110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Зміна розміру виплати до 5 травня та системи держнагород. Нові законопроєкти у ВРУ

нові законопроєкти 12 серпня сайт

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

12 серпня 2021

Дайджест свіжих законопроєктів, які були зареєстровані протягом останніх двох тижнів у Верховній Раді України. Тисніть на посилання, щоб прочитати розширений аналіз, підготовлений юристами ГО “Юридична сотня”.

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/08/novi-zakonoproyekti-12-serpnya_sayt.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Зміна розміру виплати до 5 травня (№5832 від 29.07.2021)

Для учасників бойових дій виплата допомоги до 5 травня передбачена проєктом у розмірі 85% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом України про Державний бюджет України на 1 січня поточного року (станом на 2021 рік ця сума складає 1 503,65 грн). Такий самий розмір допомоги передбачений і для колишніх неповнолітніх в’язнів концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання.

Для осіб з інвалідністю внаслідок війни проєкт передбачає такі розміри виплат: особам з інвалідністю I групи – 255 відсотків (4 510,95 грн), II групи – 225 відсотків (3 980,25 грн), III групи – 195 відсотків (3 449,55 грн) прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом України про Державний бюджет України на 1 січня поточного року. Такий самий розмір виплати передбачений проєктом для колишніх малолітніх в’язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаних особами з інвалідністю.

Для осіб, на яких поширюється чинність ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, зокрема членів сімей загиблих, виплата передбачена в розмірі 55% прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, визначеного Законом України про Державний бюджет України на 1 січня поточного року (972,95 грн). Для учасників війни проєкт передбачає допомогу в розмірі 35% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом України про Державний бюджет України на 1 січня поточного року (619,15 грн).

Проєкт не спрямований на комплексне підвищення добробуту ветеранів (наприклад, у сфері забезпечення житлом або освіти). До проєкту надано фінансово-економічне обґрунтування, однак воно не визначає детального механізму покриття необхідних видатків.

Статистика. Відповідно до фінансово-економічного обґрунтування проєкту, в Україні перебуває на обліку 938 847 одержувачів щорічної разової грошової допомоги до 5 травня.

Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт.

Розширений висновок

 

Зміна системи державних нагород (5829 від 26.07.2021)

Проєкт Закону № 5829 спрямований на упорядкування системи державних нагород, зокрема він:

– спрощує систему державних нагород шляхом зменшення їхньої кількості;

– усуває прогалину в законодавстві, що не дозволяє позбавляти зрадників держави, які з певних причин уникли правосуддя, державних нагород шляхом уведення порядку позбавлення державних нагород за негідний вчинок;

– забороняє нагороджувати депутатів та високопоставлених чиновників під час їхнього перебування при владі;

– запроваджує Державний реєстр нагороджених;

– посилює покарання за неправомірне носіння державних нагород, при цьому декриміналізує купівлю і продаж знаків державних нагород.

Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт.

Розширений висновок

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like