110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Завдяки зверненню Юридичної сотні, відновлено право на користування пільгами іноземцям, які мають статус УБД

YS100 іноземці статус УБД

1 січня 2021

Улітку 2021 року на нашу гарячу лінію звернулася дружина іноземного громадянина, який брав участь в АТО/ООС та має статус учасника бойових дій, у зв’язку з тим, що йому відмовили у встановленні житлово-комунальних пільг.

Наші юристи детально проаналізували відмову органу соцзахисту населення, та виявили, що підзаконний правовий акт не відповідає нормам закону. А саме: у положенні про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, була відсутня норма, що дозволяє вносити в такий реєстр осіб, які не мають паспорта громадянина України.

Фактично УБД-іноземці були позбавлені права на отримання пільг як учасники бойових дій.

Юридична сотня звернулася до Міністерства у справах ветеранів та Мінсоцполітики щодо оперативного внесення змін та приведення у відповідність нормативно-правового акту нормам закону.

У результаті цього до постанови КМУ були внесені відповідні зміни, і відтепер особи, які не мають паспорта громадянина України, проте мають документ, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства, особу, яку визнано в Україні біженцем або особою, що потребує додаткового захисту, можуть бути внесені в реєстр пільговиків та користуватися такими пільгами в законному порядку нарівні з іншими учасниками бойових дій.

You may also like