2 червня 2021
З огляду на збільшення чисельності жінок-військовослужбовців у силових структурах створення безпечного середовища є одним із пріоритетів розвитку ЗСУ. Однією зі сфер, які залишаються мало врегульованими нашим законодавством є запобігання сексуальним домаганням та насильству за ознакою статі в армії. Дана сфера є одним з напрямків роботи, згідно з планом “Україна-НАТО на 2021 рік”.

ГО “Юридична сотня” разом з Генеральним штабом ЗСУ та партнерськими організаціями: Жіночий Ветеранський Рух та Невидимий батальйон з березня 2021 року працює над розробкою механізму запобігання та протидії сексуальним домаганням та насильству за ознакою статі у Збройних Силах України. Запрошуємо до співпраці експертне середовище за вказаним напрямом. Щоб долучитись до підготовки інструкції, напишіть на електронну пошту: legal100.pr@gmail.com
Як показує досвід іноземних армій, зокрема США, постраждалими від насильства за ознакою статі або сексуальних домагань можуть бути як жінки, так і чоловіки. В Україні такі ситуації поки що досить табуйована тема. Одним з перших оприлюднених випадків сексуальних домагань у ЗСУ стала справа лейтенантки В. Сікал.
Сучасне правове регулювання військової служби (наприклад, Статут внутрішньої служби ЗСУ, ЗУ “Про військовий обов’язок і військову службу”) не пропонує механізму реагування, у випадку, якщо відбудеться сексуальне домагання чи насильство за ознакою статі.
Указом Президента України “Про Річну національну програму під егідою Комісії Україна — НАТО на 2021 рік” передбачено розроблення механізмів реагування на випадки насильства і дискримінації за ознакою статі та сексуальних домагань в органах, що входять до складу сектору безпеки і оборони України (строк виконання — 2022 рік).
Немає додаткових матеріалів за цією темою