110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Діяльність центрів зайнятості, облік та виплати у період карантину

YS центри зайнятості

20 травня 2020

На час карантину особистий прийом громадян у центрах зайнятості обмежено. Одночасно в місцях надання послуг не може перебувати понад 10 осіб. Громадяни, які виявили намір отримати статус безробітного, подають заяву про надання/поновлення статусу безробітного та Заяву про призначення/поновлення допомоги по безробіттю у такі способи:

– у скриньку для кореспонденції, що розташована при вході до центру зайнятості;

– через електронну пошту центру зайнятості.

 

У період встановлення карантину реєстрація безробітного здійснюється з першого дня після подання особою, яка шукає роботу, заяви про надання статусу безробітного за формою, визначеною Державним центром зайнятості. Призначення виплати допомоги по безробіттю у такому разі здійснюється з першого дня реєстрації безробітного. Після завершення карантину безробітний зобов’язаний протягом 10 робочих днів подати центру зайнятості перелік документів, визначених Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу. Такий період може бути продовжений з урахуванням поважної причини.
Зареєстрований безробітний відповідно до свого індивідуального плану працевлаштування зобов’язаний відвідувати центр зайнятості, в якому він зареєстрований, не рідше ніж один раз на 30 календарних днів, крім випадків, що сталися внаслідок надзвичайної ситуації або встановленого карантину, з пред’явленням паспорта громадянина України чи іншого документа, що посвідчує особу або підтверджує її спеціальний статус, та трудової книжки. Про наміри щодо подальшого перебування на обліку в центрі зайнятості можна повідомляти телефоном (під час дії карантину).
Зверніть увагу! Розмір виплат для осіб, які отримують мінімальну допомогу по безробіттю без урахування заробітної плати та страхового стажу, на період карантину підвищено з 650 грн до 1000 грн. Таке збільшення передбачено постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 08.04.2020 № 217, яка набула чинності 18 квітня 2020 року. Усім безробітним, які отримують допомогу в мінімальному розмірі (650 грн.), допомога буде автоматично перерахована з 12 березня на весь час дії карантину та протягом 30 календарних днів після його закінчення.
НПА: постанова Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 р. № 792 «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу»; постанова правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 08.04.2020 № 217 «Про мінімальний розмір допомоги по безробіттю на період карантину».

You may also like