’ять захисників суверенітету та територіальної цілісності України.+-

Законопроект було прийнято в першому читанні 18 грудня 2018 року. 

6 червня 2019 року законопроект 9217 було прийнято за основу і в цілому.

Держава надає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) родинам загиблих військових у розмірі 750 прожиткових мінімумів. Однак якщо учасник бойових дій помирав після звільнення зі служби внаслідок поранення або захворювання, пов’язаного з виконанням обов’язків служби і вже не маєв статусу військовослужбовця, його родина не могла отримати допомоги.
Юридична Сотня взяла до уваги значну кількість звернень сімей померлих учасників бойових дій та розробила законопроект № 6268 «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціального захисту військовослужбовців», який пропонував встановлювати виплату одноразової грошової допомоги членам сімей померлих військовослужбовців, смерть яких настала після звільнення зі служби, в разі якщо смерть настала протягом 3-х місяців після звільнення з військової служби.
Після того члени Комітету безпеки і оборони виявили бажання бути залученими до процесу відновлення справедливості та соціального захисту сімей загиблих. Власне так з’явився законопроект № 6268-1, норми якого майже дублюють законопроект № 6268.
Відмінність № 6268-1 від № 6268 полягала в тому, що № 6268-1 пропонує надати право на виплату в разі, якщо смерть через захворювання чи поранення настала протягом одного року після звільнення зі служби. А також Законом встановлено право на отримання одноразової грошової допомоги особам, яким було встановлено інвалідність або часткову втрату працездатності внаслідок поранення, захворювання, отриманого під час виконання обов’язків військової служби, але не пізніше ніж через три місяці після звільнення з військової служби.
Закон було прийнято 06.09.2018, набрання чинності відбулось 13.10.2018.

Юридичною Сотнею були розроблені пропозиції до другого читання, до проекту закону № 7163 від 04.10.2017 р., «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях».

Закон було прийнято 18 січня 2018 року, набрання чинності відбулось 24 лютого 2018 року. Саме з набранням чинності Закону в Україні розпочалася операція Об’єднаних сил.

В національному законодавстві України міститься дефініція терміну «заручник», а здійснення захоплення заручників визначається як один із видів терористичної діяльності. Українські військовослужбовці захоплені в полон мають статус військовополонених відповідно до Женевської Конвенції. Втім, законодавством поки не передбачено спеціальних правових норм, які б регламентували статус цієї категорії осіб та не передбачено можливості отримання ними окремих соціальних гарантій.
Законопроектом №6231 пропонується розширити повноваження Служби безпеки України в частині ведення обліку заручників і повідомлення родичів таких заручників про це протягом 5 днів, а також у видачі документу, що підтверджує факт утримання в заручниках. Передбачається введення двох видів одноразової грошової допомоги: одноразова грошова допомога членам сім’ї військовослужбовця, який був захоплений в заручники та одноразова грошова допомога військовослужбовцю у разі звільнення з полону, утримування в заручниках, появи військовослужбовця, якого було визнано безвісно відсутнім або оголошено померлим.
Однак, у зв’язку із початком операції Об’єднаних сил окремі норми законопроекту стали неактуальними. У зв’язку із цим та з метою комплексного врегулювання соціального захисту військовополонених та заручників Юридичною Сотнею було розпочато роботу над адвокацією законопроекту №8205 з метою його прийняття в першому читанні з умовою його подальшого доопрацювання юристами та партнерами Юридичної Сотні до другого читання.
Окремі норми законопроекту №6231 будуть внесенні до законопроекту №8205 при його доопрацюванні до другого читання.

Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях” (номер законопроекту №6109) зрівнює права чоловіків і жінок в армії, зокрема, встановлюються рівні можливості при укладенні контракту про проходження військової служби, скасовано обмеження щодо зарахування жінок-військовослужбовців до запасу, встановлюються однакові засади призначення у наряд і проходження військових зборів, направлення у відрядження, притягнення до відповідальності за порушення військової дисципліни чоловіками і жінками.
Цікаво, що кількість жінок в українській армії близько 17 тис., що становить 8,5% від загальної кількості військових, ця цифра близька до показників країн-членів НАТО.
До прийняття Закону жінки могли укладати контракт на проходження військової служби, якщо вони не досягли 40 років, а чоловіки – у 45-60 років (залежно від військового звання). Крім того, для жінок існували численні обмеження на призначення у добовий наряд, відправлення у відрядження і проходження військових зборів.

У листопаді 2017 р. Верховна Рада України прийняла поправку до другого читання законопроекту № 5697 «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», розроблену Юридичною Сотнею.
Дані зміни надали право отримати статус члена сім’ї загиблого особам, чиї родичі померли після звільнення з військової служби внаслідок захворювання, а також право отримати статус особи з інвалідністю внаслідок війни особам, які отримали інвалідність внаслідок захворювання, набутого в АТО.

Звільнення військовослужбовців за контрактом було найбільш болючим питанням у 2015-2016 роках. Після вступу в дію Закону України ” Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби” (законопроект № 5337) на початку 2017 року ситуація змінилася на краще, оскільки даний закон унормував порядок і строки звільнення контрактників: як тих, що мали строкові контракти, так і тих, у кого на руках були контракти «до закінчення особливого періоду.
Відповідно до норм цього закону для того, щоб отримати право на звільнення військовослужбовці зі строковими контрактами, які були автоматично продовжені до закінчення особливого періоду, повинні переслужити 18 місяців з дня закінчення строку дії своїх контрактів, а ті, хто мали контракти «до закінчення особливого періоду», мали вислужити 24 місяці під час особливого періоду.
Закон було прийнято 06 грудня 2016 року, набрання чинності відбулось 07 січня 2017 року