Юридична Сотня допомогла 50 000 захисникам України

Пам'ятки

Номер гарячої лінії:  0 800 308 100

З кого не стягується військовий збір?

29 січня 2020 

В учасників бойових дій часто виникають питання щодо податкових пільг, зокрема про обов’язок сплати військового збору, адже у Закону “Про статус ветеранів…” це не конкретизовано.

1. Статус учасника бойових дій НЕ передбачає окремих пільг щодо сплати військового збору;
2. Військовий збір ТИМЧАСОВО не стягується з осіб, які визначені у нормі Податкового кодексу України, лише на період їх залучені до АТО/ООС (після повернення зі зони АТО/ООС стягується за загальним порядком);
3. Військовий збір не стягується лише з ГРОШОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ військовослужбовців на період їх перебування в зоні АТО/ООС (якщо за особою зберігається місце і середній заробіток на підприємстві, установі організації на період військової служби, то все рівно військовий збір не буде стягуватись лише з грошового забезпечення, зі заробітної плати – стягується за загальним порядком).

Це передбачено у перехідних положеннях Податкового кодексу України, а саме підпункті 1.7 пункту 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ. Ним встановлено, що тимчасово, на період проведення АТО/ООС, не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників МВС, УДО, Держспецзв’язку, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб.