110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання окремих питань процедур банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 (№4220 від 15.10.2020)

Ініціатор: Президент України.

Суть: законопроєкт пропонує низку змін до Кодексу України з процедур банкрутства у зв’язку з протиепідемічними заходами для запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.

Зміст

  1. Уточнено, що на період карантину, установленого КМУ, для участі в дистанційних зборах кредиторів, підтвердження особи та повноважень учасника зборів (комітету) кредиторів надаються документи, що підтверджують особу і її повноваження, засвідчені із застосуванням електронного цифрового підпису (ЕЦП). У випадку, якщо учасник не має ЕЦП, то підтвердження особи такого учасника здійснюється в порядку, визначеному Законом України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”.
  2. Деталізовано порядок проведення загальних зборів кредиторів у формі опитування (за умови належної ідентифікації отримувача кореспонденції).
  3. Проєкт пропонує відновити можливість відкриття провадження в справах про банкрутство боржників – юридичних осіб за заявою кредиторів із вимогами до боржника, що виникли з 12 березня 2020 року (відповідно до чинних прикінцевих та перехідних положень Кодексу така можливість відсутня на період дії карантину та впродовж 90 днів після його відміни).

Негатив: законопроєкт містить багато технічних уточнень, які в цілому не впливають на зміну правового регулювання (наприклад, обов’язкова наявність носія запису відеоконференції, яка пропонується проєктом, у чинній нормі вже зафіксована. Також пропонується відсутність дисциплінарної відповідальності для арбітражного керуючого за невчинення дій, передбачених цим Кодексом, у разі якщо їхнє вчинення унеможливлено вимогами карантину, тоді як чинна редакція Кодексу передбачає звільнення від відповідальності (не лише дисциплінарної) за невчинення дій у разі, якщо вони не можуть бути вчинені в умовах карантину).

Позитив: відновлюється можливість відкриття проваджень у справах про банкрутство боржників – юридичних осіб за заявою кредиторів із вимогами до боржника, що виникли з 12 березня 2020 року.

Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт.