110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Ваучери звільненим військовослужбовцям, розширення пільг сім’ям загиблих, виплата грошового забезпечення у 2021 році

News 22 March

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

22 березня 2021

Головні новини тижня у сфері ветеранських справ та нацбезпеки:

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/news-22-march.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Кабінет Міністрів України

Ваучери звільненим військовослужбовцями
Уряд скасував особам, які отримують ваучер, необхідність додавати до заяви копію довідки до акта огляду МСЕК та в разі наявності — індивідуальну програму реабілітації.

Нагадаємо, що отримати ваучер може не будь-яка особа, що звільнилася з військової служби після участі в АТО/ООС, а лише та, яка не досягла пенсійного віку та звернулася до центру зайнятості не пізніше 3 років із дня звільнення.

Ваучер — це документ, який надає особі право на перепідготовку або підготовку за іншою спеціальністю, підготовку на наступному рівні освіти, спеціалізацію, підвищення кваліфікації в закладах освіти чи в роботодавця.

Такі зміни були внесені Законом № 1030-IX від 02.12.2020, а постановою від 10.03.2021 № 191 уряд узгодив підзаконні акти. Ця постанова також містить певні зміни щодо ВПО та безробітних у період карантину.

Соціальні гарантії для членів сімей загиблих
Уряд поширив на членів сімей загиблих дію підзаконних актів, що регулюють питання забезпечення соціальною та професійною адаптацією, психологічною реабілітацією, а також санаторно-курортним лікуванням. (Постанова № 190).
Ідеться про такі постанови КМУ:

Зміни також передбачають, що особи, які мають право на санаторно-курортне лікування відповідно до цього положення, мають можливість скористатися таким правом строком щонайменше на 21 день (раніше таке право забезпечувалося строком на 18-21 день). (Постанова № 200).

Офіс Президента України

Консультативна рада з питань забезпечення прав і основоположних свобод захисників України
Президент України створив Консультативну раду з питань забезпечення гарантій прав і основоположних свобод осіб, які брали участь у захисті України (указ № 93/2021 від 12.03.2021). Рада виконуватиме функції консультативно-дорадчого органу при Офісі Президента щодо доступу до справедливого суду, об’єктивного розгляду кримінальних проваджень у справах:

  • осіб, які відстоювали права і свободи людини під час Революції Гідності;
    УБД, добровольців, які брали участь в АТО/ООС;
  • осіб, що здійснювали волонтерську та правозахисну діяльність;
  • інших осіб, які брали або беруть участь у захисті України.

Керівник Офісу ПУ має протягом 7 днів із моменту набрання чинності указу розробити й подати на розгляд проєкт Положення про раду та її склад. До Консультативної ради входитимуть нардепи, представники органів виконавчої влади, оборонних відомств, правозахисники й громадські діячі. Також буде можливість залучати урядові та неурядові організації, зокрема міжнародні.

Міністерство у справах ветеранів України

Книга пам’яті добровольців
15 березня 2021 р. відбулася презентація книги пам’яті добровольців — захисників України, які загинули або померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час виконання бойових завдань АТО.
Наразі туди віднесено 71 ім’я, а сама книга розміщена в «Залі пам’яті» Міністерства оборони України за адресою проспект Повітрофлотський, 6. Книга укладена відповідно до наказу Мінветеранів від 29.10.2020 № 213.

Міністерство оборони України

Виплата грошового забезпечення у 2021 році
МОУ визначило послідовність здійснення виплат військовослужбовцям. Насамперед будуть проводитися розрахунки з особами, які звільняються → далі встановлена індексація грошового забезпечення → винагорода за безпосередню участь у воєнних конфліктах, ЗНБО (“атошні”) → за створення безпечних умов виконання бойових завдань та збереження життя і здоров’я під час участі в ЗНБО → допомога на оздоровлення → інші одноразові обов’язкові додаткові види грошового забезпечення → матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань (“матеріалка”).

До того ж визначено розміри матеріалки. Звернувшись із рапортом до командира, військовослужбовець може отримати допомогу в розмірі одного окладу за його військовим званням. Проте за певних обставин особа може отримати виплату в розмірі місячного грошового забезпечення, а саме в разі:

  • смерті військовослужбовця та/або його дружини (чоловіка), дітей, батьків;
  • погіршення стану здоров’я військовослужбовця, перебування його на лікуванні, реабілітації, якщо в нього онкологічне захворювання, туберкульоз, ВІЛ/СНІД, гепатит В, С;

безперервного перебування на реабілітації або у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою (більше 30 днів поспіль) унаслідок травм, захворювань органів і систем із тяжким перебігом тощо, пов’язаних із виконанням завдань у районі проведення ООС.
Джерело: наказ МОУ від 12.03.2021 № 59 “Про бюджетну політику Міністерства оборони України на 2021 рік”.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like