110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Верховна Рада ухвалила закони про пільгове розмитнення авто “євроблях”

розмитнення євроблях

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

15 квітня 2021

Увечері 15 квітня ВРУ підтримала в другому читанні та в цілому законопроєкти 4643-д та 4644-д, зареєстровані 25.01.2021, що стосуються легалізації авто, увезених із-за кордону. Що передбачають ці проєкти?

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/04/rozmitnennya-yevroblyah.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Оподаткування вживаних автомобілів, що ввезені з-за кордону (4643-д від 25.01.2021)

Протягом 180 днів із дня набрання чинності цим проєктом базою оподаткування ПДВ для ввезення на митну територію України вживаного транспортного засобу (ТЗ), що класифікується за товарними позиціями 8703, 8704 (якщо маса ТЗ не більше 3,5 т, а з року їхнього випуску минуло більше 5 років), увезеного на митну територію України в період до 31 грудня 2020 року, буде сума сплаченого акцизного податку.

Акцизний податок для таких транспортних засобів буде розраховуватись за новою формулою, Ставка = Ставкабазова + Vе + Fе, де базова ставка залежить від кількості років, що минули з дати виготовлення транспортного засобу, величина Vе залежить від об’єму двигуна, а Fе – від його типу. Вартість авто при цьому до уваги не береться.

Ця формула діятиме впродовж 180 днів після набрання чинності цим законом винятково для автомобілів, що ввезені для особистого користування. Для учасників бойових дій, які перебували в зоні АТО/ООС 90 або більше днів такий період становитиме 270 днів. Причому такий пільговий період встановлено лише для УБД – військовослужбовців, які перебували в зоні АТО/ООС та добровольців, інші ветерани війни можуть використати передбачену законом процедуру в загальний строк (180 днів).

Отже, проєкт спрямований на тимчасове вирішення проблем із легалізацією вживаних автомобілів через обмежений строк його дії. Окрім того, його норми мають зворотну дію в часі, оскільки стосуються транспортних засобів, які вже ввезені в період до 31.12.2020, тоді як зворотна дія закону в часі допускається лише у випадку пом’якшення (або скасування) відповідальності для осіб.

Митні платежі за вживані авто, що ввезені з-за кордону (№4644-д від 25.01.2021)

Протягом 180 днів із дати набрання чинності проєктом уживані авто з-за кордону, що класифікуються за товарними позиціями 8703 (крім транспортних засобів, що класифікуються за товарними підпозиціями 8703 10, 8703 40), 8704, якщо їхня маса не більше 3,5 т, увезені на митну територію України фізичними особами в період до 31.12.2020, звільняються від обкладання ввізним митом, якщо особою будуть дотримані вимоги, які передбачає проєкт №4643-д. Механізм, передбачений проєктом, поширюється винятково на автомобілі, призначені для особистого користування, з року випуску яких минуло 5 і більше років. Здійснення митного оформлення транспорту, щодо якого не дотримані строки та умови митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, протягом 180 днів можливе за умови добровільної сплати до державного бюджету п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн). Це звільняє фізичних осіб від відповідальності за недотримання вимог режимів тимчасового ввезення або транзиту.
Проєкт має тимчасову дію строком 180 днів від дати набуття чинності (а також зворотну дію в часі, оскільки поширюється лише на ТЗ, що ввезені до 31.12.2020 року). Для учасників бойових дій, які перебували в зоні АТО/ООС 90 або більше днів визначений пільговий період становитиме 270 днів. Причому такий пільговий період установлений лише для УБД – військовослужбовців, які перебували в зоні АТО/ООС та добровольців, інші ветерани війни можуть використати передбачену законом процедуру в загальний строк (180 днів).

Відповідно до перехідних положень, уведення законів у дію відбудеться через місяць після набрання ними чинності.

Довідково. Транспортні засоби (відповідно до кодів УКТ ЗЕД), на які поширюється дія проєкту:

  • 8703 – легкові автомобілі, моторні транспортні засоби, призначені головним чином для перевезення людей (крім моторних транспортних засобів товарної позиції 8702), включаючи вантажопасажирські автомобілі-фургони та ін. (вагою до 3,5 т);
  • 8704 – моторні транспортні засоби для перевезення вантажів (вагою до 3,5 т).

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like