Мінветеранів
Проектний офіс створення Міністерства у справах ветеранів України
27 лютого 2018 року Парламент ухвалив Постанову № 7505 “Про звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо створення Міністерства України у справах ветеранів – центрального органу виконавчої влади для забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері соціального захисту ветеранів війни”.
14 березня 2018 року Комітет Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю прийняв рішення створити Робочу групу для напрацювання пропозицій для Кабінету Міністрів України щодо утворення Міністерства України у справах ветеранів із залученням у тому числі представників громадських організацій.
Для ефективної роботи прийняли рішення працювати у 4-х підгрупах: соціальна підтримка ветеранів; медичне забезпечення ветеранів; вшанування пам’яті та примирення; розробка структури та напрямків діяльності Міністерства.
В рамках робочої групи було створено Проектний офіс для розробки та систематизації матеріалів, необхідних для утворення Міністерства у справах ветеранів України.
Мета Проектного офісу:
Cформувати бачення та шлях реалізації нової цілісної державної стратегії соціальної підтримки ветеранів через інструмент – Міністерство у справах ветеранів України. Визначити стратегію створення такої системи з урахуванням міжнародного досвіду, розробити план з ліквідації/реорганізації існуючих органів виконавчої влади.
Цілі Проектного офісу:
1. Формування візії системи соціальної підтримки ветеранів, під керівництвом Міністерства у справах ветеранів України (далі – Мінветеранів). Формування місії, сфери відповідальності, функцій та завдань Мінветеранів.
2. Розробка проекту структури Мінветеранів.
3. Розробка проектів нормативно-правових актів, необхідних для створення та запуску роботи Мінветеранів.
4. Консультаційний супровід створення та роботи Мінветеранів.
5. Громадський нагляд за діяльністю майбутнього Мінветеранів.
Основні групи завдань Проектного офісу:
- Аналіз існуючої системи соціального захисту ветеранів та визначення проблемних питань та недоліків.
- Систематизація матеріалів.
- Аналіз досліджень та міжнародного досвіду з метою вивчення досягнень та недоліків роботи міністерств ветеранів у світі.
- Формування карт робочих процесів з урахуванням можливостей і спроможностей Мінветеранів.
- Розробка проекту напрямів діяльності та структури Мінветеранів
- Розробка архітектури єдиної інформаційної системи (зокрема реєстр, єдине вікно, персональний кабінет, електронні сервіси) для соціального захисту ветеранів.
- Фінансово-економічні розрахунки.
- Консультаційна підтримка в процесі створення Мінветеранів (реєстрація, положення, створення громадської ради).
- Взаємодія з громадським суспільством та ветеранським середовищем.