110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Застосування зброї Держприкордонслужбою та ще 4 законопроєкти тижня

YS100 зброя ДПС

18 березня 2021

Законопроєкти, які були зареєстровані у Верховній Раді України протягом 10-17 березня 2021 р.:

Застосування зброї та спеціальних засобів у Держприкордонслужбі (№5232 від 12.03.2021)

Проєкт визначає умови та межі застосування заходів примусу військовослужбовцями та працівниками ДПСУ, деталізує порядок застосування фізичного впливу та спеціальних засобів для припинення протиправного діяння, а також порядок застосування вогнепальної зброї, зброї кораблів, катерів, суден забезпечення ДПСУ, а також застосування озброєння повітряних суден.
Рекомендація Юридичної сотні: підтримати після доопрацювання

Скасування мораторію на санкції за кредитами для громадян, які проживають на території проведення АТО (№5199 від 04.03.2021)

Проєкт пропонує скасувати мораторій на стягнення штрафів та пені, а також реалізацію предмета іпотеки у випадку невиконання боржником договірних зобов’язань після 01 травня 2021 року. Це стосується громадян України, місцем проживання яких є територія проведення АТО, а також юридичних осіб із місцем розташування в зоні АТО (крім населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення).
Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати проєкт.

Установлення системи захисту об’єктів критичної інфраструктури (5219 від 09.03.2021)

Проєкт № 5219 передбачає створення системи захисту об’єктів і ресурсів, які є критично важливими для функціонування суспільства, соціально-економічного розвитку держави та забезпечення національної безпеки. Зокрема, ідеться про створення державного органу, відповідального за координацію дій у вказаній сфері, Реєстру цих об’єктів, установлення принципів взаємодії держави та суспільства, адже значна кількість об’єктів критичної інфраструктури знаходяться в приватній власності.
Рекомендація Юридичної сотні: може бути підтриманий.

Міжнародні та національні санкції (№ 5191 від 02.03.2021)

Метою проєкту № 5191 є реформування санкційної політики України, а саме: розмежування міжнародних та національних санкцій, деталізація процедури їхнього застосування, скасування або зміни, а також створення Єдиного реєстру для доступу до інформації про всіх суб’єктів, щодо яких вони будуть застосовані.
Рекомендація Юридичної сотні: може бути підтриманий.

Соціальний захист військовослужбовців (№5236 від 12.03.2021)

Проєкт пропонує встановити норми грошового та соціального забезпечення військовослужбовців-строковиків відповідно до встановлених у Державному бюджеті України норм (прожитковий мінімум, мінімальна заробітна плата та інше). Для військовослужбовців-контрактників пропонується фінансове забезпечення відповідно до стандартів НАТО (без надання фінансово-економічного обґрунтування). Окремо в проєкті закріплюється право військовослужбовців на звернення до суду або до Уповноваженого ВРУ з прав людини у випадку порушення їхніх прав та свобод, що вже передбачено в чинному законодавстві.
Рекомендація Юридичної сотні: відхилити проєкт через наявність значних недоліків.

You may also like