110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Новини тижня від 5.07.2021

Що ухвалила Верховна Рада минулого тижня?

Спрощене набуття громадянства для іноземців, які захищали Україну схвалив комітет ВРУ
Комітет ВРУ рекомендував прийняти за основу проєкт закону № 5630 про внесення змін до ЗУ “Про громадянство України” щодо спрощеного набуття громадянства України іноземцями та особами без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України. Аналіз цього законопроєкту можна знайти за посиланням.

Законопроєкт про національний спротив підтримали у першому читанні
29 червня 2021 Верховна Рада України в першому читанні схвалила законопроєкт “Про основи національного спротиву” № 5557. Розширений аналіз законопроєкту — за посиланням.

Нардепи скасували вільну економічну зону “Крим”
01 липня 2021 Верховна Рада України прийняла законопроєкт № 5502-д, скасувавши дію вільної економічної зони “Крим”. Наразі проєкт очікує на підпис Голови ВРУ та Президента України. З розширеним аналізом проєкту можна ознайомитися за посиланням.

Парламент посилив відповідальність за домашнє насильство
1 липня 2021 парламент також прийняв проєкт № 3908-1 про внесення змін до КУпАП щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Зокрема, проєкт розширює перелік правопорушень вчиненням домашнього насильства, насильства за ознакою статі тощо, за які військовослужбовці притягуються до адміністративної відповідальності на загальних засадах, а не за дисциплінарними статутами.

Парламентарі затвердили новий порядок проведення військового поховального ритуалу
2 липня 2021 ВРУ підтримала в другому читанні проєкт закону про внесення змін до ЗУ “Про Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України” щодо військового поховального ритуалу (№ 4636-1). Проєкт закону визначає категорії осіб, поховання яких здійснюється у формі військового поховального ритуалу, оновлює процедуру військового поховального ритуалу та перелік категорій, до яких вона застосовується.

7 липня 2021 року Комітет ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів планує розгляд таких проєктів:

Розширення соціальних гарантій ветеранам війни (№ 5026 від 05.02.2021)
Метою проєкту є розширення соціальних гарантій у сфері забезпеченням житлом, компенсацією путівок санаторно-курортного лікування для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників війни, членів сімей загиблих та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною. Аналіз проєкту доступний за посиланням.
Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати

Щорічна виплата до 5 травня (№ 5089 від 17.02.2021)
Проєкт пропонує ліквідувати недоліки в механізмі визначення розміру щорічної разової допомоги до 5 травня, на які неодноразово вказував у своїх рішеннях Конституційний Суд України. Читайте аналіз тут — за посиланням.
Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт

Статус особи, яка має особливі заслуги перед Батьківщиною, для нагороджених орденом “Золота зірка” та повних кавалерів ордена Богдана Хмельницького (№5601 від 02.06.2021)
Проєкт №5601 уносить зміни в статтю 11 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, що визначає категорії осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною. Розширений аналіз — за посиланням.

Новини у сфері ветеранських справ та нацбезпеки:

Фізкультурно-спортивна реабілітація ветеранів війни
Нещодавно уряд затвердив план дій до 2025 року щодо розвитку системи фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів війни, членів їхніх сімей та сімей загиблих (померлих) ветеранів війни.
Серед запланованих заходів є:

  • забезпечення спеціалізованих медичних установ України реабілітаційним, зокрема спортивним обладнанням;
    запровадження комплексної діагностики та реабілітаційного обстеження лікарями зі спортивної медицини та фахівцями з реабілітації;
  • запровадження функціонування мережі мобільних консультантів із метою організації інформування про актуальні можливості у сфері фізкультурно-спортивної реабілітації за місцем постійного проживання з урахуванням запитів і
  • потреб та надання необхідної організаційної допомоги;
  • підтримка розвитку державно-приватного партнерства в цій сфері.

Джерело: постанова КМУ від 30 червня 2021 року № 667.

Увічнення пам’яті захисників України
До 24 липня 2021 року маєте можливість подати свої зауваження та пропозиції до проєкту постанови КМУ, який розробило Мінветеранів, щодо порядку встановлення пам’ятних знаків, меморіальних та інформаційних дошок на території населених пунктів.
Проєкт визначає основні терміни та загальну процедуру встановлення і демонтажу таких об’єктів.
Мінветеранів пропонує, щоб рішення про встановлення пам’ятних знаків, меморіальних та інформаційних дошок протягом одного місяця (з можливістю продовження до 45 днів) розглядала відповідна комісія, яка утворюється виконавчим органом місцевої ради населеного пункту або ОТГ, на території якої планується встановлення пам’ятних знаків. Для обліку пам’ятних знаків, меморіальних та інформаційних дошок виконавчий орган місцевої ради веде відповідний реєстр, держателем якого запропоновано зробити Мінветеранів.
Проєкт постанови, проєкт порядку, пояснювальна записка та аналіз регуляторного впливу за посиланнями.
Пропозиції та зауваження можна подати в письмовій формі за адресою: провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001; електронна пошта: memory@mva.gov.ua.

Завантажити PDF