110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Для нового парламенту завданням №1 у сфері соціального захисту ветеранів є ухвалення оновленого закону про статус ветеранів

YS завдання №1 (1)

29 серпня 2019

Громадська організація «Юридична Сотня» пропонує новій Верховній Раді підтримати низку законопроектів, які спрямовані на соціальний захист ветеранів російсько-української війни. Про це зазначено у аналітичному звіті «Юридичної Сотні».

«Для нового парламенту завданням №1 у сфері соціального захисту ветеранів є ухвалення оновленого закону про статус ветеранів. Законодавство має чітко визначити статус ветерана та виділити аналітично обґрунтовані категорії. Перегляду також потребує і чинна система соціального забезпечення ветеранів. Ухвалення такого закону потребуватиме консолідованих зусиль від всього складу парламенту», – йдеться у аналітичному звіті, який підготовлений ГО «Юридична Сотня».

Правники назвали закони, що потребують доопрацювання та прийняття Верховною Радою України 9 скликання у другому читанні та в цілому.  «Серед важливих законопроектів є №10004 щодо посилення відповідальності за відмову у пільговому перевезенні громадян, №10181 щодо приведення у відповідність військових звань із стандартами, прийнятими в країнах-членах НАТО, а також №8205 щодо соціального захисту заручників».

Крім того, ГО «Юридична Сотня» наголосила на ряді важливих законодавчих ініціатив, що можуть бути доопрацьовані експертами та заново зареєстровані суб’єктами законодавчої діяльності, зокрема з питань пов’язаних із: медичним забезпеченням ветеранів, наданням статусу учасника бойових дій для добровольців, забезпечення права на проїзд для членів сімей загиблих ветеранів війни, учасників війни та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною у зв’язку із рішенням Конституційного Суду України, наданням окремих пільг для дітей учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, відновленням соціальних гарантій для військових пенсіонерів, а також з питань, пов’язаних із встановленням інвалідності та строків переоглядів.

У звіті також було проаналізовано діяльність Верховної Ради України попереднього, 8-го скликання, щодо сфери ветеранських справ.

«У підсумку, із загальної кількості законопроектів, зареєстрованих народними депутатами Верховної Ради України попереднього, 8-го скликання, 3% (близько 200) було спрямовано на покращення соціального захисту військовослужбовців та ветеранів. З них 64 законопроекти стали законами» – зазначено у звіті ГО «Юридична Сотня». Більшість законів, про які йдеться, стосувалися надання та позбавлення ветеранського статусу, врегулювання питань, пов`язаних із проходженням військової служби та виконанням обов`язків військовослужбовцями в умовах існування особливого періоду.

Правники ГО «Юридична Сотня» підрахували скільки місяців витрачали депутати на прийняття законопроектів, пов’язаних з соціальних захистом військовослужбовців, ветеранів та їх родин.

“У 2015 році потребувалося у середньому 3 місяці для прийняття законопроекту, який стосувався захисту прав ветеранів, у 2016 році ця цифра зросла до 6 місяців, в 2017 році – 8 місяців, у 2018 році – 10 місяців. У 2019 році важко визначити скільки в середньому часу було необхідно на прийняття законопроектів, адже законопроект №9508 щодо створення Єдиного державного реєстру ветеранів було прийнято через місяць після реєстрації. Законопроект №3433 щодо спрощення порядку прийняття до громадянства іноземців та осіб без громадянства, які брали участь в АТО/ООС, розглядався 3,5 роки.”, – зазначили правники.

You may also like