[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]
7 червня 2019
Юридична Сотня підготувала дане роз’яснення на прохання членів сімей загиблих, які звертаються на нашу гарячу лінію.
[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2019/06/chi-diye.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
Отже, 18 березня Рішенням КСУ було відновлено пільги на проїзд для членів сімей загиблих, учасників війни та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.
Зокрема, для членів сімей загиблих було відновлено безкоштовний проїзд за талонами (один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом незалежно від наявності залізничного сполучення або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-процентною знижкою.
Такі талони на проїзд для членів сімей загиблих видаються органами соціального захисту населення. Однак, на гарячу лінію Юридичної Сотні поступає багато звернень щодо відмови органів соціального захисту населення у видачі листів талонів на проїзд.
Повідомляємо, що незважаючи на те, що відповідно до статті 151-2 Конституції України рішення та висновки, ухвалені КСУ, є обов’язковими, остаточними і не можуть бути оскаржені, для того щоб відновити норми, які передбачають безоплатний проїзд необхідно внести зміни до Закону України «Про статус ветеранів, гарантії їх соціального захисту» та «Про Державний бюджет України на 2019 рік».
На разі, у Верховній Раді України вже зареєстровано відповідні ініціативи народних депутатів: законопроект 9428 та альтернативні до нього 9428-1 та 9428-2.
Проте, жоден з них не був розглянутий ВРУ та ймовірно не буде розглянутий, адже до кінця роботи ВРУ 8 скликання залишилось 3 пленарні тижні, протягом яких депутати планують розглянути зміни до виборчого законодавства.
Відтак, з початку роботи ВРУ нового скликання, що розпочнеться у вересні 2019 року, необхідно буде знову реєструвати такі законопроекти, адже законопроекти 9428, 9428-1 та 9428-2 будуть автоматично відкликаними після завершення роботи ВРУ 8 скликання.
У зв’язку із тим, що рішення КСУ не виконується, права членів сімей загиблих порушуються, а ВРУ не приймає жоден із законопроектів, які відновлюють пільги на проїзд члени сімей загиблих мають право звертатись до суду з позовом до Міністерства соціальної політики України.
Для написання позовної заяви члени сімей загиблих можуть звернутися до Центрів з надання безоплатної правової допомоги.
Дякуємо Людмилі Голополосовій з ГО «Родина героя» за те, що звернули нашу увагу на цю проблему.
[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]
Немає додаткових матеріалів за цією темою