110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Які теми найбільше цікавили військовослужбовців та ветеранів протягом 2020 року?

Info 2020 загальна 5

1 березня 2021

У 2020 році гаряча лінія ГО “Юридична сотня” отримала 14851 звернення. З них 12321 від військовослужбовців, ветеранів та осіб з інвалідністю внаслідок війни, 205 від членів сімей загиблих військовослужбовців та 2325 від третіх осіб військкоматів, військових частин та сімей військовослужбовців. На гарячу лінію Юридичної сотні найбільше телефонували з території проведення Операції об’єднаних сил 1991 особа, після неї найбільше запитів надійшло з Київської, Дніпропетровської, Донецької, Львівської, Одеської областей.

Найактуальніша тема протягом 11 місяців надання відпусток військовослужбовцям та ветеранам. Юристів запитували про виплати компенсації за неотримані відпустки, у тому числі й за додаткову відпустку для учасників бойових дій строком 14 діб. Ці питання були актуальними, оскільки 21 серпня 2019 року Велика Палата Верховного Суду ухвалила зразкове рішення на користь ветерана щодо компенсації відпустки строком 14 діб. Учасники бойових дій, довідавшись про таке право, почали масово звертатись до громадської організації “Юридична сотня”, щоб дізнатись, як можна отримати таку виплату.

На другому місці —  питання приватизації земельних ділянок державної та комунальної власності. Ветерани мають право на першочергове відведення землі для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва (усього — на 5 видів земельних ділянок). Майже всі питання стосувались порядку пошуку вільної землі, оформлення права власності або оскаржень неправомірних відмов органів державної влади та місцевого самоврядування.

Протягом п’яти місяців у 2020 році в топі були банківські та кредитні питання. Це стосувалось як кредитних пільг для військовослужбовців (звільнення від сплати відсотків, штрафів та пені за зобов’язаннями), так і можливості отримання пільгових кредитів на житло, ремонт та особисті потреби. Найпоширеніші питання стосувалися наступного: що робити, якщо банк чи МФО відмовляється списати відсотки; як поводитися, якщо телефонують колектори; як зняти арешт із банківських рахунків тощо. 

Тема доступного житла залишається надзвичайно актуальною для ветеранської спільноти, тому не дивно, що тричі вона займала перші позиції в топі звернень на гарячу лінію “Юридичної сотні” і минулого року. Найпопулярнішими були питання житлового обліку, компенсацій за належне до отримання житла, безоплатного ремонту та інших пільгових програм. 

У березні-квітні 2020 року в наше життя ввірвався коронавірус, тому юридичні зміни у зв’язку з карантином цікавили ветеранів навіть більше, ніж ветеранські питання. Таке відбулося вперше з моменту заснування організації у 2014 році. До найпоширеніших “коронавірусних” питань належали: самоізоляція, безоплатне тестування, виплати медикам та підприємцям, штрафи за порушення умов карантину. 

У травні темою №1 була щорічна виплата до 5 травня для ветеранів, а під кінець року військових та ветеранів почали цікавити теми звільнення з військової служби та пенсійних виплат трохи більше ніж зазвичай у цьому році.

З темою звільнення також тісно пов’язані й питання виплати грошових сум під час звільнення (грошового забезпечення, за неотримане речове майно та оздоровчих), та й загалом питання, що стосуються виплат грошового забезпечення і його індексації, традиційно тримали першість протягом кількох місяців.

You may also like