Юридична Сотня допомогла 57 000 захисників України

Підтримати проєкт

Номер гарячої лінії:  0 800 308 100

Мінветеранів

Проектний офіс створення Міністерства у справах ветеранів України

27 лютого 2018 року Парламент ухвалив Постанову № 7505 “Про звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо створення Міністерства України у справах ветеранів – центрального органу виконавчої влади для забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері соціального захисту ветеранів війни”.

14 березня 2018 року Комітет Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю прийняв рішення створити Робочу групу для напрацювання пропозицій для Кабінету Міністрів України щодо утворення Міністерства України у справах ветеранів із залученням у тому числі представників громадських організацій.

Для ефективної роботи прийняли рішення працювати у 4-х підгрупах: соціальна підтримка ветеранів; медичне забезпечення ветеранів; вшанування пам’яті та примирення; розробка структури та напрямків діяльності Міністерства.

В рамках робочої групи було створено Проектний офіс для розробки та систематизації матеріалів, необхідних для утворення Міністерства у справах ветеранів України.

Мета Проектного офісу:

Cформувати бачення та шлях реалізації нової цілісної державної стратегії соціальної підтримки ветеранів через інструмент – Міністерство у справах ветеранів України. Визначити стратегію створення такої системи з урахуванням міжнародного досвіду, розробити план з ліквідації/реорганізації існуючих органів виконавчої влади.

Цілі Проектного офісу:

1. Формування візії системи соціальної підтримки ветеранів, під керівництвом Міністерства у справах ветеранів України (далі – Мінветеранів). Формування місії, сфери відповідальності, функцій та завдань Мінветеранів.

2. Розробка проекту структури Мінветеранів.

3. Розробка проектів нормативно-правових актів, необхідних для створення та запуску роботи Мінветеранів.

4. Консультаційний супровід створення та роботи Мінветеранів.

5. Громадський нагляд за діяльністю майбутнього Мінветеранів.

Основні групи завдань Проектного офісу:

  1. Аналіз існуючої системи соціального захисту ветеранів та визначення проблемних питань та недоліків.
  2. Систематизація матеріалів.
  3. Аналіз досліджень та міжнародного досвіду з метою вивчення досягнень та недоліків роботи міністерств ветеранів у світі.
  4. Формування карт робочих процесів з урахуванням можливостей і спроможностей Мінветеранів.
  5. Розробка проекту напрямів діяльності та структури Мінветеранів
  6. Розробка архітектури єдиної інформаційної системи (зокрема реєстр, єдине вікно, персональний кабінет, електронні сервіси) для соціального захисту ветеранів.
  7. Фінансово-економічні розрахунки.
  8. Консультаційна підтримка в процесі створення Мінветеранів (реєстрація, положення, створення громадської ради).
  9. Взаємодія з громадським суспільством та ветеранським середовищем.

28 листопада 2018 року на своєму засіданні Кабінет Міністрів України затвердив постанову №986, якою утворив Міністерство у справах ветеранів України.