110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Як отримати виплату допомоги по частковому безробіттю?

YS виплати безробіття

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

13 травня 2020 

Що робити, якщо підприємство, на якому Ви працевлаштовані, зупинило/скоротило свою діяльність через карантин? У такому випадку можлива виплата допомоги по частковому безробіттю (з коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття).

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/05/YS_viplati_bezrobittya.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Допомога по частковому безробіттю надається підприємствам незалежно від їх форми власності та підпорядкування, діяльність яких пов’язана з виробництвом продукції. Сума допомоги по частковому безробіттю на період карантину надається роботодавцям на строк зупинення (скорочення) діяльності та протягом 30 календарних днів після завершення карантину в разі сплати роботодавцем єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом шести місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності.

Звернутися за отриманням допомоги повинен Ваш роботодавець, подавши заяву (в довільній формі) та перелік документів, визначений постановою КМУ від 22 квітня 2020 р. № 306 до центру зайнятості за місцем сплати ЄСВ.

Розмір: допомога встановлюється за кожну годину втраченого робочого часу із розрахунку 2/3 тарифної ставки окладу та не може перевищувати розмір мінімальної заробітної плати у 2020 році: (4 723 грн).

Допомога не виплачується працівникам за сумісництвом, особам, які отримують пенсію та працівникам, які письмово відмовилися від працевлаштування (тимчасового переведення) на підходящу роботу на підприємстві з повним робочим днем (тижнем).

Кошти на окремий рахунок роботодавця перераховуються центром зайнятості (після перевірки поданого пакету документів і укладення договору з роботодавцем) щомісяця і повинні бути виплачені працівникам   у строк не більше ніж 3 робочі дні після їх надходження на рахунок роботодавця. 

Якщо особа, яка отримувала таку допомогу буде звільнена протягом шести місяців (якщо допомога виплачувалася менше ніж 180 календарних днів, – протягом періоду, що дорівнює періоду виплати допомоги) з дня закінчення виплати допомоги:

  •  за угодою сторін, 
  • внаслідок змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників (це не стосується випадків повної ліквідації підприємства) 
  • за власним бажанням працівника, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору,

роботодавець повинен повернути Фонду ту допомогу на період часткового безробіття, яка була виплачена особі в повному обсязі.

Як проконтролювати звернення роботодавця за отриманням виплати?

Якщо Вас ознайомили з наказом про зупинення/скорочення діяльності, можна звертатися (письмово) до роботодавця та (або) центру зайнятості для отримання інформації про подання документів/укладення договору, або звертатися за захистом своїх інтересів до профспілкової організації.

Джерело: Постанова КМУ від 22 квітня 2020 р. № 306 «Про затвердження Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like