110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Вісник №109

Упродовж пленарного тижня з 13 до 16 квітня у Верховній Раді України планується розгляд таких проєктів.

Імплементація норм міжнародного кримінального та гуманітарного права (№2689 від 27.12.2019)
Законопроєкт включає до КК України злочини проти людяності та деякі воєнні злочини, склад яких національним кримінальним правом наразі не охоплений.
Рекомендація Юридичної сотні: може бути прийнятий у другому читанні з урахуванням зауважень.

Посилення соціальних гарантій для чорнобильців (№ 4555 від 29.12.2020)
Проєкт пропонує повну виплату додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, та щомісячної компенсації сім’ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи незалежно від заробітної плати, пенсії чи іншого доходу.
Рекомендація Юридичної сотні: підтримати після доопрацювання.

Ідентифікація військовослужбовців НГУ під час здійснення заходів з охорони громадського порядку (№3731 від 24.06.2020)
Проєкт пропонує запровадити жетони з індивідуальним номером для військовослужбовців НГУ. Жетон з індивідуальним номером (який зберігається за особою впродовж усього строку служби) посвідчує належність військовослужбовця до Національної гвардії України й підтверджує його повноваження з охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки. Індивідуальний номер також закріплюється на засобах індивідуального захисту під час виконання військовослужбовцем НГУ своїх повноважень з охорони громадського порядку. Приховувати або перешкоджати фіксації індивідуального номера військовослужбовцям НГУ заборонено.
Рекомендація Юридичної сотні: підтримати законопроєкт.

Переформатування визначень в оборонній сфері (№4210 від 12.10.2020)
Проєкт уносить зміни до Закону України “Про національну безпеку України” та Закону України “Про оборону України”. Зміни коригують визначення понять стратегічний оборонний бюлетень, Стратегія воєнної безпеки, оборонне планування та оборонний огляд.
Норми проєкту є технічного характеру та не матимуть суттєвого впливу на реформу в оборонному секторі, хоча в пояснювальній записці зазначено, що проєкт закону розроблено на виконання абзацу другого підпункту “ґ” пункту 11 статті 1 Указу Президента України від 08 листопада 2019 року № 837 “Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави”.
Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати.

Державна реєстрація геномної інформації людини (№4265 від 26.10.2020)
Проєкт передбачає створення спеціальної бази даних із знеособленими даними про генетичні ознаки людини та відомостями про них із метою встановлення осіб, які вчинили злочин, ідентифікації загиблих, розшуку зниклих безвісти тощо. Держателем цієї бази даних визначено МВС, яке матиме повний доступ до інформації. Окремо передбачена процедура відбору біологічного матеріалу для внесення до бази даних і щодо військовослужбовців, які вступають або призиваються на військову службу (причому дані оновлюються кожних 8 років).
Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт.

Заборона кредиторам, які мали бізнес на окупованих територіях, подаватись на процедуру банкрутства (№ 5010 від 03.02.2021)
Проєкт уносить зміни в Прикінцеві та перехідні положення Кодексу України з процедур банкрутства та пропонує зобов’язати суд відмовляти в прийнятті заяви або відкритті провадження в справі про банкрутство юридичним особам, майно та активи яких знаходяться на території проведення АТО або тимчасово неконтрольованій території.
Рекомендація Юридичної сотні: відхилити.

Відкритість інформації про розмір оплати праці в державних компаніях (№3952 від 03.08.2020)
Законопроєкт розширює перелік видів інформації, яка не може мати обмежений доступ.
Рекомендація Юридичної сотні: підтримати законопроєкт.

Завантажити PDF