110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Пільги для ветеранів. Результати тесту

пільги результати тесту

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

8 червня 2019

За результатами тесту, у середньому 72% опитаних набрали 10 з 14 балів. Приємно, що наші читачі знають свої права. Давайте розберемося з запитанням у якому зробили найбільшу кількість помилок.

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2019/06/pilgi-rezultati-testu.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

❓ Отже, що держава гарантує ветеранам?

❌ Кредит на власний бізнес

Окремого порядку кредитування для ветеранського бізнесу законодавством наразі не передбачено. Існує лише можливість, згідно із положеннями Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» отримати допомогу по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності безробітними, які не можуть бути працевлаштовані у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи. Проте така можливість доступна для громадян незалежно від статусу ветерана.

❌ Звільнення від сплати військового збору

Військовим збором не обкладаються лише доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в антитерористичній операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення операції Об’єднаних сил (ООС). (Як це визначено в перехідних положеннях Податкового кодексу України). На ветеранів така пільга не розповсюджується.

❌ Пільгове розмитнення автомобіля

Розмитнення авто не входить до переліку пільг, який закріплено у чинному законодавстві. Було зареєстровано законопроекти щодо запровадження цієї пільги (наприклад. законопроекти №2446а та №3251), проте наразі жоден з них не набув чинності

❌ Безкоштовний проїзд залізничним транспортом без обмежень

Відповідно до п. 17 ч. 1 ст. 12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” ветерани мають право на безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-процентною знижкою.

✅ Безкоштовне отримання землі

Кожен громадянин має право на безоплатну передачу земельних ділянок із земель державної або комунальної власності відповідно до норм. встановлених Земельним кодексом України. А згідно з нормою Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” ветерани мають право на першочергове відведення земельних ділянок (пункт 14 частини 1 статті 12 Закону).

✅ Встановлення квартирного телефону зі знижкою

Відповідно до п. 19 ч. 1 статті 12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” ветерани мають право на позачергове користування всіма послугами зв’язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20 процентів від тарифів вартості основних та 50 процентів – додаткових робіт).

✅ Позачерговий вступ до вищого навчального закладу

Дана пільга передбачена частиною 7-8 статті 12 ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Порядок та умови надання державної цільової підтримки – Постановою КМУ від 23 листопада 2016 р. № 975 “Про надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійно-технічної та вищої освіти”. Прийом на навчання за пільговими умовами – в Умовах прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2019 році, затверджених Наказом МОУ від 11 жовтня 2018 року № 1096 (такий наказ приймається щорічно).

Даний проект виконується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine – USAID Україна

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like