[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
3 лютого 2020
30 січня 2020 року юрист Юридичної Сотні Дмитро Зеленяк провів вебінар на тему “ Порядок забезпечення медичними препаратами учасників бойових дій”. Запис вебінару доступний для вільного перегляду.
[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/02/zabezpechennya-medpreparadami-ubd-vebinar.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
Під час вебінару ви дізнаєтеся про:
– Коло осіб на яких поширюються медичні гарантії;
– Порядок звернення за отримання ліками;
– Чому придбані за власний кошт ліки не компенсуються.
[/tm_pb_text][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://www.facebook.com/yursotnya/videos/195544121645465/” url_new_window=”off” button_text=”Дивитися запис вебінару %22Порядок забезпечення медичними препаратами учасників бойових дій%22″ button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=”yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
Тези вебінару:
Групи населення, які мають право на безкоштовні ліки
Відповідно до постанови КМУ №1303 у разі амбулаторного лікування, лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються безоплатно наступним групам населення:
1) незалежно від розміру середньомісячного сукупного доходу їх сім’ї:
– учасники бойових дій
– інваліди війни відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
– ветерани військової служби,
– ветерани органів внутрішніх справ,
– ветерани податкової міліції,
– ветерани державної пожежної охорони,
– ветерани Державної кримінально-виконавчої служби,
– ветерани служби цивільного захисту,
– ветерани Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації відповідно до Закону України “Про статус – ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист”;
2) якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (мінімалка * 1,4):
– учасники війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
Категорії захворювань, при яких лікарські засоби відпускаються безкоштовно
– Онкологічні захворювання
– Гематологічні захворювання
– Діабет (цукровий і нецукровий)
– Ревматизм
– Ревматоїдний артрит
– Пухирчатка
– Системний гострий вовчак
– Системні, хронічні, тяжкі захворювання шкіри
– Сифіліс
– Лепра
– Туберкульоз
– Аддісонова хвороба
– Гепатоцеребральна дистрофія
– Фенілкетонурія
– Шизофренія та епілепсія
– Психічні захворювання (інвалідам I та II груп, а також хворим, які працюють в лікувально-виробничих майстернях психоневрологічних і психіатричних закладів)
– Стан після операції протезування клапанів серця
– Гостра переміжна порфірія
– Муковісцидоз
– Тяжкі форми бруцельозу
– Дизентерія
– Гіпофізарний нанізм
– Стан після пересадки органів і тканин
– Бронхіальна астма
– Хвороба Бехтерєва
– Міостенія
– Міопатія
– Мозочкова атаксія Марі
– Хвороба Паркінсона
– Інфаркт міокарду (перші шість місяців)
– Дитячий церебральний параліч
– СНІД, ВІЛ-інфекція
– Післяопераційний гіпотиреоз, у тому числі з приводу раку щитовидної залози
– Гіпопаратиреоз
– Вроджена дисфункція кори наднирників
Безоплатний відпуск лікарських засобів за переліченими категоріями захворювань провадиться лише у разі амбулаторного (на дому) лікування основного захворювання, за яким хворим надано пільги. Хворі на СНІД та ВІЛ-інфіковані незалежно від основного захворювання мають право на безоплатний відпуск лікарських засобів за наявності в них будь-яких інших захворювань.
Як отримати рецепт на безкоштовні ліки?
Для цього потрібно звернутися до вашого лікаря за рецептом.
Обов’язково повідомте лікаря, що Ви маєте право на безкоштовні ліки, посилаючись на постанову Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 року №1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань».
Зверніть увагу, що рецепт має містити підпис лікаря, його печатку, дату складення та форму відпуску (за власний кошт, безоплатно чи з частковою оплатою) інакше він не має сили. Учасники бойових дій та прирівняні до них особи отримують ліки безкоштовно.
Крім того, запитайте в лікаря адресу державної аптеки, де Ви можете отримати безкоштовні ліки. Кожна лікарня має свою аптеку.
Порядок дій у разі відмови
Звернутись письмово до завідувача аптеки чи головного лікаря, з запитом на отримання публічної інформації про наявність необхідних препаратів. Також необхідно письмово звернутися із запитом до міського та обласного управління охорони здоров’я. Залежно від отриманих відповідей звернутися до суду із оскарженням відмови або отримати відшкодування понесених витрат.
Потрібно мати на увазі, що відшкодування здійснюється лише за препарати для лікування чітко визначеного переліку хвороб. За ліки на інші хвороби компенсація не здійснюється. Позаяк є позитивна судова практика, яка передбачає можливість отримання компенсації за препарати не передбачені переліком препаратів за які здійснюється компенсація у разі, якщо препарат призначений для лікування хвороби передбаченої постановою №1303 КМУ України.
[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]
Немає додаткових матеріалів за цією темою