[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]
2 червня 2021
Сьогодні, 2 червня 2021 р. у Верховній Раді планується розгляд законопроєкту № 4388 від 16.11.2020 у першому читанні. Цей проєкт пропонує ряд змін щодо порядку надання статусу УБД добровольцям, які потенційно можуть ускладнити отримання статусу
[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/06/YS100_WORK_VRUUBD.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
Відповідно до чинного закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” для отримання статусу УБД добровольцями потрібно подати три свідчення та єдиною вимогою до свідків є встановлений статус учасника бойових дій.
Проєктом №4388 пропонується визначити, що підставою для надання статусу УБД добровольцям може бути клопотання керівника добровольчого формування, до складу якого входила особа, та свідчення трьох свідків (одним із них повинен бути командир підрозділу, у зоні діяльності якого перебувало добровольче формування).
Запропоновані зміни можуть потенційно ускладнити механізм визнання статусу УБД для добровольців, оскільки з часу закінчення АТО вже минуло декілька років. Тому командир може не знати або не пам’ятати всіх добровольців, які брали участь в АТО або ж доброволець зараз просто не зможе знайти особу, яка раніше була командиром його підрозділу.
Крім того, для надання статусу УБД добровольцям пропонується ураховувати період не менше 30 календарних днів протягом 180 днів (станом на сьогодні для отримання статусу УБД враховується період 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів перебування в АТО без додаткових календарних обмежень).
Проєкт також пропонує певні зміни до законодавчого переліку осіб, що є ветеранами:
- із числа осіб з інвалідністю внаслідок війни пропонується виключити громадян, залучених до складу формувань Цивільної оборони, які стали особами з інвалідністю через захворювання, пов’язані з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи;
- до осіб, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною, належатимуть Герої України, яким вручено орден “Золота Зірка” за здійснення визначного геройського вчинку під час захисту Батьківщини та повні кавалери ордена Богдана Хмельницького.
Проте позбавлення ветеранського статусу осіб, які вже набули його відповідно до чинного законодавства неможливе відповідно до вимог Конституції України, оскільки закони або інші нормативно-правові акти можуть мати зворотну дію в часі лише у випадку, якщо вони пом’якшують чи скасовують відповідальність для осіб.
[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]
Немає додаткових матеріалів за цією темою