110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Три законопроєкти, які пропонують фінансову та податкову підтримку у зв’язку з карантином

Zareyestrovani 21

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

2 листопада 2020

Цього тижня нардепи зареєстрували декілька законопроєктів, які пропонують підтримку підприємцям у зв’язку з карантином.

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/12/zareyestrovani-21.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Фінансова підтримка у зв’язку з карантином (№ 4429 від 26.11.2020)

Проєкт № 4429 пропонує здійснити у 2020 році виплати у формі одноразової грошової допомоги:

  • застрахованим особам, які є працівниками суб’єктів господарювання, чия робота тимчасово зупинена внаслідок запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, у зв’язку із втратою ними частини заробітної плати  (8 000 грн);
  • підприємцям із метою збереження робочих місць працівників пропорційно робочому часу працівника, якого скорочено (не може перевищувати 8 000 грн на одного працівника).

Також запропоновано надати підтримку, як-от: здійснити підприємцям одноразову компенсацію витрат за сплату ЄСВ за працівників  у розмірі середнього значення сплачених сум ЄСВ за 10 місяців; продовжити дію документів дозвільного характеру, дію деяких ліцензій та дію договору оренди  або інших обмежувальних заходів, строк яких закінчився під час карантину, на цей період та деякий час після їх закінчення.

Указані виплати можуть бути здійснені лише впродовж 2020 року. Порядок реалізації цього проєкту повинен регулюватися відповідними постановами КМУ, які він зобов’язаний прийняти впродовж 3-ох днів з моменту опублікування цього закону (у разі його прийняття).

Докладніше в розширеному висновку за посиланням

Рекомендація Юридичної сотня: підтримати з доопрацюванням. 

Підтримка платників податків у зв’язку з карантинними обмеженнями (№ 4430 від 26.11.2020)

Проєкт № 4430 має на меті внесення змін до Податкового кодексу України та інших нормативно-правових актів, що здійснюють регулювання податкової сфери, у контексті встановлення певних заходів підтримки платників податків, які зазнали фінансових втрат, але не виключно, у зв’язку з карантинними обмеженнями, зокрема, шляхом  відстрочення, списання тощо податкового боргу. Також проєктом установлено, що не підлягають оподаткуванню одноразові виплати та компенсація, які передбачені проєктом № 4429. Проєкт є похідним від проєкту № 4429, у зв’язку із чим рішення щодо нього має прийматися за результатами розгляду проєкту № 4429.

Докладніше про ці та інші пропозиції проєкту за посиланням

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати з доопрацюванням.

Податкова підтримка у зв’язку з карантином (№ 4423 від 25.11.2020)

Проєкт пропонує зміни до Перехідних положень ПКУ, відповідно до яких органи місцевого самоврядування у 2021 році матимуть право прийняти рішення щодо зменшення ставок єдиного податку, та/або плати за землю, та/або податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб. Наразі ПКУ надає таку можливість для ОМС тільки на 2020 рік. Від сплати ЄСВ пропонується звільнити фізичних осіб-підприємців, осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, а також членів фермерських господарств, якщо вони не належать до осіб, що підлягають страхуванню на інших підставах на період з з 1 по 31 грудня 2020 року та з 1 по 31 січня 2021 року.

Розширений висновок

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати проєкт.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like