110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Юридична сотня презентували довідники для адвокатів про захист ветеранів у кримінальних та адміністративних провадженнях

юрюр

26 листопада 2020

ГО “Юридична сотня” презентувала онлайн довідники для адвокатів та правозахисників, які надають правову допомогу ветеранам. У них міститься аналіз судових справ, що стосуються військових злочинів, відповіді на найпоширеніші питання, з якими ветерани звертаються до юристів, з посиланням на актуальну судову практику зі спірних питань.

За словами юристів “Юридичної сотні”, кількість військових справ з початком російської агресії зростає. “Практика розгляду військових справ досі неусталена. Тому в адвокатів може бути недостатньо досвіду в таких специфічних справах”, зазначає юристка “Юридичної сотні” Марія Звягінцева.

“Наша організація проаналізувала більше, ніж 120 кримінальних проваджень у сфері військових злочинів. Також у цих довідниках містяться відповіді на найпоширеніші практичні запитання, наприклад, щодо погашення чи зняття судимості, звільнення з військової служби через обвинувальний вирок суду тощо”, – розповіла голова ГО “Юридична сотня” Юлія Морій.

“Ми радимо адвокатам, захищаючи військовослужбовців та ветеранів, застосовуючи можливості Європейської Конвенції з прав людини та основоположних свобод у військових кримінальних та адміністративних порушеннях. У наших довідниках наведені приклади успішних справ у контексті практики Європейського суду з прав людини”, – зазначила Юлія Морій.

Довідники доступні на сайті ГО “Юридична сотня”:
Як допомогти ветерану: практичні поради юристам 
Довідник із питань захисту в кримінальних справах (військові злочини)

Проєкт створено за підтримки ПРООН в Україні.

You may also like