110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Вакансії у Мінветеранів, трансплантація для УБД, пенсії в разі втрати годувальника

медмед горизонтальне

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

26 жовтня 2021

Головні новини тижня у сфері ветеранських справ

 

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/10/medmed-gorizontalne.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Вакантні посади в Мінветеранів та Українському ветеранському фонді

Мінветеранів повідомило, що триває прийом інформації від кандидатів на вакантні посади державної служби категорій “Б” і “В” у  Мінветеранів, а саме:

Також триває прийом документів на посаду Виконавчого директора бюджетної установи «Український ветеранський фонд», яка запрацює з 2022 року та забезпечуватиме підтримку ветеранів війни, членів їхніх сімей, родин загиблих. 

Кандидати, які бажають взяти участь у конкурсі на посаду Виконавчого директора, мають можливість подати документи до 23:59 5 листопада 2021 року на електронну адресу Konkurs_UVF_dir@mva.gov.ua. Детальніше за посиланням.

Трансплантація для учасників бойових дій

Уряд надав право Українському центру трансплант-координації (УЦТК) вивозити за кордон анатомічні матеріали людини (верхні та нижні кінцівки) для проведення трансплантацій в іноземних закладах охорони здоров’я. Таке право застосовується лише в разі неможливості проведення такої трансплантації в Україні для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни (АТО/ООС).

Неможливість проведення такої трансплантації в Україні встановлюється УЦТК через направлення запитів. Трансплантації проводяться в межах договорів про співпрацю.

Джерело: постанова КМУ від 20 жовтня 2021 року № 1075

Пенсії в разі втрати годувальника

До 29 жовтня 2021 року маєте можливість подати свої пропозиції до проєкту закону, розробленого Мінсоцполітики, який регулює питання надання пенсій у разі втрати годувальника.

Законопроєкт визначає, хто саме належить до утриманців, та встановлює розміри такої пенсії:

  • 70 % грошового забезпечення загиблого в разі, якщо пенсія призначається лише одному непрацездатному члену сім’ї;
  • 50 % у разі, якщо право на пенсію має двоє і більше осіб.

Розміри пенсії не можуть бути меншими 2 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність. 

Також запропоновано встановити, що пенсія в разі втрати годувальника призначається кожному утриманцю окремо. Одна спільна пенсія призначається лише за заявою уповноваженого представника членів сім’ї.

Проєкт та супровідні документи за посиланням

Щоб брати участь у громадському обговоренні проєктів, потрібно авторизуватися на сайті Мінсоцполітики.

Закон щодо спрямування коштів держбюджету на армію

Президент підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» № 1807-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 8 жовтня 2021 року.

Згідно з підписаним документом, збільшено показники доходів та видатків держбюджету за загальним фондом на 39,6 млрд грн. Додаткові доходи скерують на розв’язання невідкладних соціальних питань, зокрема:

  • 12,05 млрд грн будуть спрямовані на пільги та житлові субсидії громадянам для оплати житлово-комунальних послуг;
  • 4,1 млрд грн передбачені на виплату грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України;
  • 2 млрд грн — на реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення;
  • 282 млн грн і 4 млн грн — на субвенції місцевим бюджетам для грошової компенсації за житлові приміщення для ВПО, які брали участь в АТО, та для учасників Революції Гідності.

Сприяння розвитку громадянського суспільства

28 жовтня 2021 року о 14:00 маєте можливість взяти участь у засіданні Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України, де відбудеться обговорення пропозицій до плану заходів щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки, зокрема участі інститутів громадянського суспільства в наданні соціальних послуг.

Для участі потрібно до 26 жовтня 2021 року відправити електронного листа на пошту t.v.shyptenko@mlsp.gov.ua з інформацією про прізвище, ім’я, по батькові, назву інституту громадянського суспільства, посаду, контактний номер телефону.

Захід відбудеться за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10, 19 поверх. За деталями до Шиптенко Тетяна, тел.289 05 37.

Також заплановано низку онлайн-заходів від Міністерства у справах ветеранів України:

  • 21 жовтня (10:00 – 12:00), де буде обговорюватися створення сприятливих умов для формування та інституційного розвитку інститутів громадянського суспільства, а також забезпечення ефективних процедур громадської участі у формуванні та реалізації державної політики на національному та регіональному рівнях, вирішенні питань місцевого значення;
  • 25 жовтня (10:00 – 12:00) за темою «Стимулювання участі інститутів громадянського суспільства в соціально-економічному розвитку України»;
  • 27 жовтня (10:00 – 12:00) — «Створення сприятливих умов для міжсекторальної співпраці»;
  • 29 жовтня (10:00 – 12:00) підсумкова зустріч для затвердження пропозицій до плану заходів.

Для участі в обговореннях необхідно заповнити форму реєстрації.

Зустріч  щодо нових законодавчих норм для проведення конкурсу на держпідтримку для організацій громадянського суспільства, відповідно до Постанови КМУ 1049 

Захід проводиться у межах  Програма EGAP. Час проведення: у четвер 28 жовтня з 10.00 до 11.00.

На зустрічі ви дізнаєтеся про:

  • якою є загальна процедура проведення конкурсу за отримання фінансування з державного та місцевих бюджетів;
  • що потрібно знати про електронну процедуру проведення конкурсу; 
  • як підключитися до платформи електронного проведення конкурсу

Онлайн-зустріч буде цікавою для:

  • Організацій громадянського суспільства, які брали або планують взяти участь у державному фінансуванні з Міністерства молоді та спорту, Міністерства у справах ветеранів та Міністерства соціальної політики (Фонду соціального захисту людей з інвалідністю);
  • Представників місцевих органів виконавчої влади, які проводять або планують проводити конкурси відповідно до затвердженої постанови уряду 1049.

Посилання на реєстрацію

Увага! Посилання на зустріч прийде на електронні пошти, залишені під час реєстрації

Спікерка: Дар’я Сидоренко, зовнішня консультантка Фонду Східна Європа, займається питаннями проведення конкурсів за рахунок бюджетних коштів понад 3 роки, брала участь у запровадженні конкурсів для Міністерства у справах ветеранів та Міністерства соціальної політики (Фонду соціального захисту людей з інвалідністю), брала участь у робочій групі з запровадження електронної платформи проведення конкурсу.

 

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

Вам також може сподобатися