110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Новини тижня у сфері ветеранських справ

новини сайт

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

10 серпня 2021

5 серпня 2021 року набрали чинності Закони про:

 • Перейменування свята 14 жовтня на День захисників і захисниць України (ЗУ “Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо святкових і неробочих днів” (р. № 2325). Згідно з інформацією, наданою інформаційним агентством МОУ, наразі понад 10% від загальної чисельності особового складу, залученого до сил та засобів ООС, складають саме жінки-військовослужбовці. Загалом статус учасника бойових дій отримало понад 13 тисяч жінок.
 • Про посилення соціальних гарантій людей з інвалідністю (ЗУ “Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю” (р. № 4113). Закон установлює позачергове обслуговування їх у будь-яких касах та підприємствах, а також право на пріоритет перед іншими особами на проходження передбачених законодавством видів контролю в пунктах пропуску через державний кордон України, контрольних пунктах в’їзду на тимчасово окуповані території та виїзду з таких територій для осіб з інвалідністю першої групи та дітей з інвалідністю в будь-якому разі, інших осіб з інвалідністю в разі, якщо вони прямують на лікування.

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/08/novini-sayt.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Семінар “Особливості реалізації проєктів громадським об’єднанням ветеранів у 2021 році”

Мінветеранів разом з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) запрошує взяти участь у семінарі “Особливості реалізації проєктів громадським об’єднанням ветеранів у 2021 році”, який відбудеться 17 серпня 2021 року в Premier Hotel Rus за адресою: м. Київ, вул. Госпітальна, 4.
Семінар спрямований на підвищення обізнаності громадських об’єднань ветеранів у фінансових питаннях, питаннях складення документів для підтвердження реалізації проєктів, роботі з казначейством, тендерними процедурами, звітуванням, інформуванням про реалізацію тощо.
У заході можуть взяти участь громадські об’єднання ветеранів, а саме керівник проєкту, відповідальний за фінансові питання (бухгалтер), які:

 • уже подали документи на конкурс у 2021 році та визнані переможцями;
 • які планують подаватися на додатковий конкурс до 02 вересня 2021 року
  Для участі в семінарі до 11 серпня потрібно заповнити реєстраційну форму за посиланням: https://forms.gle/BcaqhirjrRLZfUbj9
  Планується оплата витрат за проїзд. Деталі за номером телефону: (044) 281-08-44.

Набір ветеранок на дводенний тренінг з навчання та перекваліфікації

Центр зайнятості Вільних людей оголошує набір ветеранок на дводенний тренінг проєкту з навчання та перекваліфікації. Курс дає можливість отримати грант до 400 євро на навчальні курси з професійної підготовки, перекваліфікації або підвищення кваліфікації за будь-яким напрямком.
Зареєструватися можна до 31 серпня за посиланням: https://ee.humanitarianresponse.info/x/Btauyrej

Зміни щодо проведення конкурсу проєктів інститутів громадянського суспільства

Уряд затвердив новий порядок проведення конкурсу з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка, затверджений постановою КМУ від 12 жовтня 2011 р. № 1049.
Відповідно до змін є можливість брати участь у конкурсі онлайн і документи подавати в електронному форматі. Конкурси проводитимуться з використанням електронної системи проведення конкурсу за умови наявності відповідної технічної можливості на онлайн-платформі взаємодії органів виконавчої влади з громадянами та інститутами громадянського суспільства.
Джерело: постанова КМУ від 04 серпня 2021 р. № 802 

Реалізація Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору на 2021–2022 роки

Уряд затвердив план заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.
Зокрема на Мінветеранів покладено обов’язок:

 • забезпечення добробуту ветеранів війни та членів їхніх сімей через упровадження та підтримку інституту ветеранської підприємницької ініціативи;
 • розроблення та впровадження онлайн-платформи підтримки ветеранської підприємницької ініціативи G2VEI (Government to veterans entrepreneurial initiatives;
 • запровадження “спорту ветеранів війни” як окремого напряму спорту;
 • здійснення розвитку системи фізкультурно-спортивної реабілітації серед ветеранів війни та визначення державного стандарту надання послуг;
 • задоволення потреби постраждалих учасників Революції Гідності, ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб у послугах із психологічної реабілітації та санаторно-курортного лікування;
 • залучення жінок-ветеранок війни до спортивної активності та участі в національних та міжнародних спортивних змаганнях серед ветеранів війни;
 • забезпечення доступності освіти впродовж життя (освіти дорослих) ветеранів війни та членів їхніх сімей, військовослужбовців, які звільняються (крім військовослужбовців строкової служби), шляхом підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації;
 • проведення заходів суспільно-політичного та культурного напряму, спрямованих на впровадження практик діалогу (телемостів, засідань за круглим столом, тренінгів), за участю ветеранів війни та різних груп населення;
 • проведення заходів (ветеранських фестивалів, форумів) за участю ветеранів війни та осіб з інвалідністю, молоді, осіб похилого віку, батьків з дітьми дошкільного віку.

Джерело: постанова КМУ від 04.08.2021 № 883-р 

Нова Інструкція з організації та здійснення міжнародного співробітництва МОУ

23 липня 2021 Міністр оборони України затвердив Інструкцію з організації та здійснення міжнародного співробітництва МОУ, ЗСУ, Держспецтрансслужби з відповідними органами іноземних держав і міжнародними організаціями за воєнно-політичним, військово-технічним, військовим та іншими напрямами.
Інструкція визначає основні засади міжнародного співробітництва, його органи та завдання, а також механізм звітування тощо.
Джерело: наказ МОУ № 218 від 23 липня 2021 

Конкурс на ескіз символу до Дня пам’яті захисників України

З 10.08.2021 до 07.09.2021 Мінветеранів проводить прийом проєктів ескіза символу до Дня пам’яті захисників України. Для участі в конкурсі потрібно подати заявку та такі матеріали:
– заяву з персональними даними автора (авторів) проєкту;
– підтвердження, що проєкти не порушують права інтелектуальної власності третіх осіб;
– графічне зображення (діаметр — 150 мм) проєкту ескіза в кольоровому та чорно-білому варіантах на планшеті на твердій основі формату А3, до якого додаються растрове (у форматі jpeg розміром не більше 500 Кбайт) і векторне (у форматах eps, ai, cdr) зображення логотипа на електронних носіях (пояснення у форматі MS Word розширення doc, rtf, версія від 97 і вище);
– опис та детальний опис проєкту ескіза, супровідні документи;
– згоду на обробку персональних даних.
Документи можна подати поштовими відправленнями з позначкою «На конкурс» на адресу: 01001, м. Київ, пров. Музейний, 12, а також на електронну пошту obraz.veterana@mva.gov.ua.
Участь у конкурсі можуть взяти фізичні та юридичні особи незалежно від форм власності. Один учасник може подати до трьох проєктів.

Спрощення започаткування та провадження підприємницької діяльності

Уряд ухвалив реалізацію експериментального проєкту щодо спрощення умов для започаткування та провадження підприємницької діяльності протягом 2021—2022 років. Підприємці або особи, які хочу започаткувати власний бізнес, можуть отримати комплексну електронну публічну послугу “е-Підприємець”, яка складається з державної реєстрації ФОП, ТОВ на підставі модельного статуту, реєстрації платником ЄП, ПДВ, видачі ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями, на роздрібну торгівлю тютюновими виробами, відкриття банківського рахунка тощо.
Комплексна електронна публічна послуга дає можливість отримати декілька електронних публічних послуг за одним запитом через Портал Дія.
Джерело: постанова КМУ від 04 серпня 2021 року № 808 

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like