[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]
15 квітня 2021
Чи можливо ветерану самостійно знайти вільну земельну ділянку? Так, це цілком реально! До того, юрист, до якого ви звернетесь за допомогою, з високою ймовірністю буде шукати вільну землю приблизно так само.
Інструкцію підготувала юристка Юридичної сотні, Наталія Шумінська.
[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/04/YS100_Natalya_SHuminska_dilyanki_fb.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”перший варіант” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
Один із варіантів – зайти на сайт держгеокадастру вашої області й вибрати одну із зарезервованих ділянок для учасників АТО/ООС: приклад http://kyivska.land.gov.ua/info/dlia-uchasnykiv-ato/.
Мінуси такого способу – невеликий вибір, земельні ділянки лише с/г призначення (наприклад, під садівництво, але немає ділянок під забудову тощо), відсутні ділянки в межах бажаних населених пунктів.
З плюсів – ви можете швидко вибрати ділянку із зарезервованих і висока ймовірність без зайвих проблем в найкоротші строки її оформити.
[/tm_pb_text][tm_pb_text admin_label=”другий варіант” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
Варіант другий. Зайдіть на сайт кадастрової карти: https://map.land.gov.ua.
У лівому верхньому кутку напишіть назву населеного пункту, де ви хотіли б обрати собі ділянку (пам’ятайте, ваше право на отримання земельної ділянки не обмежується населеним пунктом, у якому ви проживаєте чи зареєстровані).
Справа зверху натисніть іконку “шари”, виберіть “ортофотоплани” – так ви зможете побачити карту у вигляді знімка з космосу й приблизно зрозуміти, де знаходяться ліси, річки та забудова.
Сині прямокутники – це зайняті земельні ділянки. Натиснувши на них, ви можете подивитись їхній кадастровий номер, цільове призначення та тип власності. Орієнтуйтесь на ті частини карти, де немає синіх прямокутників і така земля більш-менш підходить під ваші потреби. Звертайте увагу на ділянки неправильної форми – більший шанс, що така територія справді ніким не зайнята. Поклацайте й інші шари та шар “Розпорядження с/г землями” – він зображає земельні ділянки (але лише с/г призначення), на які вже видано накази про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою та накази про надання земельної ділянки у власність іншим людям. На них краще не орієнтуватись.
Увага! На жаль, на сайті кадастрової карти не внесені дані про всі земельні ділянки, що перебувають у власності. Тому, щоб упевнитися, що обрана ділянка дійсно вільна, вам доведеться додатково уточнити інформацію (як – розповідаємо далі).
Також, щоб роздивитись округу, не обов’язково їздити на місця, ви можете скористатись Google-картами. Це особливо актуально під час пандемії: https://www.google.com.ua/maps/. Включіть знизу справа кнопку “супутник”. Клацніть два рази мишкою на територію, яку хочете наблизити. У деяких місцевостях ви зможете віртуально прогулятись по вулицях і подивитись території навколо. Google-карти обновляються швидше, і у вас є можливість побачити на знімках ті деталі, яких не видно на сайті кадастрової карти.
Далі, якщо у вас є можливість і ви вже вибрали населений пункт та ділянку, відвідайте такий населений пункт, огляньте обрану ділянку, переконайтесь, що вона дійсно вільна (там немає незаконної забудови, сільськогосподарських насаджень, ця ділянка не використовується). Розпитайте про це додатково в сусідів, осіб, які проживають у даному населеному пункті.
Потім зверніться до органу місцевого самоврядування (міськради, сільради) і попросіть ознайомити вас із генеральним планом населеного пункту та детальним планом території (краще напишіть письмовий запит, прослідкуйте, щоб його зареєстрували). Невідповідність генплану та іншій містобудівній документації є однією із законних причин для відмови в отриманні ділянки. Порівняйте з інформацією із сайту.
Якщо інформація збігається, і ділянка вам підходить – зробіть викопіювання з кадастрової карти. Як це зробити? На сайті кадастрової карти є інструменти виділення із зазначенням масштабу в лівому верхньому кутку – ви можете виділити ділянку і зразу ж побачити бажані розміри. Далі зробіть скріншот екрана (натисніть “Print Screen”) та видрукуйте таке зображення. Якщо ви не знаєте, як це зробити – запитайте в когось зі знайомих.
[/tm_pb_text][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
Що робити далі з викопіюванням, як правильно подати заяву, що робити в випадку бездіяльності органу місцевого самоврядування та в разі отримання відмов, читайте в наступних публікаціях.
[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]
Немає додаткових матеріалів за цією темою