110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Висновок Верховного Суду: індексація грошового забезпечення враховується при призначенні пенсії

ВС 2

16 листопада 2021

Обставини справи. Позивач оскаржував відмову ГУ Пенсійного фонду в перерахуванні пенсії та включенні до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, його індексації. Суди першої та апеляційної інстанції задовольнили позов, проте відповідач (ГУ ПФ у Житомирській області) подав касаційну скаргу.

Обґрунтування Верховного Суду. Відповідно до ЗУ від 3 липня 1991 року № 1282-ХІІ “Про індексацію грошових доходів населення”, індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України, і які не мають разового характеру, зокрема оплата праці (грошове забезпечення). Як визначив Верховний Суд, “незважаючи на наявність спеціального законодавства, зокрема Закону №2262-ХІІ та відповідних підзаконних нормативних актів, якими врегульовуються відносини щодо обчислення (призначення, перерахунку) пенсій військовослужбовцям та наявність спеціального законодавства, зокрема Закону №2011-ХІІ, яким імперативно визначаються види (складові) грошового забезпечення військовослужбовців, натомість які не врегульовують питання віднесення індексації грошового забезпечення до видів грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, при вирішенні цього питання слід субсидіарно застосовувати положення спеціальних законів щодо механізму проведення індексації, її мети та правової природи (суті), зокрема Закону № 2017-ІІІ, Закону № 1282-ХІІ та Порядку №1078”.

Розглянувши справу, Верховний Суд зробив висновок, що особи, які отримують пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, мають право на включення до грошового забезпечення, з якого розраховується пенсія, сум отримуваної ними індексації доходів.

Касаційна скарга ГУ ПФ була залишена без задоволення, а рішення судів інших інстанцій — без змін.

Джерело: Постанова Верховного Суду від 26 серпня 2021 року у справі № 240/7853/19.

You may also like