110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Комітет соцполітики підтримав законопроєкти 3408 та 3407, які передбачають впорядкування статусів ветеранів, членів сімей загиблих та оновлену систему державної підтримки

YS Work 3407 8

2 липня 2020

Комітет соцполітики підтримав законопроєкти №3408 та №3407, які передбачають впорядкування статусів ветеранів, членів сімей загиблих та оновлену систему державної підтримки

Вчора комітет соцполітики підтримав законопроєкти:
– №3407 «Про статус ветеранів та членів сімей загиблих (померлих) Захисників України та ветеранів»
– №3408 «Про статус осіб, які сприяли захисту Батьківщини, та осіб, постраждалих внаслідок збройних конфліктів».

3407

пропонує переглянути категорії, які мають право на оформлення статусу ветерана в Україні. Ветеранами пропонується визнати осіб, які безпосередньо брали участь у бойових діях під час захисту Батьківщини або на території інших держав.

Жодну з категорій, яка вже отримала статус ветерана війни не пропонується позбавити статусу та гарантій. Прийняття проєкту не потребуватиме обов’язкової заміни посвідчень.

Замість компенсаційної та застарілої моделі надання пільг та гарантій законопроєкт 3407 передбачає оновлену систему державної підтримки (при тому значна частина нинішніх пільг законопроєктом зберігається):

Детально про всі нові пільги, які вводяться, а також пільги, які зберігаються ми писали тут.

3408 

пропонує цивільним категоріям, які допомагали армії або постраждали внаслідок бойових дій, відзначити їхній внесок, але не прирівнювати до ветеранів.

Команда Юридичної сотні працювала над цими законопроєктами з 2018 року. Зміст законопроєктів є результатом численних обговорень з ветеранською спільною, а саме Радою ветеранів, Громадською Радою, Радою родин загиблих при Міністерстві справах ветеранів, проводились обговорення в різних областях з ветеранами, сім’ями загиблих, а також працівниками органів влади, які працюють з ветеранами.

Основою розробки є:

You may also like