110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Спрощення процедури внесення відомостей до Книги пам’яті добровольців та інші новини тижня у сфері ветеранських справ

книга памяті та новини тижня 20 квіт

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

20 квітня 2021

Новини тижня у сфері ветеранських справ та нацбезпеки.

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/04/kniga-pamyati-ta-novini-tizhnya-20-kvit.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Спрощення процедури внесення відомостей до Книги пам’яті добровольців

Мінветеранів спростило процедуру внесення відомостей до Книги пам’яті добровольців. Відтепер добровольців можна внести на основі клопотання члена сім’ї загиблого ветерана, копії посвідчення члена сім’ї загиблого або свідчень двох свідків. Нагадаємо, що за полегшення процедури внесення відомостей до Книги пам’яті виступали представники громадянського суспільства.
Джерело: наказ Мінветеранів від 15 березня 2021 року № 54

Комісія з питань надання УБД та ОГД добровольцям буде засідати щонайменше раз на місяць

Засідання комісії, що розглядає матеріали про визнання УБД та виплати одноразової грошової допомоги добровольцям, проводитиметься щонайменше один раз на місяць за наявності документів для розгляду. Нагадаємо, що раніше законодавство вимагало проведення засідання комісії не рідше двох разів на місяць.
Ці зміни були затверджені наказом Мінветеранів від 26 лютого 2021 № 43. 

Гранична вартість послуг із психологічної реабілітації та санаторно-курортної путівки (ліжко-дня) у 2021 році

Мінветеранів визначило граничну вартість послуг із психологічної реабілітації, яка компенсується органами соцзахисту надавачам послуг. Нагадаємо, що особа, яка має право на отримання путівки, може самостійно обрати заклад. Вартість, яка перевищує граничу вартість, затверджену Мінветеранів, оплачується особою самостійно.

Так, для одного отримувача послуг, наданих з проживання та харчування, виділяється:

  • 11 142,0 грн на 18 днів (619,0 грн за один ліжко-день) без ПДВ;
  • 13 374,0 грн на 18 днів (743,0 грн за один ліжко-день) з ПДВ.
    Джерело: наказ від 25 березня 2021 року № 65. https://mva.gov.ua/ua/npa/pro-vstanovlennya-na-2021-rik-granichnoyi-vartosti-poslug-iz-psihologichnoyi-reabilitaciyi-postrazhdalih

Також Мінветеранів визначило граничну вартість санаторно-курортної путівки (ліжко-дня):

  • 13 062,00 грн (622,00 грн за один ліжко-день) без ПДВ – для осіб з інвалідністю внаслідок війни із числа постраждалих учасників Революції Гідності, АТО/ООС;
  • 29 960,00 грн (856,00 грн за один ліжко-день) без ПДВ – для осіб з інвалідністю внаслідок війни, що вказані вище, з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку;
  • 15 015,00 грн (715,00 грн за один ліжко-день) з ПДВ – для УБД та учасників війни АТО/ООС, постраждалих учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих;
  • 10 206,00 грн (486,00 грн за один ліжко-день) з ПДВ – для громадян, які супроводжують осіб з інвалідністю І групи, що вказані в першому пункті цього переліку.

Джерело: наказ від 24 березня 2021 року № 63.

Політика власності Укроборонпром

14 квітня уряд затвердив політику власності Державного концерну “Укроборонпром”.
Ця політика визначає пріоритети, згідно з якими держава в особі КМУ здійснює управління Концерном, а також основні завдання, напрями та ключові показники ефективності його діяльності.
Нагадаємо, що 29.01.2021 ВРУ прийняла доопрацьований законопроєкт № 3822 в першому читанні, тому наразі він очікує на внесення поправок до другого читання. Проєкт пропонує реформувати концерн в акціонерне товариство з корпоративною моделлю управління.
Джерело: розпорядження Кабміну від 14 квітня 2021 року № 325-р. 

Стратегія діяльності представництва Президента України в Криму

Президент України видав указ про пріоритетні напрями діяльності Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.
Діяльність здійснюватиметься за такими напрямами:
сприяння формуванню та реалізації державної політики щодо деокупації та безпечної реінтеграції Криму;
ужиття заходів щодо захисту та підтримки громадян України, які проживають у Криму та ВПО;
участь у міжнародних заходах;
інформаційна політика та протидія дезінформації тощо.
Джерело: указ № 160/2021. 

Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю

Кабмін вніс зміни до процедури забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, перелік таких засобів. Зміни наберуть чинності 1 червня 2021 року.
Так, уточнюється процедура взяття на облік осіб, які мають право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації або виплату компенсації. Зокрема, установлено, що учасники антитерористичної операції додатково повинні подавати такі документи: рішення ВЛК, витяг із наказу командира військової частини або довідку про обставини травми тощо. У Мінсоцполітики пояснили, що нова процедура спрощує забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації, адже запроваджено ведення електронного документообігу.
Джерело: Постанова КМУ від 5 квітня 2012 року № 321. 

Мінветеранів та Міноборони прозвітували про свою діяльність у 2020 році

Мінветеранів опублікувало звіт про результати своєї діяльності у 2020 році. Згідно зі статистикою 550 ветеранів війни отримали житло, 670 добровольців – статус УБД, 8 тис. осіб – путівки на санаторно-курортне лікування, 5,6 тис. осіб пройшли психологічну реабілітацію, 3,7 тис. ветеранів забезпечили профнавчанням, 21,3 тис. скористалися профорієнтаційними послугами. Також Міністерство презентувало Книгу пам’яті загиблих добровольців, упровадило перший модуль системи “е-Ветеран”.
МОУ своїми найбільш важливими досягненнями вважає проведення оборонного огляду, розроблення Стратегії воєнної безпеки України, організацію опрацювання плану оборони України, удосконалення системи об’єднаного керівництва та військового управління відповідно до стандартів НАТО, забезпечення постачання сучасного озброєння і військової техніки, укладення прямих контрактів з імпорту озброєння тощо.
Джерело: звіт про хід і результати виконання Програми діяльності КМУ у 2020 році. 

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

Вам також може сподобатися