110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Новини тижня 10 серпня 2020

Кабінет Міністрів України

Адресна допомога до пенсійних виплат

Постановою № 674 від 03.08.2020 Кабінет Міністрів України встановив, що з 01.08.2020 особи, які отримують пенсію в разі втрати годувальника відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” у розмірі, що не досягає 7 800 гривень, отримуватимуть адресну допомогу в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру. Якщо така пенсія призначена на двох і більше членів сім’ї, то адресна допомога встановлюється в сумі, якої не вистачає до 6 100 гривень на кожного члена сім’ї.

Щомісячний розмір пенсійної виплати в цьому разі обчислюється з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною.

Фінансування цих виплат здійснюється коштом державного бюджету за програмою 2506080 “Фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду”.

Субвенції на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України

Розпорядження № 966-р від 05.08.2020, затверджене Кабінетом Міністрів України, встановлює розміри видатків з державного бюджету місцевим на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України. У 2020 році передбачається виділити 5,6 млн . гривень. 

З додатком до розпорядження, де визначені конкретні суми та населені пункти, на які плануються видатки, можна ознайомитись за посиланням.

Відзначення Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

05.08.2020 КМУ затвердив план заходів з відзначення у 2020 році Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України (розпорядження № 965-р). 

План включає урочисті заходи в Меморіальному комплексі, розташованому на території МОУ, національно-патріотичні заходи в закладах освіти та культури, у місцях дислокації військових частин, вищих військових навчальних закладах, Всеукраїнську акцію пам’яті “Сонях”, спортивні заходи тощо. 

Докладніше з планом відзначення Дня пам’яті захисників України можна ознайомитися, перейшовши за лінком.

 

Міністерство у справах ветеранів

Громадське обговорення

Повинне відбутися громадське обговорення проєкту Постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки громадських об’єднань ветеранів на виконання загальнодержавних програм (проєктів, заходів), заходи з відвідування військових поховань і військових пам’ятників та з відзначення святкових, пам’ятних та історичних дат”. 

Юридична сотня брала активну участь у розробленні цього проєкту постанови та закликає долучитись до громадського обговорення.

Зауваження і пропозиції до проєкту постанови приймаються до 07.09.2020 в письмовій та/або електронній формі на адресу: провулок Музейний, 12,  м. Київ, 01001, е-mail: dsiv@mva.gov.ua. Запитання для уточнення можна поставити за номером телефону: 044-281-08-44.

З порівняльною таблицеюпояснювальною запискою та проєктом постанови можна ознайомитися за посиланнями. 

 

Новини Юридичної сотні

Завантажити PDF