110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Призначення одноразової грошової допомоги у випадку, якщо смерть військовослужбовця настала внаслідок вчинення злочину

огд злочин

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

3 червня 2021

Аналізуємо судову практику, яка стосується призначення грошової допомоги у випадку, якщо смерть військовослужбовця настала внаслідок вчинення злочину.

 

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/06/ogd-zlochin.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Обставини справи:

Військовослужбовця ЗСУ було вбито під час виконання ним службових обов’язків військової служби. Він помер внаслідок одержання поранень, заподіяних іншим військовослужбовцем ЗСУ.

Члени сім’ї загиблого військовослужбовця звернулися із заявою про нарахування та виплату одноразової грошової допомоги, проте комісія Міноборони відмовила їм у виплаті. Оскільки на думку комісії, загибель не була безпосередньо пов’язана з виконанням службових обов’язків. Члени сім`ї загиблого оскаржили відмову в судовому порядку.

Верховний Суд підтримав обґрунтованість рішень судів першої та апеляційної інстанції, зазначивши: “оскільки поранення військовослужбовця у період виконання ним службових обов’язків, яке спричинило смерть, не було наслідком вчинення ним кримінального чи адміністративного правопорушення або перебування у стані алкогольного сп’яніння, а сталося внаслідок скоєння злочину іншим військовослужбовцем, суди дійшли обґрунтованого висновку про наявність підстав для визнання протиправним та скасування рішення Міністерства оборони України”.
Касаційну скаргу Міноборони було залишено без задоволення.

Із повним текстом постанови Верховного Суду можна ознайомитись за посиланням.

Більше корисної інформації та аналізу судової практики ви можете знайти в аналітичному продукті Юридичної сотні.

Джерело: Постанова Верховного Суду від 11 квітня 2018 року справа №802/1869/17-а

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like