110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Верховна прийняла три законопроекти, які стосуються військовослужбовців

8370

6 червня 2019

Сьогодні, 6 червня 2019 року Верховна Рада працювала активно та прийняла ще 3 законопроекти, які стосуються військовослужбовців.

Законопроект №8370 про військову стандартизацію відповідно до стандартів НАТО – прийнято за основу і в цілому. Ним пропонується:

  • доповнити законодавство новими термінами «військова стандартизація», «військовий стандарт», «стандарт НАТО» та «стандарт у сфері оборони держави-члена НАТО»;
  • надати Міністерству оборони України повноваження щодо забезпечення нормативно-правового регулювання у сфері військової стандартизації та визначення органу військової стандартизації, внести зміни до Закону України «Про стандартизацію» стосовно не поширення сфери його дії на військові стандарти.

Законопроект №9438 про військових злочинців – прийнято у першому читанні. Ним передбачається:

  • криміналізацію так званих основних злочинів за міжнародним правом (геноцид, агресія, злочини проти людяності та воєнні злочини);
  • забезпечення виконання міжнародних зобов’язань щодо запобігання безкарності зазначених злочинів;
  • удосконалення правового режиму кримінальної відповідальності за катування у максимальній відповідності з вимогами сучасного міжнародного права.

Законопроект №10244-1 про врегулювання військової діяльності капеланів в ЗСУ та в інших військових формуваннях– прийнято у першому читанні. Він закріплює:

  • право на душпастирську опіку для військовослужбовців;
  • законопроект не передбачає надання жодного статусу для військових капеланів та не передбачає жодних соціальних гарантій для військових капеланів.
You may also like