110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Зміни командування ЗСУ, фестиваль “Пульс Гідності” та інші новини тижня

YS100 США новини

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

3 серпня 2021

Зміни командування ЗСУ

Відповідно до низки указів Президента України відбулися деякі зміни щодо командування ЗСУ, а саме:
Хомчака Руслана Борисовича звільнено з посади Головнокомандувача ЗСУ, натомість на цю посаду призначено Залужного Валерія Федоровича;
Корнійчука Сергія Петровича звільнено з посади начальника ГШ ЗСУ, натомість на цю посаду призначено Шапталу Сергія Олександровича;
генерала-лейтенанта Кравченка Володимира Анатолійовича звільнено з посади Командувача об’єднаних сил, натомість на цю посаду призначено Павлюка Олександра Олексійовича.
Джерело: укази Президента України № 319/2021, 320/2021 від 27.07.2021, № 326/2021, 327/2021, 328/2021, 329/2021 від 28.07.2021.

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/08/YS100_SSHA_novini.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Перша жінка-командувач

Вперше жінка очолила одне з Командувань у Збройних Силах України. Андрій Таран підписав наказ про призначення полковника медичної служби, головного інспектора Головної інспекції Міністерства оборони Тетяни Остащенко на посаду Командувача Медичних сил ЗСУ.
Нагадаємо, що Національна програма під егідою комісії “Україна – НАТО” на 2021 рік передбачає створення ефективної недискримінаційної системи добору, просування по службі, умов проходження служби жінок і чоловіків, а Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” на період до 2025 року встановлює створення умов для проведення моніторингу призначення жінок на керівні посади.

Всеукраїнський фестиваль “Пульс Гідності”

24 серпня, з нагоди 30-ї річниці Незалежності України, Мінветеранів проведе Всеукраїнський фестиваль “Пульс Гідності”. 
Захід відбудеться в Києві, у парку “Володимирська гірка”. На локації буде інформаційна зона, дитячий та спортивний майданчики, а ветерани, громадські організації та волонтери матимуть змогу презентувати власний продукт або послугу, розповісти про свою діяльність, провести майстер-класи тощо.
Взяти участь у фестивалі можна за попередньою реєстрацією, яка триває до 8 серпня за наступними посиланнями:
“Створено Захисниками України” (для ветеранів та ветеранок, які мають власну справу) – https://cutt.ly/TQu3Vvf;
“Містечко NGO” (для громадських організацій) – https://cutt.ly/HQu3DCL;
“Жива бібліотека” (для ветеранів та волонтерів-письменників) – https://cutt.ly/HQu3PVH.

Придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю

Уряд затвердив у новій редакції порядок використання коштів для придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, поширивши його також на маломобільні групи населення.
Згідно із цим Порядком до маломобільних груп населення належать особи похилого віку, інші особи, які не можуть пересуватися самостійно. Дія цього Порядку поширюється також на осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю з порушеннями зору, інтелектуальними та психічними порушеннями.
Постанова знімає обмеження для потенційних отримувачів транспортних засобів спеціалізованого призначення (міських рад міст із чисельністю населення понад 50 тис. осіб).
Джерело: постанова КМУ від 28 липня 2021 № 779. 

Додатковий збір конкурсних пропозицій від громадських об’єднань ветеранів

До 16:00 год 02 вересня 2021 року Мінветеранів приймає конкурсні пропозиції для участі в конкурсі з визначення загальнодержавних програм, розроблених громадськими об’єднаннями ветеранів, для виконання яких надається фінансова підтримка у 2021 році.
Програми повинні бути пов’язаними із соціальною адаптацією та працевлаштуванням учасників АТО/ООС, започаткуванням ними власної справи, формуванням позитивного образу ветерана тощо.
Пропозиції можна надіслати на адресу: м. Київ, провулок Музейний, 12, Міністерство у справах ветеранів України, 2 поверх, каб. 209.
Докладніше за посиланням або номером телефону: (044) 281-08-44, електронною поштою: dsiv@mva.gov.ua.
Контроль за якістю товарів, робіт і послуг оборонного призначення
КМУ затвердив порядок здійснення контролю за якістю товарів, робіт і послуг оборонного призначення на всіх етапах їхнього розроблення, виробництва, модернізації, ремонту та утилізації, який будуть здійснювати представництва державних замовників у сфері оборони.
Джерело: постанова КМУ від 28 липня 2021 № 781. 

Конкурс на кращий малюнок відзнаки “Національна легенда України”

Відповідно до порядку проведення конкурсу на кращий малюнок президентської відзнаки “Національна легенда України” матеріали на конкурс можна подати в електронній формі в період із 29 липня по 4 серпня 2021 року включно на адресу електронної пошти: info@mkip.gov.ua. Переможець конкурсу визначається до 6 серпня 2021 року на засіданні комісії, склад якої встановлений додатком до порядку проведення конкурсу.
Нагадаємо, що Президент наказом № 294/2021 установив відзнаку “Національна легенда України” для відзначення громадян за визначні особисті заслуги в становленні незалежної України, зміцненні її державності, захисті Вітчизни та служінні Українському народові тощо.
Джерело: постанова КМУ від 28 липня 2021 № 768. 

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like