110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Новини тижня від 12 жовтня 2020

Новини Юридичної сотні

Тепер ви можете отримати платні послуги адвокатів Юридичної сотні. 10% від прибутку ми направимо на підтримку гарячої лінії.
Читайте наш огляд законопроєктів, які пропонують запровадити пільгове розмитнення автомобілів для ветеранів.
Як законодавство регулює перетин державного кордону для громадян України та іноземців під час карантину? Читайте в нашому огляді.
Ми проаналізували зразкову справу Верховного Суду щодо перерахунку пенсій військовослужбовців.
Оновлена пам’ятка «Санаторно-курортне лікування» є в розділі “Пам’ятки” на нашому сайті.

 

Проєкти, розгляд яких планується на засіданні Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Підтримка осіб, які втратили роботу під час карантину, а також ФОПів, що втратили дохід (№ 3949 від від 03.08.2020)

Проєктом пропонується:

– урегулювання прогалин законодавства з метою вдосконалення механізму виплат для застрахованих осіб, що втратили роботу під час карантину;

– установлення права ФОПів, які є застрахованими особами, на допомогу по частковому безробіттю, якщо вони втратили дохід під час карантину.

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати законопроєкт.

Відшкодування завданої шкоди (№3752 від 26.06.2020)

Цивільний кодекс України передбачає право на матеріальне відшкодування потерпілому шкоди, завданої внаслідок вчинення злочину. Проєкт №3752 пропонує деталізувати норми щодо відшкодування, додатково зазначивши, що саме повинно бути відшкодовано: курс лікування, недоотриманий дохід внаслідок ушкодження здоров’я, ортезно-терапевтичні засоби. У чинній нормі вже є перелік, що має бути відшкодовано, у деталізації немає потреби.

Також проєкт №3752 пропонує передбачити можливість держави звертатися за поверненням коштів, які були виплачені з державного бюджету у вигляді компенсації потерпілому, якщо майновий стан потерпілого змінився. Чинна редакція Цивільного кодексу передбачає, що у випадку, коли особу злочинця не встановлено, ці кошти відшкодовуються з державного бюджету. Однак механізм оцінювання змін майнового стану особи в проєкті відсутній.
Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт.

Податкові пільги для ввезення автомобілів (№3825 від 10.07.2020)

Законопроєкт №3825 передбачає звільнення від оподаткування ПДВ постачання легкових автомобілів, вантажопасажирських автомобілів-фургонів з об’ємом двигуна не бiльше як 3000 куб. см або інших транспортних засобів тільки з поршневим двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напiвдизелем), якщо ці транспортні засоби придбані власним коштом для осіб з інвалідністю І та ІІ групи, законних представників недієздатної особи з інвалідністю І та ІІ групи, законних представників дитини з інвалідністю І та ІІ групи при наявності медичних показань для забезпечення автомобілем і відсутності протипоказань до керування.

Проте в пояснювальній записці до проєкту №3825 зазначено, що особи, які за власні кошти придбали автомобіль, автоматично втрачають право на безоплатне отримання автомобіля коштом Державного бюджету України. Законопроєкт №3825 не містить прямої норми про втрату права на безоплатне отримання автомобіля, може призвести до колізії правових норм та погіршення становища пільговиків. У чинному порядку забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями (Постанова КМУ від 19 липня 2006 р. № 999) визначено, що особи, які придбали автомобіль власним коштом, не беруться на облік для забезпечення автомобілем на пільгових умовах. Норм про зняття з обліку пільговика на цій підставі в автоматичному порядку не передбачено.

Окрім того, законопроєкт пропонує поширити таку пільгу на законних представників дітей з інвалідністю І та ІІ групи, а відповідно до Постанови КМУ від 21 листопада 2013 р. № 917 “Деякі питання встановлення лікарсько-консультативними комісіями інвалідності дітям” такі комісії визначають категорію “дитина з інвалідністю” або “дитина з інвалідністю підгрупи А”. Отже, без внесення змін до проєкту законні представники дітей з інвалідністю скористатися пільгою не зможуть.
Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт.

Митні пільги для ввезення автомобілів (№3826 від 10.07.2020)

Від оподаткування митними платежами (не частіше 1 разу на 5 років) проєкт №3826 пропонує звільнити ввезення легкових автомобілів, вантажопасажирських автомобілів-фургонів з об’ємом двигуна не бiльше як 3000 куб. см або інших транспортних засобів тільки з поршневим двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напiвдизелем), якщо ці транспортні засоби придбані власним коштом для осіб з інвалідністю І та ІІ групи, законних представників недієздатної особи з інвалідністю І та ІІ групи, законних представників дитини з інвалідністю І та ІІ групи при наявності медичних показань для забезпечення автомобілем і відсутності протипоказань до керування.

Законопроєкт має ті ж недоліки, що і попередній: потенційне погіршення становища пільговиків через згадку в пояснювальній записці про автоматичне зняття з обліку для забезпечення автомобілем, у той час як нормативно-правові акти цього не передбачають та “мертві” норми для законних представників дітей з інвалідністю, оскільки відсутній механізм надання дитини групи інвалідності.
Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт.

 

Кабінет Міністрів України

Утворення урядових комітетів

05.10.2020 було утворено два нових комітети, які стосуються оборонної сфери:

– Урядовий комітет з питань національної безпеки і оборони, стратегічних галузей промисловості, паливно-енергетичного комплексу та інфраструктури;

– Урядовий комітет з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та соціальної політики.

Джерело: Постанова КМУ від 05.10.2020 № 921.

Використання коштів, передбачених у державному бюджеті на здійснення заходів із реінтеграції населення тимчасово окупованих територій

Державне підприємство “Реінтеграція та відновлення” стало одним з одержувачів коштів за програмою “Заходи щодо захисту і забезпечення прав та свобод осіб, які позбавлені (були позбавлені) особистої свободи незаконними збройними формуваннями, окупаційною адміністрацією та/або органами влади Російської Федерації з політичних мотивів, а також у зв’язку з громадською, політичною або професійною діяльністю вказаних осіб, підтримки зазначених осіб та членів їхніх сімей, заходи з реінтеграції населення тимчасово окупованих територій, виплати державних стипендій імені Левка Лук’яненка” (Постанова КМУ від 18.06.2018 № 328).
Кошти виділяються для фінансової підтримки на покриття поточних витрат підприємства під час виконання його статутних завдань із метою реінтеграції населення тимчасово окупованих територій. Постанова, яку можна переглянути за посиланням, деталізує, на які саме витрати можуть використовуватися бюджетні кошти.
Джерело: Постанова КМУ від 05.10.2020 № 919.

 

Офіс Президента України

Управління “Укроборонпром”

Нещодавно відбулися деякі зміни в управлінні державним концерном “Укроборонпром”:

– звільнено А. Абромавичуса з посади генерального директора, натомість призначено І. Фоменка виконуючим обов’язки генерального директора;

– припинено повноваження члена Наглядової ради І. Смілянського.

Джерела: Укази ПУ від 06.10.2020 № 422/2020, № 423/2020, № 424/2020.

Міністерство у справах ветеранів України

Практичні курси для ветеранок

ГО “Жіночий Ветеранський Рух” за сприяння UN Women Ukraine організувала для ветеранок, які проживають у невеликих містах, безкоштовний курс “Підприємницька діяльність”, що має на меті навчити їх шукати нові джерела доходу шляхом створення власного бізнесу. Курс складається із 4 онлайн тренінгів на платформі Zoom.
Посилання на реєстрацію, де ви також зможете дізнатися всі деталі щодо тренінгів.
Ветеранки, які вже мають власний бізнес, проте хочуть поглибити свої знання у сфері його просування, мають можливість зареєструватись на практичний курс “Основи ефективного маркетингу будь-чого”, який включає 4 заняття в Zoom (кейсова частина + питання-відповіді). Перший тренінг відбувається вже сьогодні, 12.10.2020. Посилання на реєстрацію тут.
За деталями до ГО “Жіночий ветеранський рух” на електронну адресу: zhinochyi.veteranskyi.rukh@gmail.com.
Сторінка у Facebook

Затвердження форм документів щодо грошової компенсації за жилі приміщення для деяких категорій осіб

Міністерство у справах ветеранів України пропонує затвердити форми документів для отримання грошової компенсації за житло для:
– осіб, які брали участь у Революції Гідності, а також членів їхніх сімей (форми документів за посиланням);
– осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їхніх сімей (пояснювальна записка за посиланням);
– осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їхніх сімей (проєкт наказу, пояснювальна записка та форми документів за посиланнями).

У проєктах наказів ідеться про акт обстеження матеріально-побутових умов та журнал обліку звернень деяких категорій осіб, що містить інформацію про використання ними грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення.
Письмові пропозиції та зауваження до проєкту наказу можна подавати до 23.10.2020 на електронні адреси: zhytlo@mva.gov.ua та info@mva.gov.ua з подальшим направленням паперового варіанту на поштову адресу: провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001.

 

Міністерство оборони України

Меморандум про посилення співпраці між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії

Андрій Таран та Державний секретар із питань оборони Великої Британії та Північної Ірландії Бен Уоллес підписали Меморандум про посилення співпраці у військовій і військово-технічній сферах.
Відповідно до меморандуму передбачено залучення фінансування Британського експортно-кредитного агентства в розмірі 1,25 млрд фунтів стерлінгів. Також ідеться про постачання сучасних зразків військової техніки та новітнього високоточного озброєння, налагодження виробництва окремих видів військової продукції в Україні, а також будівництво об’єктів базування ВМС України.

Жінка очолила канадську тренувальну місію «UNIFIER»

Командир 9-ої ротації підполковник Раян Стімпсон офіційно передав командування тренувальної місії правонаступниці підполковнику Сарі Хір, яка стала першою жінкою-військовослужбовцем, що керуватиме канадським контингентом у рамках «UNIFIER». Операція “Unifier”, також відома як Об’єднана цільова група Збройних Сил Канади – Україна, — це внесок Збройних Сил Канади у безпеку України в координації зі Збройними силами України.

Завантажити PDF