110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Чи можуть змусити робити щеплення?

7777

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

1 червня 2021

Відповідно до п. 243 Статуту внутрішньої служби ЗСУ усім військовослужбовцям проводяться запобіжні щеплення проти основних інфекційних хвороб. Щеплення можуть бути 1) плановими і 2) проводитися за епідемічними показаннями.

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/06/7777.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Планові запобіжні щеплення всьому особовому складові військової частини проводяться відповідно до календаря щеплень, а щеплення за епідемічними показаннями – за наказом старшого командира.

До хвороб, для профілактики яких є обов’язковими щеплення, відповідно до Наказу МОЗ від 16.09.2011 № 595 належать: туберкульоз, гепатит В, дифтерія, кашлюк, правець, поліомієліт, гемофільна інфекція, кір, краснуха, паротит.

Тобто обов’язковими плановими можуть бути щеплення лише від цих 10-и захворювань.

Згідно з ч. 4 ст. 12 ЗУ “Про захист населення від інфекційних хвороб” рішення про проведення обов’язкових профілактичних щеплень за епідемічними показаннями на відповідних територіях та об’єктах приймають “головний державний санітарний лікар України, головний державний санітарний лікар Автономної Республіки Крим, головні державні санітарні лікарі областей, міст Києва та Севастополя, головні державні санітарні лікарі центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сферах оборони і військового будівництва, охорони громадського порядку, виконання кримінальних покарань, захисту державного кордону, Служби безпеки України”.

Якщо вас змушують зробити щеплення від захворювання, яке не зазначене в переліку обов’язкових щеплень, вимагайте рішення відповідного органу про проведення обов’язкових профілактичних щеплень за епідемічними показаннями та наказ старшого командира про проведення таких щеплень. За їх відсутності, тобто у випадку відсутності правової підстави, ви маєте право написати письмову відмову від вакцинації (Право відмови від вакцинації передбачене ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-­III).

Також від проведення щеплень військовослужбовці звільняються за висновком лікаря. У випадку проблем зі здоров’ям та протипоказань обов’язково варто взяти відповідний документ у лікаря та надати його вашому командиру.

‼ Друзі, ВООЗ рекомендує вакцинацію як єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби та зупинити поширення пандемії COVID-19. Вакцини навчають нашу імунну систему, як подолати збудника швидко та з мінімальними наслідками, без важкого перебігу хвороби.
☝️ На нашу гарячу лінію звертаються з ситуаціями, коли військовослужбовців змушують робити щеплення під загрозою невиплати премій і накладення доган. Ми вважаємо, що будь-які санкції мають бути накладені у законний спосіб, відповідно до вимог чинного законодавства, саме тому підготували дане роз’яснення.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

Вам також може сподобатися