110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Як відновити втрачений військовий квиток?

311449831 5468584089904299 2930287154168350672 N

З 24 лютого наша держава дає відсіч російській агресії. Через війну життя кожного українця змінилося. Хтось з першого дня на фронті.  Комусь довелося покинути свою домівку в пошуках безпеки. А в когось війна забрала дім та минуле.

ГО «Юридична сотня» стала все частіше отримувати запити про правильний порядок відновлення втрачених документів. Тому ми вирішили розповісти про це. 

Почемо з найважливішого документа для військовослужбовців та військовозобов’язаних осіб у запасі. З військового квитка.

 

Військовий квиток визначає належність власника до військової служби, служби в запасі та військового обов’язку і є безстроковим. Кожен військовослужбовець (військовозобов’язаний, резервіст) зобов’язаний:

– надійно зберігати військовий квиток;

– стежити за своєчасним і точним внесенням до нього змін;

– виконувати вимоги Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

 

Що ж робити, якщо під час бойових дій, при переїзді, в окупації чи за інших обставин військовий квиток втрачено? Наші юристи мають відповідь.

 

Військовий квиток може бути виданий повторно у випадку:

  • непридатності його для подальшого користування: фізичного погіршення стану документа;
  • знищення під час стихійного лиха;
  • втрати або викрадення;
  • зміни прізвища, імені чи по батькові військовослужбовця (військовозобов’язаного, резервіста).

Повторно військовий квиток може бути виданий тільки за рішенням керівника відповідного ТЦК та СП (військкомату) на підставі особистого рапорту (заяви) військовослужбовця (військовозобов’язаного, резервіста).

 

Куди звертатися?

Про втрату військового квитка діючий військовослужбовець зобов’язаний невідкладно повідомити безпосередньому командиру за місцем проходження військової служби рапортом із поясненням причин втрати військового квитка та проханням про його повторну видачу.

Особа, звільнена з військової служби (військовозобов’язаний, резервіст), звертається із заявою до керівника військкомату, у якому перебуває на військовому обліку. У заяві також слід пояснити причини втрати квитка.

Якщо необхідність одержання військового квитка повторно пов’язана зі зміною прізвища, імені чи по батькові військовослужбовця (військовозобов’язаного, резервіста), то він видається на підставі одержаного військовослужбовцем (військовозобов’язаним, резервістом) нового паспорта громадянина України.

Важливо знати, що військовослужбовець (військовозобов’язаний, резервіст) може передавати військовий квиток іншим особам лише за умови одержання оформленої у встановленому порядку розписки про отримання відповідними особами такого квитка.

За зіпсований або недбало збережений військовий квиток, через що він був втрачений, військовослужбовець (військовозобов’язаний, резервіст) несе відповідальність відповідно до закону.

Так, статтею 211 КУпАП передбачений штраф за недбале зберігання  в розмірі від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 850 гривень). У разі, якщо таке правопорушення вчинене повторно або в особливий період, сума штрафу складає від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 гривень).

Джерело: Указ Президента України “Про Положення про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцера запасу” від 30 грудня 2016 року № 582/2016; Кодекс України про адміністративні правопорушення.

You may also like