110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Новини тижня за 13 липня 2020 року

13 липня

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/07/13-lipnya.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

13 липня 2020

Питання, що були розглянуті  на засіданні Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 09 липня 2020 року 

Пільги на проїзд ветеранам (№3222 від 16.03.2020)

Законопроєкт пропонує поширити пільги на проїзд (міським і водним, повітряним і залізничним транспортом) на осіб зі статусом учасників війни та членів сімей загиблих. Проєкт пропонує виключити можливість надання пільг залежно від рівня сукупного доходу сім’ї. До санаторно-курортного лікування пропонується долучити компенсацію вартості проїзду до санаторно-курортного закладу і назад. 

Для осіб з особливими заслугами перед Батьківщиною проєктом пропонується скасувати зв’язок між отриманням пільг та розміром сукупного доходу (де це передбачено чинним законодавством) та поширити дію пільги на безоплатний проїзд на спальні вагони і каюти/місця 1 класу, а також на міський транспорт та потяги приміського сполучення.

Комітет підтримав включення проєкту до порядку денного.

Рекомендація Юридичної сотні: відхилити законопроєкт до надання фінансового обґрунтування виконання державних зобов’язань із відшкодування витрат перевізникам.

Пільги ветеранам (№3238 від 20.03.2020)

Законопроєкт пропонує надати статус учасника війни всім особам, які були мобілізовані в особливий період. До переліку земельних ділянок для першочергового оформлення пропонується включити землі для ведення особистого селянського господарства з пропозицією першочергового відведення протягом двох місяців з дня одержання заяви (зараз Земельний кодекс України передбачає місячний строк для надання відповіді). Передбачається збільшити державну соціальну допомогу, яка виплачується замість пенсії для УБД та осіб з інвалідністю. Пропонується створити  державний реєстр земельних ділянок для ветеранів війни. Крім того,  проєктом №3238 передбачена можливість отримання грошової компенсації замість земельної ділянки, однак розмір та порядок отримання пропонується визначити на рівні КМУ. Проєкт збільшує пільги на проїзд та оплату житлово-комунальних послуг для ветеранів.

Комітет підтримав включення проєкту до порядку денного та створення окремої робочої групи.

Рекомендація Юридичної сотні: відхилити законопроєкт до надання фінансового обґрунтування виконання державних зобов’язань.

Надання статусу УБД добровольцям (законопроєкт №3317 від 09.04.2020)

Проєкт №3317 має за мету “вдосконалити” процедуру надання статусу учасника бойових дій добровольцям, яку було прийнято в грудні 2019 року (Закон України від 4 грудня 2019 року№329-IX).

Проєкт №3317 пропонує розширити перелік осіб, які можуть давати свідчення для надання статусу учасника бойових дій добровольцям, доповнивши перелік військовослужбовців, які вже мають статус УБД, також учасниками добровольчих формувань, яким надано такий статус. 

Замість командира добровольчого підрозділу пропонується надати повноваження видавати відповідне клопотання щодо надання статусу осіб з інвалідністю та членів сімей загиблих також особі, яка виконувала його обов’язки у певний період.

Пропонується розширити перелік осіб, які можуть надавати свідчення для отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни або члена сім’ї загиблого добровольця. За чинним законом це можуть робити лише особи, які мають статус учасника бойових дій. Проєкт №3317 пропонує надати таку можливість і учасникам війни. Проте, оскільки учасниками війни визнаються особи, які не залучалися безпосередньо до виконання бойових завдань, їх здатність надавати свідчення щодо отримання травм/поранень/каліцтв/контузій чи загибелі добровольців під час безпосередньої участі в АТО є сумнівною.

Також проєкт пропонує надати статус члена сім’ї загиблого сім’ям добровольців, які загинули в АТО. Однак згідно статті 10 чинного Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» сім’ї загиблих добровольців мають право на отримання статусу ще з 2015 року.

Законопроєкт не включено до порядку денного через суперечливість правового регулювання та неповне вирішення проблеми.

Рекомендація Юридичної сотні: відхилити законопроєкт.

Рішення Кабінету Міністрів України

Грошова компенсація за належні для отримання жилі приміщення

08 липня 2020 року КМУ прийняв розпорядження  № 838-р, яке дозволить виплатити компенсацію за житло 219-м ветеранам, які є внутрішньо переміщеними особами та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни III групи або учасниками бойових дій (порядок такої виплати передбачений Постановою КМУ від 18 квітня 2018 року № 280). 

Розподіл субвенції на 2020 рік в обсязі 248 445 тис. гривень по областям закріплений в додатку до розпорядження, ознайомитись з ним можна за посиланням.

Здійснення деяких заходів правового режиму воєнного стану 

08 липня 2020 року КМУ прийняв Постанову № 573, яка деталізує порядок здійснення заходів під час запровадження комендантської години та встановлення спеціального режиму світломаскування в окремих місцевостях, де введено воєнний стан. Ознайомитись з Постановою можна тут.

Підготовка офіцерів запасу

Постановою № 576 від 08 липня 2020 року КМУ вніс зміни до Порядку проведення військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу (Постанова КМУ від 01 лютого 2012 року № 48), виключивши в тексті слова “та Держспецтрансслужба” і “або Держспецтрансслужба” в усіх відмінках. 

Міністерство у справах ветеранів України 

Відзначення Дня пам’яті захисників України

Мінветеранів пропонує для громадського обговорення проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України, який передбачає затвердження плану заходів з відзначення у 2020 році Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. З проєктом розпорядження та планом заходів можна ознайомитись, перейшовши за посиланнями.

Зауваження та пропозиції пропонується надати до 15 липня 2020 року на електронну адресу info@mva.gov.ua, mva.memory@gmail.com, або за телефоном (044) 281-08-46.

Чат-бот

Мінветеранів запустило чат-бот, який наразі перебуває на стадії тестування і включає питання, що стосуються ветеранського статусу, медичної, психологічної та професійної реабілітації, отримання житла і землі тощо. Він знаходиться на базі facebook messenger та telegram.

Новини Юридичної сотні

Ми запустили нову розсилку, у ній аналізуємо нові законопроєкти, які були зареєстровані минулого тижня у Верховній Раді.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like