110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

У період із 25 до 28 січня на пленарних засіданнях ВРУ було розглянуто такі законопроєкти.

Соціальний захист осіб, позбавлених особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України (№6104 від 27.09.2021)

Проєкт визначає порядок надання статусу особи, позбавленої особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, передбачає комплекс соціально-правових гарантій для таких осіб, а також членів їхніх сімей.
Для звільнених осіб передбачено комплекс реінтеграційних державних послуг: соціальна та професійна адаптація, медична, реабілітаційна, психологічна допомога, соціальний супровід та послуги, відновлювальні заходи, пільгове забезпечення санаторно-курортним лікуванням тощо. Окрім того, після звільнення такі особи мають першочергове право на забезпечення жилими приміщеннями з фондів житла для тимчасового проживання.
Рекомендація Юридичної сотні: проєкт може бути підтриманий.
Детально зі змістом проєкту можна ознайомитися за посиланням.
Результати голосування: 
26.01.2022 закон прийнято, очікує на підпис Президента.

Узгодження деяких положень Закону України «Про основи національного спротиву» з дотичними законами (№6302 від 09.11.2021)

Проєкт №6302 має на меті техніко-юридичне узгодження деяких положень Закону України «Про основи національного спротиву» з дотичними законами, покликане забезпечити більш ефективне виконання завдань, покладених на національний спротив. Зокрема, уточнюється перелік повноважень КМУ та військового командування щодо виконання правового режиму воєнного стану, повноваження органів військового управління ЗСУ.
Законопроєкт містить норми, які розширюють перелік інформації, що може бути віднесена до державної таємниці, та виключає закупівлі з переліку інформації, доступ до якої не може бути обмежений. Проєктом уточнено розмір виплати винагороди на період служби за призовом (у розмірі мінімальної заробітної плати, установленої на 1 січня календарного року). Загалом законопроєкт суттєво посилює ролі рішень головнокомандувача та КМУ. Закон також надає можливість Силам територіальної оборони застосовувати стрілецьку зброю, проте порядок використання такої зброї має розробити КМУ.
Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт.
Результати голосування: 
27.01.2022 Закон прийнято, очікує на підпис Президента.

Додаткова термінологія в законі про статус ветеранів (№5583 від 28.05.2021)

Проєкт №5583 пропонує додати в закон “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” визначення “державна політика соціального захисту ветеранів війни”, “система соціального захисту ветеранів війни”, “комплексний огляд системи соціального захисту ветеранів війни”. Пропоновані технічні зміни не матимуть позитивного впливу на добробут ветеранів. Мінветеранів варто зосередитися на оновленні системи державних гарантій, закріплених у законі, замість додавання нових визначень.
Рекомендація Юридичної сотні: відхилити.
Розширений висновок.
Результати голосування:  27.01.2022 проєкт прийнято за основу, готується на друге читання.

Створення Галузевого державного архіву воєнної розвідки

Уряд створив Галузевий державний архів воєнної розвідки для постійного зберігання архівних документів розвідувального органу Міністерства оборони та інших суб’єктів системи воєнної розвідки, а також поклав обов’язок на Мін’юст разом з Головним управлінням розвідки МОУ протягом 3-ох місяців затвердити положення про цей архів.
Джерело: постанова КМУ від 26 січня 2022 року № 62 

Одноразова грошова допомога під час звільнення для мобілізованих та призваних резервістів

КМУ поширив порядок виплати ОГД у разі звільнення військовослужбовців, призваних на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією, також на осіб, які призвані на особливий період або на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.
Також уряд уніс обмеження, що виплата не здійснюється не лише, якщо військовослужбовець звільняється за службовою невідповідністю, у зв’язку з позбавленням військового звання, у зв’язку з обвинувальним вироком суду, а й у зв’язку з набранням законної сили рішенням суду щодо притягнення до відповідальності за адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією.
Джерело: постанова КМУ від 26 січня 2022 року № 58 

Нове положення про проходження служби в Управлінні державної охорони

України Президент України затвердив нове положення про проходження громадянами України військової служби за контрактом в Управлінні державної охорони України.
Документ передбачає порядок прийняття на військову службу та укладення контракту з військовослужбовцями УДО, порядок призначення на посади, переміщення по службі, зарахування в розпорядження, атестування та звільнення військовослужбовців.
Джерело: Указ Президента України від 26 січня 2022 року № 33/2022 

Громадське обговорення щодо проєкту про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту деяких осіб

До 8 лютого 2022 року ви можете подати зауваження та пропозиції до проєкту Мінсоцполітики, розміщеного на сайті міністерства, про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році.
Проєкт, зокрема, стосується військових пенсіонерів, а саме запропоновано з 1 березня 2022 року збільшити на коефіцієнт 1,14 у межах максимального розміру пенсії (станом на січень 2022 року — 19340 грн), розміри пенсій за вислугою років, по інвалідності та в разі втрати годувальника, що були призначені до 31 грудня 2021 року, які не перераховувалися з 1 січня 2021 року до 28 лютого 2022 року.
Збільшення пенсії застосовується також у разі поновлення виплати пенсії, призначеної до 31 грудня 2021 року. Розмір збільшення враховується під час подальших перерахунків пенсії.
Установити, що збільшуються на 25 % розміри пенсій особам з інвалідністю внаслідок війни, обчислені як пенсії за віком, і щодо яких проведено індексацію як пенсії за вислугою років і по інвалідності з урахуванням індексації, на визначений КМУ коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.
Проєкт, пояснювальна записка та порівняльна таблиця за посиланням.
Щоб брати участь у громадському обговоренні, потрібно авторизуватися на сайті Мінсоцполітики за посиланням.

Грошова премія для найкращих курсантів у День пам’яті Героїв Крут

Як повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України, починаючи з цього року, щорічно у День пам’яті Героїв Крут найкращих курсантів відзначатимуть грошовою премією від Президента України за успіхи у навчанні.
Джерело.

Завантажити PDF