110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Щорічні основні відпустки та додаткові відпустки для учасників бойових дій

Screen Shot 2020 05 19 At 20.24.38

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

19 травня 2020

Юрист “Юридичної сотні” Дмитро Зеленяк провів вебінар на тему “Щорічні основні відпустки та додаткові відпустки для учасників бойових дій”. Запис вебінару доступний для вільного перегляду.

Під час вебінару ви дізнаєтеся про:

  1. Чи надаються щорічні відпустки під час карантину?
  2. Чи надаються додаткові відпустки для УБД?
  3. За які відпустки можна отримати компенсацію?
  4. Що робити, якщо відпустка закінчилася під час карантину?
  5. Чи мають право відкликати з відпустки?

[/tm_pb_text][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

https://www.facebook.com/yursotnya/videos/660090947871017/?__xts__[0]=68.ARDY0xEY19TGg-pZbJrT_eReSJMUcLg9JMot4yRZbmAFr0nEI9Yuxwmcud1m-mOdy0LqkOmSQYQzgBv0_kEZlEm9QIlihMx61MOqXbSocV7gCPQJcobusUUp8W2KMKcF0vENwnQ4KhhJHNtI0vE5wamsFfSwNbnZwJOKpE0dFLn4gqgV2kwfzl9KTxqnkVxgnyMI4WDoYZ9pKEr7SZ1CRgFb8h-I4JQEKyCysIBgVtNvoGnChsooMwYYzncOdPqb3VnoowR40BtoHf35uKqzwL-QHZcuCDb3yF8i_S9tIL2hPKNiXsvZKRr4VLXoiV48nA73m_FezZn4WAwLbBGFb3myps0heKt_&__tn__=-R

[/tm_pb_text][tm_pb_divider admin_label=”Divider” color=”#ffffff” show_divider=”off” divider_style=”solid” height=”19″ /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Чи надаються щорічні відпустки під час карантину?

Так. Відповідно до ЗУ «По соціальний і правовий захист військовослужбовці та членів їх сімей» «військовослужбовцям, крім строковиків, надаються щорічні основні відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення. Щорічна основна відпустка надається протягом календарного року. Військовослужбовцям, які захворіли під час щорічної основної або щорічної додаткової відпустки, зазначена відпустка продовжується після одужання на кількість невикористаних днів цієї відпустки.
Надання військовослужбовцям відпусток здійснюється за умови одночасної відсутності не більше 30 відсотків загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу. Відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин військовослужбовцям надаються із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш як 10 календарних днів.
Надання інших відпусток, окрім згаданих прининяється.
Варто зазначити, що законодавство не містить інформації про припинення надання таких відпусток військовослужбовцям під час карантину.

Компенсація за відпустку для УБД

У рік звільнення зазначених в абзацах першому та другому цього пункту військовослужбовців зі служби у разі невикористання ними щорічної основної або додаткової відпустки їм виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки. Нарахування періодів відпустки під час карантину не припиняється.

Що робити, якщо застрягли на карантині у відпустці?

В першу чергу потрібно звернутися до військомату із повідомленням про неможливість вибути до місця постійної дислокації. По можливості, необхідно звернутися до військової служби правопорядку, зафіксувати своє звернення на сайті міністерства оборони або у будь-який інший спосіб повідомити військове командування про неможливість вибути до місця проходження служби.

Чи можуть відкликати з відпустки?
Відкликання військовослужбовців із щорічних основних відпусток дозволяється лише у разі оголошення мобілізації, введення воєнного чи надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях, а в інших випадках – за рішенням Міністра оборони України, керівників центральних органів виконавчої влади та інших державних органів, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями.
Якщо вам повідомляють про наявність такого рішення міністра оборони – вимагайте ознайомлення з цим рішенням.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like