[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]
27 травня 2021
Чим регулюється питання банківських пільг військовослужбовців?
ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Нещодавно ВРУ внесла зміни до цього закону, а саме до п. 15 ст. 14, яка описує пільги військовослужбовців за кредитними зобов’язаннями.
[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/05/kredit-gorizntalne.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
Що змінилось?
Відтепер не всі військовослужбовці звільняються від сплати відсотків за користування кредитом, та штрафів/пені за несвоєчасну сплату платежів по кредиту.
Було:
військовослужбовці — з початку і до закінчення особливого періоду;
резервісти та військовозобов’язані — з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду.
Стало:
військовослужбовці, призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, — на весь час їхнього призову;
вйськовослужбовці, які брали або беруть участь в ООС, перебували або перебувають безпосередньо в районах та в період ООС — під час дії особливого періоду.
Отже, не всі військовослужбовці, які уклали контракт, можуть скористатись такою пільгою, а лише військовослужбовці-УБД, або ж особи,призвані на військову службу під час особливого періоду на час призову. На резервістів та військовозобов’язаних пільга не поширюється.
Що робити, якщо порушені права військовослужбовця за кредитними зобов’язаннями?
1) Звернутися до банку (кредитної установи) із заявою про проведення звірки зобов’язань та отримати довідку із сумою залишку заборгованості по тілу кредиту, а також процентах, комісіях, штрафах тощо.
2) Звернутися до установи (банку) з ПИСЬМОВОЮ заявою про звільнення від сплати штрафних санкцій, пені та процентів по кредиту, а також про звільнення від сплати страхових платежів, якщо такі передбачені кредитним договором.
Якщо не реєструють вашу письмову заяву — надіслати її Укрпоштою, рекомендованим листом із повідомленням про вручення та описом вкладення. До заяви потрібно додати документи, які підтверджують статус військовослужбовця, завірені в установленому порядку.
3) У випадку, якщо заяву, зазначену в п.2, не було задоволено (або не була надана письмова відповідь у встановлені строки) звернутися до голови правління банку з аналогічною письмовою заявою. У цій заяві обов’язково вказати відомості про надання попередньої заяви та результати її розгляду.
Відповіді на заяви надаються протягом 30 днів +- час на пересилку.
4) У випадку, якщо заяву, зазначену у п.3, не було задоволено, звернутися до суду з позовною заявою до банку. У прохальній частині варто просити тимчасово припинити нарахування платежів за кредитним зобов’язанням.
[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]
Немає додаткових матеріалів за цією темою