[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” use_grid_padding=”on” width_unit=”on” padding_mobile=”off” allow_player_pause=”off” parallax=”off” parallax_method=”off” make_equal=”off” parallax_1=”off” parallax_method_1=”off” column_padding_mobile=”on” module_class=”en-slider__block”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]
5 липня 2019
Ветерани потребують осучаснення системи соціальної підтримки. Пільги повинні створювати нові можливості та стабільно фінансуватися з бюджету. Замість 22 майже непрацюючих ветеранських пільг, варто запровадити декілька пільг, яких дійсно потребуватиме сучасний ветеран. Такого висновку дійшли учасники круглого столу «Реформа законодавства у сфері ветеранських справ» у Домі ветерана, в м. Житомир, який відбувся 4 липня. Організаторами заходу стали громадська організація «Юридична Сотня» та Дім ветерана. Серед запрошених були ветерани, члени їх родин, сім’ї загиблих військовослужбовців, представники державних органів.
[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2019/07/img1562336084-1.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
Метою круглого столу стало обговорення необхідності удосконалення законодавства щодо статусу ветерана в Україні, а також реформування системи державної підтримки ветеранів.
«У нас 1,2 млн ветеранів, це становить 3% населення. Загалом існує 52 категорії осіб, які мають право на ветеранський статус. З них 18 – це цивільні категорії, тобто особи які не брали участі в бойових діях» – розповіла Вікторія Лавренюк, юристка ГО «Юридична Сотня».
«Чинне законодавство є застарілим та не відповідає сучасним потребам ветерана. Потрібно реформувати, як регулювання ветеранських статусів, так і їх підтримку. Оскільки нині існує велика кількість пільг, але жодна з цих пільг ефективно не реалізується», – зазначила юристка ГО «Юридична Сотня» Юлія Морій.
«Можливості від держави повинні сприяти соціальній адаптації ветерана і поверненню його до активного соціального життя», – додала Юлія Морій.
«Хочеться, щоб система соціальної підтримки для ветерана дійсно працювала і було краще», – зазначив ветеран та військовий психолог Андрій Козінчук.
Учасники столу дійшли висновку, що важливим є питання працевлаштування ветерана, зокрема пільги для роботодавця, який бере на роботу ветерана. Також необхідно запровадити підтримку ветеранського бізнесу.
[/tm_pb_text][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]
Немає додаткових матеріалів за цією темою