110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Новини тижня від 1 березня 2021

Найпоширеніші питання, з якими зверталися військовослужбовці до юристів у 2020 році

У 2020 році ми отримали 14851 звернення за правовою допомогою від військовослужбовців, ветеранів та їхніх родин. Найчастіше нас запитували про: приватизацію землі, банківські кредити, житло, грошові виплати, відпустки, звільнення з військової служби, а також про зміни у зв’язку з карантином. Читайте наш аналіз на сайті.

Голосуйте за Вікторію Івасик, юристку ГО “Юридична сотня”, яка балотується до Громради при Мінветеранів

Міністерство опублікувало список кандидатів до складу Громадської ради, які допущені до голосування. Івасик Вікторія, координаторка аналітико-адвокаційного центру Юридичної сотні, подала свою кандидатуру до Громадської ради при Міністерстві у справах ветеранів. Віддати свій голос за Вікторію ви зможете з 9-12 березня 2021 року на сайті gromrada.mva.gov.ua. Голосувати матимуть змогу всі охочі.
Довідково: відібрано 72 кандидати, з яких лише 35 увійде до складу ради.

Офіс Президента України

Строки проведення чергових призовів та звільнення в запас

Президент України визначив строки звільнення в запас та проведення чергових призовів на строкову військову службу у 2021 році (указ ПУ № 71/2021 від 24.02.2021).

Чергові призови на строкову військову службу заплановано на квітень – червень та жовтень – грудень 2021 року.

Нагадаємо, що призову підлягають повнолітні та придатні за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, які ще не досягли 27-річного віку. Водночас такі особи будуть призвані лише в разі, якщо вони не мають права на звільнення або відстрочку. Усі підстави для  звільнення та відстрочки встановлені в ст.ст. 17, 18 ЗУ “Про військовий обов’язок і військову службу”. Ідеться про навчання, продовження професійної діяльності, сімейні обставини й стан здоров’я. До того ж цей перелік є невичерпним, а отже, обласні призовні комісії за поданням районних (міських) можуть прийняти відповідне рішення за запитом особи, яка підлягає призову.

Звільнення в запас. Ті строковики, які мають ступінь вищої освіти магістра матимуть змогу звільнитися в червні – липні та в жовтні – грудні 2021 року. Решта військовослужбовців, які проходять строкову службу, будуть звільнені в квітні – червні 2021 року та грудні 2021 року – січні 2022 року. Останній термін стосується військових, що були призвані в липні 2020 року (у зв’язку з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19).

Стратегія розвитку кримськотатарської мови та створення Організаційного комітету установчого Саміту Кримської платформи 

26 лютого, у День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Президент України підписав указ, яким зобов’язав Уряд розробити та затвердити протягом 6 місяців Стратегію розвитку кримськотатарської мови на 2022 – 2032 роки. Така Стратегія повинна включати низку заходів щодо:

  • затвердження алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки;
  • інформування міжнародних партнерів про ці заходи, зокрема в контексті проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН на період 2022 – 2032 років Міжнародного десятиліття мов корінних народів.

 Також цим указом Президент затвердив склад Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні установчого Саміту Кримської платформи, який очолив Кулеба Дмитро Іванович — Міністр закордонних справ України.

З указом Президента України від 26 лютого 2021 року № 78/2021 можна ознайомитися, перейшовши за посиланням.

Міністерство соціальної політики України

Порядок використання коштів бюджету для виплати допомоги до 5 травня

До 11 березня 2021 року ви маєте можливість надати свої зауваження та пропозиції щодо порядку використання коштів державного бюджету, передбачених для виплати разової грошової допомоги до 5 травня. Цей порядок розроблений Мінсоцполітики та оприлюднений на сайті органу для проведення громадських консультацій.

Проєкт визначає головних розпорядників та розпорядників нижчого рівня, осіб, які мають право на отримання допомоги до 5 травня, а також процедуру перерахунку коштів і строки, протягом яких вони повинні бути проведені.

У пояснювальній записці до проєкту вказано, що обсяг видатків на реалізацію мети становить 1 380 850,2 тис. грн, з яких 6 904,3 тис. грн на поштові видатки ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань.

Подання пропозицій здійснюється до 11 березня 2021 року. Поштова адреса міністерства: м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10, 01601. Тел.:  (044) 289-86-22,  (044) 289-70-60. Електронна адреса: ksankur@mlsp.gov.ua.

Пояснювальна записка та текст проєкту доступні за лінками.

Кабінет Міністрів України

Забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами

Кабінет Міністрів України виклав у новій редакції Порядок забезпечення осіб з інвалідністю і дітей з інвалідністю технічними та іншими засобами, затверджений постановою від 03 грудня 2009 року № 1301.

Відтепер цей порядок визначає механізм безоплатного забезпечення медичними виробами та іншими засобами не лише осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, а й осіб, що вказані в абз. 6 ст. 4 Закону України “Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні”, які мають виражені порушення функцій органів та систем незалежно від установлення їм інвалідності з метою їхньої медичної реабілітації. Ідеться про:

  • військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) ЗСУ, НГУ, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, Держприкордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовців військових прокуратур, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців МВС тощо, які брали безпосередню участь в АТО/ООС;
  • працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в АТО/ООС;
  • мирних громадян, які проживали в районах проведення АТО/ООС.

Відповідне забезпечення відбуватиметься на підставі висновків лікарсько-консультативних комісій лікувально-профілактичних закладів чи рішень ВЛК незалежно від установлення їм інвалідності.

Джерело: постанова КМУ від 24 лютого 2021 року № 141

Державна соціальна програма запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року

Перейшовши за посиланням, ви матимете можливість ознайомитися з державною соціальною програмою запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року, яку 24 лютого 2021 року затвердив Уряд (постанова КМУ № 145).

Програма містить інформацію про завдання, заходи, очікувані результати, а також обсяги та джерела фінансування.

Для моніторингу дієвості програми Уряд зобов’язав її виконавців подавати Мінсоцполітики щопівроку інформацію про стан її виконання.

Довідково. За інформацією, наданою Мінсоцполітики, протягом 2020 року зафіксовано 211 362 звернення щодо домашнього насильства, що на 61,9 % більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (130 514 звернень). З них:

  • від дітей надійшло 2 765 звернень, що становить 1,3 % від загальної кількості;
  • від жінок – 180 921 звернення, що становить 85,6 % від загальної кількості;
  • від чоловіків – 27 676 звернень, що складає 13,1 % від загальної кількості звернень.

Обліковано 262 звернення щодо вчинення домашнього насильства щодо осіб з інвалідністю.

Завантажити PDF