110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Верховна Рада прийняла законопроєкт про безкоштовне харчування для дітей загиблих учасників російсько-української війни

YS Harchuvannya Kopiya прийнято

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

5 листопада 2020

Верховна Рада прийняла за основу та в цілому законопроєкт 4130 про безкоштовне харчування для дітей загиблих учасників російсько-української війни. Юридична сотня є співавтором цього проєкту. 

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/11/YS_harchuvannya-kopiya-prii–nyato.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Законопроєкт закріплює на законодавчому рівні загальнообов’язкову норму, згідно з якою органи державної влади та органи місцевого самоврядування, у підпорядкуванні яких перебувають державні і комунальні заклади освіти, повинні забезпечувати безоплатним харчуванням дітей, один з батьків яких загинув (пропав безвісти), помер, захищаючи суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України.

Яку проблему вирішив: Раніше, безоплатним харчуванням у школах та дитсадках забезпечувалися діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, учні 1-4 класів із малозабезпечених сімей. Однак така пільга не поширювалася на дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти), помер захищаючи суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України.

Окрім того, рішення про забезпечення безкоштовним харчуванням дітей захисників України могло бути прийнято тільки на розсуд органів місцевого самоврядування щодо навчальних закладів комунальної форми власності. На практиці одні органи місцевого самоврядування приймали відповідні рішення про забезпечення безкоштовним харчуванням таких дітей, а інші – ігнорували окреслену проблему.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like