110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Що зробила Верховна Рада 8 скликання для ветеранів та військових за 5 років?

Верховна Рада України 8 скликання розпочала свою роботу після Революції Гідності та стала відображенням надій громадянського суспільства на реформи в державі. За 5 років роботи Верховної Ради 8 скликання народні депутати рекордну кількість раз реалізовували своє право на законодавчу ініціативу. Так, народними депутатами було зареєстровано 6441 законопроект. Загалом, за час роботи
Верховної Ради 8 скликання було зареєстровано 7703 законопроектів (у тому числі Кабінетом Міністрів України, Президентом України).
У зв’язку із початком російсько-української війни особливого законодавчого захисту потребують особи, які брали участь в антитерористичній операції/операції об’єднаних сил, члени їхніх сімей та члени сімей загиблих ветеранів. Таким чином, тема національної безпеки і соціального захисту військовослужбовців і ветеранів мала б бути номером один в порядку денному Верховної Ради.
У підсумку, із загальної кількості законопроектів, зареєстрованих народними депутатами, лише 3% (близько 200) було спрямовано на покращення соціального захисту військовослужбовців та ветеранів. З них 64 законопроекти стали законами.
У розрізі тематики прийнятих законів варто зазначити, що більшість з них стосується надання та позбавлення ветеранського статусу, врегулювання питань, пов`язаних із проходженням військової служби та виконанням обов`язків військовослужбовцями в умовах існування особливого періоду.

You may also like