110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Вісник №108

У період з 16 до 19 березня 2021 року у Верховній Раді України заплановано розгляд таких проєктів

 Призов резервістів без мобілізації (Новий вид військової служби) (№3553 від 28.05.2020)

Законопроєкт визначає новий вид військової служби, а саме службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, без оголошення мобілізації. Такий вид військової служби спрямований на осіб, які перебувають в оперативному резерві.

❌Рекомендація Юридичної сотні: відхилити законопроєкт.

Імплементація норм міжнародного кримінального та гуманітарного права (№2689 від 27.12.2019)

Законопроєкт включає до КК України злочини проти людяності та деякі воєнні злочини, склад яких національним кримінальним правом наразі не охоплений. 

❌✅Рекомендація Юридичної сотні: може бути прийнятий в другому читанні з урахуванням зауважень.

Державна реєстрація геномної інформації людини (№4265 від 26.10.2020)

Проєкт передбачає створення спеціальної бази даних із знеособленими даними про генетичні ознаки людини та відомостями про них із метою встановлення осіб, які вчинили злочин, ідентифікації загиблих, розшуку зниклих безвісти тощо. Держателем цієї бази даних визначено МВС, яке матиме повний доступ до інформації. Окремо передбачена процедура відбору біологічного матеріалу для внесення до бази даних і щодо військовослужбовців, які вступають або призиваються на військову службу (причому дані оновлюються кожних 8 років). 

❌Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт.

Ідентифікація військовослужбовців НГУ під час здійснення заходів з охорони громадського порядку (№3731 від 24.06.2020)

Проєкт пропонує запровадити жетони з індивідуальним номером для військовослужбовців НГУ. Жетон з індивідуальним номером (який зберігається за особою впродовж усього строку служби) посвідчує належність військовослужбовця до Національної гвардії України й підтверджує його повноваження з охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки. Індивідуальний номер також закріплюється на засобах індивідуального захисту під час виконання військовослужбовцем НГУ своїх повноважень з охорони громадського порядку. Приховувати або перешкоджати фіксації індивідуального номера військовослужбовцям НГУ заборонено.

✅Рекомендація Юридичної сотні: підтримати законопроєкт.

Переформатування визначень в оборонній сфері (№4210 від 12.10.2020)

Проєкт уносить зміни до Закону України “Про національну безпеку України” та Закону України “Про оборону України”. Зміни коригують визначення понять “стратегічний оборонний бюлетень”, Стратегія воєнної безпеки”, “оборонне планування” та “оборонний огляд”. 

Норми проєкту є технічного характеру та не матимуть суттєвого впливу на реформу в оборонному секторі, хоча в пояснювальній записці зазначено, що проєкт закону розроблено на виконання абзацу другого підпункту “ґ” пункту 11 статті 1 Указу Президента України від 08 листопада 2019 року № 837 “Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави”. 

❌Рекомендація Юридичної сотні: потребує доопрацювання. 

Використання е-паспортів після закінчення 2021 року (№ 4355 від 10.11.2020)

Проєкт № 4355 пропонує продовжити можливість використання громадянами України е-паспорту, е-паспорту для виїзду за кордон через мобільний додаток Порталу Дія після 2021 року. Такі електронні паспорти можуть пред’являтися на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства (крім випадків перетинання державного кордону та в’їзду на тимчасово окуповану територію України й виїзду з неї).

❌✅Рекомендація Юридичної сотні: підтримати з подальшим доопрацюванням.

Унесення відомостей про зареєстроване місце проживання громадян України на тимчасово окупованих територіях (№ 4564 від 31.12.2020)

Проєкт має на меті врегулювати проблему внесення відомостей про зареєстроване місце проживання в паспорти громадян України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, а також визначити місце  оформлення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують таку особу чи її спеціальний статус.

✅Рекомендація Юридичної сотні: підтримати.

Відкритість інформації про розмір оплати праці в державних компаніях (№3952 від 03.08.2020)

Законопроєкт розширює перелік видів інформації, яка не може мати обмежений доступ.

✅Рекомендація Юридичної сотні: підтримати законопроєкт.

Окремі питання процедури банкрутства на час карантину (№4220 від 15.10.2020)

Законопроєкт пропонує низку змін до Кодексу України з процедур банкрутства у зв’язку з протиепідемічними заходами для запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19. Зокрема, уточнено порядок проведення дистанційних зборів кредиторів, деталізовано порядок проведення таких зборів у формі опитування. 

❌Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт.

На засіданні Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 15 березня (у режимі відеоконференції) заплановано розгляд таких проєктів:

Новий закон про статуси учасників Революції Гідності та сімей Героїв Небесної Сотні (№4363 від 12.11.2020)

Проєкт закону змінює підхід до надання статусів учасникам Революції Гідності.

❌Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати проєкт.

Зміни щодо ветеранських статусів (№ 4388 від 16.11.2020)

Проєкт пропонує змінити порядок надання статусу УБД добровольцям, а також уносить зміни до визначеного переліку осіб, які мають право на ветеранський статус. 

❌Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати проєкт.

Право на медичне обслуговування у військових закладах охорони здоров’я для звільнених учасників бойових дій (№ 4260 від 23.10.2020)

Проєкт № 4260 пропонує розширити коло осіб, які мають право на медичне обслуговування в закладах Міністерства оборони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, а саме надати таке право демобілізованим чи звільненим у запас військовослужбовцям, які брали участь в АТО/ООС та отримали статус учасника бойових дій.

❌Рекомендація Юридичної сотні:  доопрацювати.

Діяльність Комісії з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин (4495 від 15.12.2020)

Проєкт пропонує розширити склад Комісії з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та включити до неї представників Мінветеранів і Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. 

❌Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт.

Завантажити PDF