110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Юридична Сотня у Дніпрі обговорила необхідність реформування ветеранських пільг

69541005 2318000305129815 5209654772948271104 N

28 серпня 2019

Юридична Сотня у Дніпрі обговорила необхідність реформи законодавства щодо статусу ветерана та системи держ. підтримки ветеранів. До круглого столу долучилися місцеві ветерани, представники громадських організацій, правозахисники. Зустріч відбулася у малій залі ОДА.

Деякі тези учасників зустрічі:

  • Байдачний Віктор, член Ради ветеранів, УБД, член правління ГО «Дніпропетровська обласна спілка воїнів АТО», радник голови Дніпропетровської ОДА: «Я вважаю, що потрібно залишити в законодавстві такі пільги як першочергове обслуговування. Ця пільга виховує повагу до ветеранів в суспільстві. Такий же підхід має бути загальною політикою держави щодо ветеранів». Також, стосовно санаторно-курортного забезпечення пан Віктор вважає, що доречним є надання можливості поділити путівку, для того, щоб можна поїхати відпочити разом з дружиною.
  • Щодо виплати допомоги до 5 травня, більшість учасників круглого столу пропонують її залишити. Тоді як Наталя Кожина, представниця Правозахисної групи «Січ» зазначила, що допомога до 5 травня насправді не покращує соціальний захист ветеранів.
  • Більшість присутніх погодилися, що медичні, психологічні та освітні пільги мають бути і є важливою підтримкою ветеранам.
  • Шубік Ігор, юрист: «Цивільні особи представники пошукових організацій, які шукали і вивозили тіла загиблих мають документи про їх участь, мають витяги з АТЦ, але статус для таких осіб не визначено законодавством. На разі, такі особи можуть лише через суд встановлювати собі статус. Пропоную надавати таким особам статус УБД, а не учасника війни».
  • Корж Олексій, представник Мінветеранів в Дніпропетровській обл.: «Важливим є питання щодо полонених. Який вони мають статус: вони полонені, заручники чи особи, які зазнали тортур? Потрібно в законодавстві передбачити статус військовополоненого».

Щиро дякуємо всім, хто долучився до обговорення та Дніпропетровській обласній державній адміністрації за надане приміщення.

Даний проект виконується за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine – USAID Україна.

You may also like